Jump to content

Prawdopodobieństwo Dostania Turystycznej Wizy.


Recommended Posts

Witam!

Mam na imię Michał i mam 20 lat. Przez ostatnie dwa lata nie pracowałem i nie chodziłem do szkoły jeżdżąc po Europie czepiając się różnych prac sezonowych a także nielegalnych. Ostatnie 2 lata w rozjazdach. Mój znajomy dużo starszy ode mnie chce zaprosić mnie do Stanów do New Jersey jeżeli kupię sobie bilety i będę miał 1000 dolarów na ten wyjazd. Resztę on organizuje. Mam uzbier.ane pieniądze więc nie będzie z tym problemu. Znajomy jest gotów wysłać mi zaproszenie do Polski.

Jakie mam szanse dostania wizy turystycznej w moim przypadku na jakiś miesiąc czasu? (Wiem, że czas zależy od urzędnika na lotnisku) Chcę wrócić oczywiście do Polski ale boję się, że konsul będzie zdziwiony skąd mam takie pieniądze na wyjazd skoro legalnie pracowałem tylko raz w Norwegii. Czy jeżeli nie mam pracy i nie chodzę do szkoły to będę miał trudności dostania wizy turystycznej? Oprócz rodziny nie mam większych powiązań z krajem. Mieszkam na wsi z rodzicami i młodszym 14 letnim bratem. Mój angielski jest słaby ale jestem w stanie powiedzieć to co myśle i rozumiem jak ktoś mówi w średnim tempie i małoskomplikowanym językiem. U mnie pracuje tylko mama.

Bardzo proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Nie ma żadnych szans dla mnie? A jeżeli znajomy będzie mógł poświadczyć za mnie, że podczas mojego pobytu będzie mnie utrzymywał? Znajomy jest tam 20 lat i ma obywatelstwo Polskie. Jest niekarany i ma dobrą pracę. Historia kredytowa podobno też jest w porządku. Czy po prostu nie ma jakieś opcji by formalnie za mnie ręczył?


Chciałem napisać, że ma obywatelstwo amerykańskie.

Link to comment
Share on other sites

Konsulowi może sie wydać podejrzane ( zreszta mi tez ), ze 20 latek leci do 40 latka, który go bedzie utrzymywać. Jesli nie jest on rodzina to co ma z tego. Tym bardziej, ze 20 latek nie ma stałych środków utrzymania. Domyslasz sie w jakim kierunku zmierzam?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...