Skocz do zawartości

Dv2015 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2015?  

173 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2015?

    • TAK
      41
    • NIE
      132


Rekomendowane odpowiedzi

Ile ten bill pokrywa? Przeciez moglbys przy okazji pracowac plus kasa z wojska. Nie powinienes miec problemow z praca po wojsku.

U nas wielu studentow jest w czynnej sluzbie i nawet sa programy dopasowane do nich. Robia troche kredytow w trakcie, reszte jak wychodza.

GI BILL MONTGOMERY 09/11 pokrywa koszty studiów i utrzymania/zamieszkania przez cztery lata. Są też specjalne pożyczki studenckie od Army, Navy, Air i USMC dla studentów kierunków medycznych wg programów amerykańskiej edukacji. Student poza kasą na czesne otrzymuje 2 tys. dolarów miesięcznie na utrzymanie + koszty na podręczniki, przy czym podpisując umowę z Army o pożyczkę, zawierasz jednocześnie kontrakt na odsłużenie kilku lat po ukończeniu studiów. Podsumowując, program w pierwszej kolejności dostępny dla weteranów (osób, które min. 6 mcy służyły w amerykańskich siłach zbrojnych). W moim mieście na Uniwersytecie Medycznym jest właśnie medycyna po angielsku wg programu amerykańskiego. Po jej ukończeniu masz praktycznie wszystkie uprawnienia do pracy w USA, poza tymi, które trzeba zdawać na miejscu w US. Studiuje tam wielu weteranów na students loans z USA, jest taniej i ogólnie łatwiej (60 tys. PLN za rok). W programie amerykańskim, anatomia jest dop. na 3 roku medycyny, najpierw zajęcia praktyczne potem teoria (u nas anatomia jest na 1 roku). Przyjęcia na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej, trzeba być obcokrajowcem z urodzenia lub naturalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy pod powyższym linkiem zawsze są aktualne dane (robi się automatycznie jakiś update), czy link jest tylko do danych z dn. 03 maja 2014r?

Nie. Ziomek z zagranicznego forum ma skrypt ktory pobiera Dane automatycznie raz na miesiac. Jak wrzuci nowe to zapodam linka.

Dostałem maila od KCCDV@state.gov.pl, z informacją, iż te osoby które sprawdzały status w dniu 1maja, powinny zrobić to jeszcze raz, bo wyniknął problem techniczny i osoby te mogły uzyskać błędne informacje. Czy ktoś też dostał takiego maila?

Na zagranicznych forach Tez ludzie dostali Takie mejle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dostalam takiego e-maila i dalej jestem wylosowana

Podobnie jak w poprzednim roku coniektorzy widzieli wiadomosc o wygraniu ale pojawial sie list do kogos innego. Albo widzieli wiadomosc ze nie wygrali a wygrali tak wiec warto jest sprawdzic jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałam z pięć razy i dalej has not been selected......... :(

Jestem jedynie ciekawa,czy w dv2015 powiadomili o wylosowaniu wszystkich 1 maja czy tez jak w dv2013 powiadomią nastepną część 60% o wylosowaniu np pod koniec sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w poprzednim roku coniektorzy widzieli wiadomosc o wygraniu ale pojawial sie list do kogos innego. Albo widzieli wiadomosc ze nie wygrali a wygrali tak wiec warto jest sprawdzic jeszcze raz.

Nic się nie zmieniło, nadal są tam moje dane.

Ze strony http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected.html :

On May 1, 2014, the Entrance Status Check (ESC) website experienced a brief technical problem. As a result, some people who logged into the site to check the status of their Diversity Visa 2015 (DV-2015) entries were shown the wrong information. Applicants who logged into the ESC website on May 1 and saw a notice of selection that did not include their name, or saw a notice that they were not selected, must re-check their status. Applicants must see a notice addressed to them by name as proof of selection to process further in the DV-2015 program. We regret any confusion this technical problem may have caused.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila od KCCDV@state.gov.pl, z informacją, iż te osoby które sprawdzały status w dniu 1maja, powinny zrobić to jeszcze raz, bo wyniknął problem techniczny i osoby te mogły uzyskać błędne informacje. Czy ktoś też dostał takiego maila?

Tez dostalem tego maila.

Ale niestety u mnie nic sie nie zmienilo, dalej HAS NOT BEEN SELECTED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...