Skocz do zawartości

Dv2015 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2015?  

173 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2015?

    • TAK
      41
    • NIE
      132


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

NOT BEEN SELECTED

Przez chwile myslalem ze wygralem ale otworzyl sie wynik jakiegos goscia z adressem w Frankfurcie ale aplikacja z Wloch chyba byla. Po chwili pojawil sie moj wynik ktory oczywiscie jest na NIE. To moje 5 losowanie ale tak naprawde to raczej bym nie pojechal przynajmniej nie teraz. Mieszkam od 10 lat w Londynie, pracuje w zawodzie, zarabiam naprawde dobre pieniadze.

Brat wygral loterie w 2003, ma juz obywatelstwo i zlozyl aplikacje dla mnie na Zielona Karte okolo 5 lat temu, ale widzac jak powoli to sie procesuje to pewnie minie kolejne 5-6 lat, chyba teraz obsluguja Nov 2001 na Europe.

Zielona karta to bylo naprawde moje marzenie od pobytu w Stanach na J-1 w 2001, ale od tego czasu wiele sie zmienilo, EU otworzylo granice, i tak naprawde teraz gdybym pojechal (obojetnie czy przez wygranie loterii czy przez brata aplikacje) to tylko zeby zmienic cos w zyciu, odciac sie od tej rutyny w Anglii, male mieszkanie, wlasne ale tylko 1 pokoj plus living.

Z tego co mi brat opowiadal to Stany nie sa juz takie rozowe jaki kiedys bylo. Mozliwosci sa ogromne tutaj w EU. I blizej do domu na swieta czy do dentysty.

Gratulacje dla wszystkich co wygrali, mam nadzieje ze dacie sobie rade w Stanach, uczcie sie jezyka i robcie kursy, no i starajcie sie pracowac w zawodzie a nie na zmywaku czy na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat, ktory tu wkleiles mowi dokladnie co innego.

Tłum: "Na przykład: Jeśli miesięczny przydział wiz wynosi 3000, a my posiadamy zapotrzebowanie jedynie na 1000 aplikujących ( zwycięzców loterii ), wówczas kategoria moze byc oznaczona "Current".

Poza tym szansa na dostanie wizy wynosi około 50 % wśród zwycięzców w Europie, 33 % dla krajów z Oceanii, dla Afryki i Azji nie pamiętam ile dokładnie. Jakby było tak jak mówisz to szansa na dostanie wizy wynosiłaby 100 %, a nie 50, jak widnieje w statystykach. Liczba osob, ktora rezygnuje z wizy / dostaje odmowe jest raczej bardzo niewielka. Dlatego, tez mysle, ze nr 34-35 tys to sa te najprawdopodobniej graniczne, skoro najnizsze dla Europy zaczynaja sie od ponizej tysiaca do ok 50 tys.

Polska juz raczej nie wypadnie z loterii, gdyz z kazdym rokiem coraz mniej emigruje do US. Wypadla, gdy liczba emigrujacych byla jeszcze pare lat temu rzedu 15-17 tys rocznie, obecnie jest to okolo 6 tys i z kazdym rokiem spada.

Inna sprawa, ze raczej loteria zostanie zlikwidowana, na skutek nowej ustawy imigracyjnej, ktora moze zostac przeglosowana przed wyborami do Kongresu, w roku obecnym.

Jezeli jakis region jest current to wszystkie pozostale numery wylosowane zostana zaproszone na interview az do wyczerpania wiz. Dane z Afryki z tamtego roku to potwierdzaja.

Zerknij sobie na dane z systemu CEAC. Miedzy numerami w EU jak na razie jest jakies 75% dziur. 8318 ludzi w Europie ma juz zaplanowane interview - az do numeru CN 32925 przy tym jest bardzo wiele statusow READY, ktore w duzej liczbnie nie pojawia sie na interview. Dodatkowo EU powinna dostac kolo 2000 wiz wiecej niz rok temu (NACARA) wiec jest duza szansa dla numerow do 40k a moze nawet i wiecej.

Dlatego nie sial bym defetyzmu tylko czekal na kolejne "bjuletyny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz kilka artykulow. Student przewaznie dostanie punkty za wyksztalcenie i, poniewaz wielu studentow pracuje jednoczesnie jako GA, doswiadczenie zawodowe. Kiedys liczylem przykladowo punkty i wydaje mi sie, ze ciezko bedzie Kowalskiemu pobic ludzi co tutaj juz sa. To sie tyczy legalnych i nielegalnych.

"In both categories, immigrants already working in the U.S. on temporary visas will likely have an advantage, since time spent working in the country is one of the most heavily weighted pieces"

http://www.hooyou.com/reform/merit-base-visa.html

Robi sie off. Jest juz taki watek. Proponuje Wam kontynuowac dyskusje tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...