Skocz do zawartości

Dv2015 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2015?  

173 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2015?

    • TAK
      41
    • NIE
      132


Rekomendowane odpowiedzi

Idąc dalej. Wylosowałem. Kolejny krok to po 19 maja online wypełnienie dokumentów do KCC. Później jak pójdzie dobrze to zaproszenie do konsulatu na rozmowę. A z moim angielskim dość słabo. Proszę o podpowiedź. Czy to jest dyskwalifikujące ? Wstyd się przyznać ale pokażę w ambasadzie master's degree i aktualną pracę w korporacji a tu z językiem słabizna ?

falcon3

Prawdopodobnie w formularzu do KCC bedzie rubryka w ktorej trzeba wpisac jezyki jakimi potrafisz sie poslugiwac, przynajmniej DS-230 w pkt. 33 tak bylo. Napisz Polish jesli innych nie znasz i problem z glowy. :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cześć,

jestem nowym forumowiczem także z góry dzięki za wyrozumiałość (w dodatku to jest moje pierwsze forum w życiu!).

Tak się złożyło, że złożyłem aplikację i wygrałem za pierwszym razem :) W związku z tym mam kilka pytań. Jeśli zadaję je w złym miejscu bardzo proszę o przekierowanie.

Zatem... :)

1. Mój numer to EU2015.......32xxx - czy sądzicie że mam szansę na rozmowę w ambasadzie? Jeśli tak, to zapewnie ok. lipca/sierpnia 2016?

2. Jestem żonaty od dwóch lat - moja żona nie została jednak wylosowana i nie chce ze mną wyjeżdżać od razu tylko dojechać np. po kilkunastu miesiącach. Czy jest taka możliwość? Czy musi iść ze mną na rozmowę do ambasady i czy muszę ją gdzieś wpisać w papierach 19 maja?

3. Wiem, że sprawa finansowa jest rozpatrywana indywidualnie w oparciu o wiele czynników. W skrócie, mam 25 lat, wykształcenie wyższe (prawnicze), od 4 lat pracuje w międzynarodowych korporacjach (1 liga) a ostatnio w amerykańskiej korporacji. Ile waszym zdaniem muszę mieć kasy na koncie, żeby konsul był zadowolony? ;) Pytam bo muszę wiedzieć jak bardzo mam oszczędzać.

4. Jeżeli dostałbym wizę to jest ona ważna do końca ważności badań lekarskich. W praktyce od wizyty w ambasadzie mam jakieś 2 miesiące na wyjazd?

5. Czy w elektronicznym formularzu DS-260 będzie trzeba załadować aktualne zdjęcie wizowe?

6. Jak to jest z tymi wyjazdami ze stanów bo gdzieś słyszałem, że wystarczy być w stanach 2 tygodnie na każde pół roku (pytam z ciekawości bo nie zamierzam tak robić).

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

m

1. Mysle ze na rozmowe zaproszeni zostaniecie.

2. Zona jesli chce z Toba jechac to musi isc z Toba na rozmowe, i musi wjechac na teren US przed koncem waznosci wizy imigracyjnej (zazwyczaj 6mcy po wykonaniu badan)

3. Musisz udowodnic konsulowi ze poradzisz sobie finansowo do momentu znalezienia pierwszej pracy. Mozesz miec: 1) kase na koncie, wysoki limit na karcie kredytowej, 2) Oswiadczenie obywatela lub rezydenta US (np w formie I-134) ze bedziesz mial wsparcie po przyjezdzie do US. 3) Oferte pracy na terenie US, lub kombinacje tych trzech dokumentow. Oszczedzaj ile sie da, a po zaproszeniu na rozmowe wystap do banku z prosba o podniesienie limitu karty kredytowej.

4. Jesli badania zrobisz dzien przed wizyta w ambasadzie, to masz 179 dni na wjazd do USA :)

5. Formularz 260 bedzie dostepny po 19 maja i wtedy bedzie instrukcja do formularza, proponuje poczekac.

6. Jesli bedziesz traktowal PRC jak wize turystyczna to zostaniesz jej pozbawiony. A jesli zamierzasz wyjechac ze stanow na dluzej to musisz wystapic o tzw. "bialy paszport"

7. Troche dziwne te pytania jak na prawnika pracujacego w Amerykanskiej Korporacji.. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mysle ze na rozmowe zaproszeni zostaniecie.

