Skocz do zawartości

Co W Przypadku Śmierci Głównego Sponsora F3?


jackchan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jesetm sponsorowana w kat.F3 a moja priority date to dopiero 18 Aug 2008 a teraz rozpatrują March 2003. Sponsoruje mnie mój tato który obecnie ma 74 lata. Moje pytanie: co się stanie z moim sponsorowaniem jeśli mój tato nie doczeka momentu w którym zaczną mi spływać papiery. Biorąc pod uwagę że kolejka w biuletynie posuwa się bardzo powoli może się okazać że możemy czekać znacznie dłużej niż 5 lat. Biorąc pod uwagę wiek taty ( chociaż dzięki Bogu jest w całkiem dobrej formie ), czas oczekiwania i możliwe przesunięcia kolejki na niekorzyść oczywiście to czy sponsorowanie przepadnie?

Proszę o odpowiedź osobę kompetentną, która zna jakiś przepis prawny na ten temat a nie odpowiada na podstawie własnych przemyśleń.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petycja umiera razem z petitionerem. To jest zresztą dość logiczne bo wizy imigracyjne w tej kategorii służą do łączenia rodzin. Jak ktoś umrze to nie ma czego łączyć....

Nie jest tak do konca. Mozna dostac green card jesli osoba, ktora wyplenila I-130 umrze zanim ktos dostanie green card tylko trzeba spelniac pewne warunki. Jesli ktos bedzie chcial to opisze to w nastepnych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieeeelkie dzięki za odpowiedzi.

Karino,

bardzo proszę jeśli będziesz miała wolną chwilkę napisz ze szczegółami jakie są wtedy możliwości by cała sprawa nie przepadła.

Moje wszystkie papiery dotyczące sponsorowania są u jakiegoś prawnika w Newark. Spraw formalnych dopilnowuje moja siostra mieszkająca w Stanach. Prawnik jej powiedział że nawet gdyby tato nie doczekał momentu w którym zaczną spływać nasze dokumenty to nie ma wpływu na toczące się sponsorowanie. Nie to, żebym nie ufała prawnikowi ale czasem wiecie jak jest - mówią to co ktoś chce usłyszeć aby nie stracić klienta. Dlatego chciałam by ktoś neutralny napisał jak to jest faktycznie i czego się mogę spodziewać.

Ja już pisałam kilkakrotnie o moich perypetiach dotyczących USA: Na początku przepadła możliwość sponsorowania w kat. niezamężne dzieci do lat 21 bo tato dostał swoją gc kilka miesięcy po ukończeniu przeze mnie 21 lat.w 2004 roku wylosowałam green card - okazało się że mam za wysoki numer i sprawa legła w gruzach. Przepadło też sponsorowanie jako niezamężna córka bo w wieku 25 lat wyszłam za mąż. I tak ciągle coś. Więc teraz zaczynam się obawiać czy to sponsorowanie które założył na mnie tato jako już obywatel w F3 nie przepadnie gdyby mu się coś stało.

Proszę o rozwinięcie tematu i z góry dziękują.

PS. wzięłam udział w losowaniu - może tym razem się uda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to nie takie proste.

Z tego co wyczytałam w drugim linku to moja sprawa musi być "approved". Co to dokładnie oznacza? TZN. o jaki etap konkretnie chodzi. Moja siostra dostała w tamtym tygodniu pismo do mnie ( pierwsze od złożenia petycji przez tatę ) po 5 latach w którym podano CASE NUMBER i pisali że moja sprawa została przekazana dalej. Czy to jest już ten "approval"?

Poza tym wyczytałam kto może być "substitute sponsor" - nie wiem czy siostra będzie miała wystarczający dochód by sponsorować mnie, męża i 2 dzieci. Mam w stanach bardzo bogatego brata ciotecznego, który już raz się zgodził złożyc swoje oświadczenie w mojej sprawie więc myślę że tym razem też mogłabym na niego lliczyć. Tylko że wśród wymienionych osób na liście nie ma kategorii - kuzyn. No i muszę podać solidne argumenty na korzyść mojego wyjazdu, które przekonają odpowiednich urzędników, żeby przyznać mi wizę.

Jęsli coś przeoczyłam poprawcie.

I bardzo proszę Karino - make it clearer for me :-) Tak czarno na białym cobym wiedziała na czym stoję.

Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim zaangażowanym forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...