Skocz do zawartości

Dv2015 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2015?  

173 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2015?

    • TAK
      41
    • NIE
      132


Rekomendowane odpowiedzi

HAS NOT BEEN SELECTED

Dramatu nie ma. Od ponad roku mam pracę na Zachodzie Europy. Przeglądałem oferty pracy w Stanach no i ciężko byłoby mi znaleźć tam pracę na podobnym stanowisku za tyle ile zarabiam. Do tego socjal europejski, bliskość do Polski...

W chwili obecnej odpoczywam i miło spędzam czas na dobrze płatnym 2 tygodniowym urlopie w Polsce.

Oczywiście będę uczestniczyć w następnej edycji loterii wizowej ponieważ lubię przygody i nowe wyzwania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

HAS NOT BEEN SELECTED

Dramatu nie ma. Od ponad roku mam pracę na Zachodzie Europy. Przeglądałem oferty pracy w Stanach no i ciężko byłoby mi znaleźć tam pracę na podobnym stanowisku za tyle ile zarabiam. Do tego socjal europejski, bliskość do Polski...

Oczywiście będę uczestniczyć w następnej edycji loterii wizowej ponieważ lubię przygody. :)

Zalezy co robisz. Ja pracuje w UK i w moim zawodzie srednio 25tys "baksow" rocznie wiecej moge wytargac w "Hameryce".

Powodzenia w DV2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CURRENT oznacza, ze wizy do wydania skonczyly sie. CURRENT = NO BACKLOGS = Brak zaległości w wydawaniu wiz.

Powyzej 33 - 34 tys to jest przewaznie ten limit patrzac na przeszle lata. A numery rzedu 40 tys i wiecej to raczej sa bez szansy na rozmowe, tak z tego przynajmniej wynika.

EDIT: Oczywiscie odnosi sie to tylko do Europy. W koncu tylko polowa wylosowanych dostaje wizy, a tych co rezygnuja ze spotkania / dostaja z jakichs powodow odmowe po wizycie jest niewiele.

ram88 nie masz racji.

CURRENT oznacza to ze wszyscy pozostali maja rozmowe.

Ponizej cytat z instrukcji pełna opcja tu http://travel.state.gov/content/dam/visas/Immigrant%20Visa%20Control%20System_operation%20of.pdf

If there are sufficient numbers in a particular category to satisfy all reported documentarily qualified demand, the category is considered "Current".
For example:If the monthly allocation target is 3,000 and we only have demand for 1,000 applicants the category can be "Current”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x nie.

Z jednej strony to dobrze bo zaczyna mi się układać w dotychczasowej pracy. :)

Gratuluję osobą które wygrały w tym roku, a osobą które nie miały szczęścia życzę go więcej w następnej loterii "jak będzie i Polacy będą mogli uczestniczyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x nie.

Z jednej strony to dobrze bo zaczyna mi się układać w dotychczasowej pracy. :)

Gratuluję osobą które wygrały w tym roku, a osobą które nie miały szczęścia życzę go więcej w następnej loterii "jak będzie i Polacy będą mogli uczestniczyć"

Ja mam to szczęście,że gdyby Polacy nie bedą mogli uczestniczyć w dv 2016 to wezme udział na kraj mojego męża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ram88 nie masz racji.

CURRENT oznacza to ze wszyscy pozostali maja rozmowe.

Ponizej cytat z instrukcji pełna opcja tu http://travel.state.gov/content/dam/visas/Immigrant%20Visa%20Control%20System_operation%20of.pdf

If there are sufficient numbers in a particular category to satisfy all reported documentarily qualified demand, the category is considered "Current".
For example:If the monthly allocation target is 3,000 and we only have demand for 1,000 applicants the category can be "Current”.

Cytat, ktory tu wkleiles mowi dokladnie co innego.

Tłum: "Na przykład: Jeśli miesięczny przydział wiz wynosi 3000, a my posiadamy zapotrzebowanie jedynie na 1000 aplikujących ( zwycięzców loterii ), wówczas kategoria moze byc oznaczona "Current".

Poza tym szansa na dostanie wizy wynosi około 50 % wśród zwycięzców w Europie, 33 % dla krajów z Oceanii, dla Afryki i Azji nie pamiętam ile dokładnie. Jakby było tak jak mówisz to szansa na dostanie wizy wynosiłaby 100 %, a nie 50, jak widnieje w statystykach. Liczba osob, ktora rezygnuje z wizy / dostaje odmowe jest raczej bardzo niewielka. Dlatego, tez mysle, ze nr 34-35 tys to sa te najprawdopodobniej graniczne, skoro najnizsze dla Europy zaczynaja sie od ponizej tysiaca do ok 50 tys.

Ja mam to szczęście,że gdyby Polacy nie bedą mogli uczestniczyć w dv 2016 to wezme udział na kraj mojego męża ;)

Polska juz raczej nie wypadnie z loterii, gdyz z kazdym rokiem coraz mniej emigruje do US. Wypadla, gdy liczba emigrujacych byla jeszcze pare lat temu rzedu 15-17 tys rocznie, obecnie jest to okolo 6 tys i z kazdym rokiem spada.

Inna sprawa, ze raczej loteria zostanie zlikwidowana, na skutek nowej ustawy imigracyjnej, ktora moze zostac przeglosowana przed wyborami do Kongresu, w roku obecnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma być coś innego w tej ustawie w miejsce loterii? Czy już tyle, koniec?

Nic jeszcze pewnego czy ta reforma imigracyjna przejdzie, na dzien dzisiejszy trudno powiedziec czy istnieje wieksze prawdopodobienstwo, ze Republikanie ja zignoruja, czy tez po jakims czasie dogadaja sie z Demokratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jakie to wszystko jest trudne żeby się tam legalnie dostać. Byłem dwa razy na wakacjach w Stanach i od pierwszego dnia się zakochałem w tym kraju. Nie ma dnia żebym sobie nie wspomniał o USA, oglądnał kilka zdjęć czy jakiegoś filmu. Szkoda, że USA nie wprowadzi czegoś takiego jak Kanada z tymi punktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...