Skocz do zawartości

Zielona Karta ,brak Matury


Mark1991

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Joanna30. Mnie nie musisz pytać, ponieważ odpowiedź Pani z ambasady nie jest logiczna. Właśnie w tej chwili rozmawiałem z kolegą który uczył się nowym programem nauczania. On kończył 6 lat podstawówki, 3 lata gimnazjum i 3 lata liceum. Słuchając uważnie kobitkim z ambasady też nie kwalifikuje się, ponieważ kończył liceum 3 letnie. Czy to nie trochę dziwne?

Ależ oczywiście, że on się kwalifikuje.

Skończył 12- letni kurs nauczania.

Mnie raczej chodziło o to, że liceum po zawodówce niejako powtarza lata z zawodówki, a nie o to chodzi.

Ale nie wiem, czy tak jest, bo nie ukończyłam dwóch szkół ponadpodstawowych, więc nie wiem, czy program się powtarza.

To, że ostatecznie Ty chodziłeś do szkoły dłużej, niż 12 lat, to nie znaczy, że ukończyłeś 12-letni kurs nauczania.

Bo to tak jakbyś Ty chodził do podstawówki 13 lat zamiast 8 (bo np. ostatnie 5 klas powtarzałeś). Fakt, że uczyłeś się 13 lat nie oznacza, że ukończyłeś 12-letni program nauczania.

Teoretycznie świadectwo szkoły średniej jest świadectwem ukończenia 12-letniego kursu nauczania.

Ale czy ukończenie nauczania eksternicznego też jest tożsame z ukończeniem takiego kursu, to nie wiem.

Za głupia jestem na takie dywagacje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ukonczenie 8 lat podstawowki,3 lat zawodowki i 2 lata liceum uzupelniajacego jest odpowiednikiem 12 letniego nauczania w USA w innych krajach sa inne systemy nauczania i ludzie sie kwalifikuja :) to jest minimum i nie wazne ile lat w PL sie uczulo czy 12 czy 13 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję zająć się tą sprawą i wyjaśnić raz na zawszena ile tożasme jest liceum eksternistyczne z tym odowiednikiem w USA. Proszę Was tylko szanowni Forumowicze, abycśie podpowiedzieli mi jak to zrobić. Przede wszystkim nie wiem co to jest KCC I jaki jest tam adres. Czy napisać polsku czy angielsku listem czy emailem. A może lepiej zadzwonić? Tak się składa, że mam rodzinę w Chicago i studentkę, która doskonale zna angielski i takie zapytanie mogłaby wnieść w moim imieniu. Ja jak tylko się dowiem od razu udzielę odpowiedzi na forum, bo być może niejeden będzie chciał w przyszłości skorzystać. Na pewno ja i moja żona, bo sprawa dotyczy nas. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję zająć się tą sprawą i wyjaśnić raz na zawszena ile tożasme jest liceum eksternistyczne z tym odowiednikiem w USA. Proszę Was tylko szanowni Forumowicze, abycśie podpowiedzieli mi jak to zrobić. Przede wszystkim nie wiem co to jest KCC I jaki jest tam adres. Czy napisać polsku czy angielsku listem czy emailem. A może lepiej zadzwonić? Tak się składa, że mam rodzinę w Chicago i studentkę, która doskonale zna angielski i takie zapytanie mogłaby wnieść w moim imieniu. Ja jak tylko się dowiem od razu udzielę odpowiedzi na forum, bo być może niejeden będzie chciał w przyszłości skorzystać. Na pewno ja i moja żona, bo sprawa dotyczy nas. Pozdrawiam

Kentucky Consular Center

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/kentucky-consular-center.html

Najprościej i chyba najszybciej wysłać maila ;).

asknvc@state.gov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...