Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna !


Rekomendowane odpowiedzi

Masz duże szanse na dostanie visy, w końcu odmów bardzo mało. Ja w tym roku dostałem, mam ponad 20 lat, nie pracuję nie studiuję. Na wniosku wpisałem że jade do kogoś z rodziny kto jest tam już lata legalnei. Skłamałem że studiuję :P konsul spytał czy zamierzam tu pracować, powiedziałem że jak obronie magistra to na pewno znajdę tutaj pracę i będę pracował - po tej odpowiedzi powiedział tylko że visa została mi przyznana i przekazał blankiet jak odebrać paszport ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Poszperaj troche na forum: w szczególności dział: Wasze wizyty w konsulacie w tym roku...tam zobaczysz jak to mniej wiecej wygląda i czy ktoś np idzie po odmowe.

Ile masz lat ?

Pytanie od kosula: "kto finansuje?"

Badz dobrej mysli !! Nie chce byc tutaj jakis pesymista. Poczytaj rozne przypadki na forum. Poswiec troche czasu. Troche tego tutaj jest !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego :) Dawno temu byłem dosyć aktywnym członkiem tego forum jednak od 2006 r. nie podróżowałem do USA (wczesniej 2 razy) stąd moje zniknięcie na tak długi okres czasu :)

Planuję w przyszłym roku wraz z dziewczyną wyjazd do USA na ok. 3 tygodnie w celach turystycznych - aby odwiedzić brata i jego rodzinę (legalni obywatelowie USA), wyskoczyć też do NYC, może także do Miami. Stąd kilka moich pytań - proszę o pomoc tak jak i ja kiedyś tutaj pomagałem :) Właściwie to na większość z nich znam odpowiedzi (chyba :) ), ale zawsze lepiej sie upewnić, nieprawdaż? :)

1. Promesę B1/B2 mam ważną na 10 lat do 2016 r. Wbita w stary paszport, nieuszkodzona. Oczywiście jest nadal ważna, prawda?

2. Dotychczas byłem w USA 2 razy, wizy B1/B2 (raz roczna a raz 10-letnia). Za każdym razem wracałem na czas, oddawałem I-94 na lotnisku. Za drugim (i ostatnim) razem przebywałem w USA ponad 5 miesięcy przy wizie ważnej 6 miesięcy, chociaż deklarowałem, że będę 3 miesiące. Nie powinno być z tym jednak żadnego problemu na lotnisku w Stanach, czy jednak się mylę? (wiem, że problemy mogą być zawsze ale pytam o takie ponadstandardowe)

3. Moja kobieta nie ma już ważnej promesy wizowej, miała 3-letnią, dlatego musi starać się o nową w konsulacie. Oczywiście pracuje (w budżetówce), ma dom, mieszkanie, samochód etc. więc silne związki z Polską. Czy ma zabierać jakieś dokumenty z pracy, akty notarialne na rozmowę czy raczej nie zawracać sobie tym głowy?

4. Ile aktualnie dni (mniej więcej) trzeba oczekiwać na umówienie spotkania w konsulacie w Krakowie po wykonaniu telefonu?

5. Widzę, że zmieniły się teraz procedury, wcześniej był wniosek DS-156 i mniejsza opłata, teraz jest DS-160 i opłata większa. Pewnie doczytam co i jak należy najpierw zrobić, ale czy przed wpłatą 512 zł (na dzisiaj) można wypełnić ten wniosek DS-160, który jak zauważyłem jest w pełni on-line, czy jednak najpierw opłata i zdjęcie?

Pozdrawiam wszystkich! :)

PS. Czy już wiadomo od czego zależą te gwiazdki w promesie wizowej czy nadal istnieją tysiące domysłów?!?! :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

PS. Czy już wiadomo od czego zależą te gwiazdki w promesie wizowej czy nadal istnieją tysiące domysłów?!?! :D :D

Trzeba poczekac na dalsze dokumenty Snowdena. Pewnikiem I o tym tez cos tam bedzie. Kiedys mocno dyskutowalismy o agentach obserwujacych m. in. to forum. Co sie okazalo. Sa obecni nie tylko tu... Mam watpliwa satysfakcje ze niestety mialem racje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp 1

tak ta wiza nadal jest wazna

odp2

a wrociles kiedy do Polski,ile tutaj jestes po tym pobycie 5 miesiecznym bo to czasami jest wazne ,

odp3

te same dokumenty nie pokaza nic na rozmowie bo jak pokazac cos bez pytania ;),ze to Nasze :)

jedynie odpowiedzi-zachowanie sie licza

odp4

rozmowa moze byc juz na 2-3 dzien-chociaz mamy teraz okres swiateczno-noworoczny i pare osob teraz idzie po wize

odp5

masz tutaj dowolnosc ,doczytasz sie tego na forum tez :)

odpowiedzialem Ci nie dlatego ze byles tutaj kiedys,pomagales ,lecz miales pytania,watpliwosci.. :)

co do gwiazdek to nic nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sly6, dobrze Cię pamiętam z tamtych czasów ;)

Tylko coś mi sie wydaje, że jeszcze wtedy nie byłeś adminem? :)

Ad.2.

To było w 2006 r. czyli baaaaaardzo dawno temu ;) Od tego czasu w USA nie byłem ;)

Ad.3.

Pamiętam, że najbardziej chodzi o pewność siebie i konkretne odpowiedzi na pytania. Czy jednak wziąć na wszelki wypadek jakieś zaświadczenia z pracy etc.?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...