2. Zona jesli chce z Toba jechac to musi isc z Toba na rozmowe, i musi wjechac na teren US przed koncem waznosci wizy imigracyjnej (zazwyczaj 6mcy po wykonaniu badan)

3. Musisz udowodnic konsulowi ze poradzisz sobie finansowo do momentu znalezienia pierwszej pracy. Mozesz miec: 1) kase na koncie, wysoki limit na karcie kredytowej, 2) Oswiadczenie obywatela lub rezydenta US (np w formie I-134) ze bedziesz mial wsparcie po przyjezdzie do US. 3) Oferte pracy na terenie US, lub kombinacje tych trzech dokumentow. Oszczedzaj ile sie da, a po zaproszeniu na rozmowe wystap do banku z prosba o podniesienie limitu karty kredytowej.

4. Jesli badania zrobisz dzien przed wizyta w ambasadzie, to masz 179 dni na wjazd do USA :)

5. Formularz 260 bedzie dostepny po 19 maja i wtedy bedzie instrukcja do formularza, proponuje poczekac.

6. Jesli bedziesz traktowal PRC jak wize turystyczna to zostaniesz jej pozbawiony. A jesli zamierzasz wyjechac ze stanow na dluzej to musisz wystapic o tzw. "bialy paszport"

7. Troche dziwne te pytania jak na prawnika pracujacego w Amerykanskiej Korporacji.. :).

Karusek,

dzięki za szybką odpowiedź, chciałbym doprecyzować kilka rzeczy.

Ad1

Potrafisz przewidziec mniej/wiecej ktora częśc 2016 r.?

Ad2

Żona chce wyjechać ale później np. po moim rocznym pobycie w USA. Nie chcemy ryzykować i wyjeżdżać we dwoje. Powiedzmy, że dojedzie...Czy wobec tego muszę wypełniać jej papiery razem z moją aplikacją? Ponadto, wyczytałem, że badania są ważne 3 miesiące (na stronce ambasady, w zakładce badania).

Ad3

czy punkt 2 jest konieczny? Mam daleką rodzinę w USA, która podam w formularzu jako adres do którego jadę ale wolałbym ich nie fatygować o wypełnienie takich dokumentów...

Ad7

Nie pracuję jako prawnik - mam tylko takie wykształcenie :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2016 to juz bedzie po dv 2015 ;)

musisz troche sie doczytac ze rozmowy z dv 2015 beda od 1 pazdziernika 2014 roku do 30 wrzesnia 2015 roku :) i ani dnia dluzej ;)

Nie musisz rodziny fatygowac o zadne I-134 czy cos podobnego,,jedynie przygotuj sie na rozmowie ze poradzisz sobie w USA ,masz plany jakies z zyciem tam


musisz wszystko wyslac jak chcesz aby zona leciala z Toba

i pamietaj ze zona bedzie miec np 6 miesiecy na wlot na teren USA jak dostaniecie wizy wjazdowe i trzeba w tym czasie sie zmiescic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karusek,

dzięki za szybką odpowiedź, chciałbym doprecyzować kilka rzeczy.

Ad1

Potrafisz przewidziec mniej/wiecej ktora częśc 2016 r.?

Ad2

Żona chce wyjechać ale później np. po moim rocznym pobycie w USA. Nie chcemy ryzykować i wyjeżdżać we dwoje. Powiedzmy, że dojedzie...Czy wobec tego muszę wypełniać jej papiery razem z moją aplikacją? Ponadto, wyczytałem, że badania są ważne 3 miesiące (na stronce ambasady, w zakładce badania).

Ad3

czy punkt 2 jest konieczny? Mam daleką rodzinę w USA, która podam w formularzu jako adres do którego jadę ale wolałbym ich nie fatygować o wypełnienie takich dokumentów...

