Skocz do zawartości

Przeprowadzka Do Denver?


Dudda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

Mam już prawo jazdy z CO, dostałem je w ... tydzień. Oczywiście prawka z CA do tej pory nie ma.

Więc tak, mój agent z State Farm nie mógł się ogarnąć z moim tymczasowym prawkiem z CA i ciągle do mnie dzwonił wypytując o różne rzeczy więc pojechałem do DMV przy Arapahoe Rd i pokazałem im papier z CA.

W 30 min. miałem już tymczasowe prawo jazdy stanu CO, wystarczyło badanie wzroku i klika pytań. Plastik przyszedł po tygodniu... Bez żadnych testów, jazdy itd. koszt $21.

Niesamowite, że CA do tej pory nic nie zrobiła, a jak dzwoniłem do nich 2 tyg. temu powiedzieli mi, że moje prawko jest nadal w trakcie...

Tablic jeszcze nie zmieniłem, bo nie mamy na to dodatkowych $$$.

Moja, żona zrezygnowała z pracy w biurze na rzecz uaktualniania manuala dla pilotów samolotów dla Boeinga:-)

Będziemy pracować tam razem na te same zmiany, a i pieniądze są lepsze, dojeżdżać będziemy uwaga ... 3 mile!

Prace znalazłem poprzez agencję pracy excelpersonnel. Musimy tylko zachować swoje małżeństwo dla siebie, bo firma nie zatrudnia małżeństw:-)

Ja w międzyczasie dostaje lepsze oferty, ale na razie tylko bla-bla-bla, żadnych konkretów.

Wiecie może jak to wygląda z agencjami pracy i długoterminowymi kontraktami? Jakie konsekwencje rezygnacji z dnia na dzień?

Jak na razie Colorado jest dla Nas super przyjazne i pomocne.

Happy New Year everybody! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hello :-)

Wczoraj zmieniłem "blachy".

Pracujemy już tutaj 3 tygodnie więc czas najwyższy, żeby to zrobić. Dwie wypłaty otrzymaliśmy więc nie było płaczu przy wydatkach.

Smog test & Vin verification - $45 gdzieś w Littleton (w DMV dają mapę z najbliższymi loklalizacjami),

Tablice i roczna rejestracja $91

Nie chcieli przyjąć moich CA tablic więc będę je musiał odesłać tam, podobno zwracają za nie pieniądze jak się odeśle.

Otrzymałem również prawo jazdy z CA:-) w końcu.

Przyznam, że jakościowo i wizualnie prezentuje się o wiele lepiej niż to z CO.

Tak jak już wspomniałem pracujemy już 3 tygodnie i wczoraj przechodziliśmy evaluation test (zdany) więc zostaniemy tam na dłużej dopóki nie znajdziemy czegoś lepszego.

Powoli będziemy szukali nowego mieszkania, bo tutaj nie będziemy przedłużali wynajmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj! Mam do Ciebie parę pytań, i byłbym wdzięczny jeśli byś trochę mi pomógł :).

Urodziłem się oraz mieszkałem w USA, NJ do 13 roku życia, potem rodzice postanowili wrócić do Polski, a dokładniej do Płocka. Pomieszkałem tu już trochę, i stwierdzam, że to nie dla mnie miejsce.

skończyłem szkołe całkiem niedawno. Pracy nic, chyba że za 800zł na śmieciówce. Dlatego też mam plan wyjechać spowrotem. Mam też dziewczynę, dość "pewną". i teraz parę pytań, byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

BTW jestem w stanie zarobić 6-7tyś zł do "planowanego" wyjazdu + mam swój samochód warty ok. 10-12k, czyli mam około 15-20tyś złotych na "START"

Bilet lotniczy liczę koło 3,5 kafelka(tell me if i'm wrong), czyli zostaje mi powiedzmy 12 tys złotych, Czyli 3-4 tyś $

1.Jak jest z pracą? czy znajdę prace w której zarobie wystarczająco żeby się sam utrzymać? Ile mógłbym zarobić bez studiów? Oczywiście pracę podejmę wszędzie (7-11, walmart, czy nawet Mc')

2. W jakich cenach są mieszkania/pokoje,? czy mam szanse coś znaleźć do 300$ max 450$?

3. Jak jest z prawem jazdy? Posiadam Polskie, co musiałbym zrobić aby dostać prawko z CO? i jakie ewentualne koszty?

4.W jaki sposób mogę "sprowadzić" tam dziewczynę? jakie są wymagania, co trzeba zrobić?

5. Czy są jakies ewentualne pomoce finansowe na początek? żeby tylko wszystko ułozyć.. i mieć co jeść.

Pozatym Angielski mam w małym paluszku, więc ten problem odpada. obywatelstwo i paszport również.

Ciągnie mnie do tych Stanów, coś w sobie mają, Niewiem czy to ludzie czy coś innego, ale naprawde brakuje mi czegoś co tu w Polsce niema.

Chce również wspomnieć że mam poniżej 21 lat, jeśli to coś zmienia (?)

Bardzo dziękuje i liczę na odpowiedź!

pozdrawiam, Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Sprawdz wymagania DBV/DNV stanu w ktorym chcesz mieszkac. To jakies 5 sekund szukania.

4. Wziac slub i wystapic z petycja lub wystapic o wize narzeczenska. Twoj podstawowy problem to bedzie domicile w US i odpowiednia wysokosc zarobkow zeby sponsorowac kogokolwiek na wize emigracyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...