Skocz do zawartości

Dv2015 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2015?  

173 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2015?

    • TAK
      41
    • NIE
      132


Rekomendowane odpowiedzi

Jak ten czas szybko leci... Ani się spostrzegliśmy a tu już nowa loteria. Gratuluję wygranym i życzę dużo cierpliwości oraz dystansu do tej całej numerologii.

A propos DV2014:

O słuszności teorii jednej nad drugą (np. Sloner vs Raevsky) można by napisać niezłą prace dyplomową a koniec końców i tak się okaże że nikt nie miał racji. Chociaż zostały jeszcze 3 biuletyny sporo wariantów jest możliwych. Niebawem dowiemy się kto był najbliżej prawdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Błędne założenie - jak rozumiem 10863 to liczba wiz na koniec kwietnia (lub początek maja). Cut-off CN na koniec kwietnia był 25400. CN=32950 jest na koniec czerwca (czyli z przyszłości).

Historia CN jest tu: http://www.dv-info.site40.net/

10863 to liczba wiz wydanych na dzień 3 maja.

Cut-off jest rzeczywiscie 25400, lecz w pliku CEAC mamy juz dane do numeru 32940 i tym sie wzorowalem.

Jednak macie rację, że tutaj jest bład w założeniu, bo widzę, że co prawda np. numer 28674 już dostał wizę (w pliku CEAC ma status Issued), lecz powyżej niego mamy same statusy AP lub Ready (ludzie w trakcie/przed rozmowami), a zatem nie mozna ich brac do określania statystyk.

Zatem licząc poprawnie i biorąc dane jedynie do numeru 25400 mamy:

CN=25400

liczba wydanych wiz: 10857

Zatem aby osiągnąć 20931wiz, CN musialby byc 48968.

Powyższe obliczenia zakładają udział Europy w ogólnej liczbie wiz na poziomie 41,86% i rozlosowanie dokladnie 50.000wiz. Niestety obu tych parametrów nie jesteśmy pewni. Pozostaje czekać jeszcze 3 miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest to tylko statystyka...

Ale pocieszmy się, że EU numery i tak w tym roku idą całkiem dobrze, a w AF wyjątkowo słabo.

USA mogłoby też wstrzymać rozmowy dla obywateli Rosji, żeby im się separatyści na Alasce nie zagnieździli :-) Więcej byłoby dla nas wiz :-)

Mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany za ten tekst :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie - moze ktos odpowie...

Dlaczego wg oficjalnych statystyk (http://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/AnnualReports/FY2013AnnualReport/FY13AnnualReport-TableVII.pdf) Polska w DV2013 otrzymała tylko 752 wizy? Przecież chyba było ich więcej, prawda? W CEAC widziałem 1352. Które dane są prawidłowe?

W PDFie stoi napisane: "FY 2013 data is preliminary and subject to change. Any changes would not be statistically significant." ale ta róznica to raczej jest significant :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoox może ma racje,że tak było.Już sama nie wiem.Pogubiłam się w tym

Paradoox masz namiary na linka z informacją ile osób brało udział dv nie ważne na który rok(statystyki regionami)?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoox może ma racje,że tak było.Już sama nie wiem.Pogubiłam się w tym

Paradoox masz może namiary na linka z informacją ile osób brało udział dv nie ważne na który rok(statystyki regionami)?

Pozdrawiam :)

Chyba tu - http://travel.state.gov/content/dam/visas/DV_Applicant_Entrants_by_Country_2007-2013.pdf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...