Ad7

Nie pracuję jako prawnik - mam tylko takie wykształcenie :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

m

1. Nie potrafie przewidziec, byc moze na podstawie danych statystycznych jak ich bedzie wiecej mozna bedzie szacowac, pytaj paradoox 'a, dobry jest w te klocki. :)

2. Jesli Ty jestes glownym aplikantem to zona moze dojechac jak juz bedziesz na terenie US, jednak nie pozniej niz koncowa data waznosci wizy imigracyjnej na to pozwala. Zona aktywuje PRC robi zakupy :-) pakuje walizki i wraca do PL "w celu.... zalatwienia roznego rodzaju formalnosci, zamkniecia spraw zwiazanych z emigracja lub tez wywiazania sie z kontraktu z pracodawca" ale na czas nie dluzszy niz 1 rok (no chyba ze bedzie miec "bialy paszport"). Po czym dojedzie do Ciebie ponownie jak juz uwijesz gniazdko :-). Musisz wypelnic jej papiery z Twoja aplikacja. A odnosnie badan to musisz je zrobic nie wczesniej niz 3 miesiace przed przedlozeniem ich na interview (chyba o to chodzi z tym terminem, jesli sie myle to prosze innych forumowiczow zeby wyprowadzic z bledu).

3. Zamiast formularza I-134, moze byc zwykle oswiadczenie twoich znajomych w postaci jakiegokolwiek listu ale w instrukcji ktora kiedys czytalem, byly trzy wymienione przeze mnie wczesniej dokumenty.

4. Ale to wszystko jest juz na forum napisane. Ja zanim zadalem pytania na tym forum po tym jak sie dowiedzialem o "wygranej" przeczytalem ile sie dalo, szkoda ze Ty tego nie robisz, mi przeszukiwanie forum zajelo 4 dlugie wieczory.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zona albo wystąpi z tobą o GC i będzie miała dokładnie tyle samo czasu co Ty na wyjazd, albo będziesz musiał złożyć na nią petycję w kategorii F2A i potrwa to 2-3 lata. Generalnie ta druga droga jest dość idiotyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2

Żona chce wyjechać ale później np. po moim rocznym pobycie w USA. Nie chcemy ryzykować i wyjeżdżać we dwoje. Powiedzmy, że dojedzie...Czy wobec tego muszę wypełniać jej papiery razem z moją aplikacją? Ponadto, wyczytałem, że badania są ważne 3 miesiące (na stronce ambasady, w zakładce badania).

Jeśli żona nie chce wyjechać z Tobą, to możesz ją później ściągnąć do siebie - to, co już napisał kzielu.

Ważność wizy będziesz miał wbitą w paszporcie i w tym okresie będziesz musiał wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów,

Obserwuję forum od dość dawna, ale pisze po raz pierwszy.

Zostałem wylosowany, niestety pierwsza euforia szybko minęła, gdy zacząłem bardziej zgłębiać temat numerów (mój to 44xxx).

No i w związku tym pojawiało się kilka pytań.

Może ktoś z Was ma własne doświadczenia w tym temacie i będzie mogł mi pomóc.

Po pierwsze, czy jest szansa na spotkanie z konsulem, czy z góry traktować taki numer na równi z niewyloswoaniem? Czy ktoś z forumowiczów z podobnym lub wyższym numerem w poprzenich latach był zaproszony na rozmowę?

Kolejna sprawa to, jeżeli zdecyduję się na wypełnienie dokumentów i jednak nie doczekam spotkania z konsulem, czy nie wpłynie to na uzyskanie kolejnej wizy turystycznej (obecna kończy mi się w przyszłym roku), czy przy przekraczaniu granicy nie będę miał większych problemów niz zazwyczaj (wiem, że jest to zawsze sprawa dośc indywidualna, ale do tej pory wszytsko odbywała się bardzo miło, 4 wyjazdy po około 2 tygodnie). Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z taką sytuacją tzn. złożył dokumenty, nie doczekał rozmowy z konsulem, a następnie ubeigał się o wizę, lub przekraczał granicę.

Z góry dziekuję za ewentualne podzielnie sie swoim przemysleniami lub własnymi doświadczeniami.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...