Skocz do zawartości

Dv2015 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2015?  

173 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2015?

    • TAK
      41
    • NIE
      132


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

szym pytasz sie czy kazdy zostal zaproszony na rozmowe ..byl przypadek ze ktos zaraz po wakacjach a wiec ponad 3 tyg przed koncem loterii napisal do KCC i Ambasady czy ma wysylac papiery bo sie dowiedzial ze wygral..i do tej pory nie ma odpowiedzi czy ta osoba wyslala papiery-byla na rozmowie-dostala wize a bylo C w biuletynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie: Case number i szansy na rozmowę kwalifikacyjną rzucę kilka informacji które udało mi się zebrać:

Ostatnia loteria która się już finalnie zakończyła to DV2013. Udało mi sie zebrac o niej nastepujace dane:

1. najwiekszy numer na rozmowie w Warszawie byl: 2013EU30514 (zrodło: http://photos.state.gov/libraries/poland/275705/cons_iv/DV%20Appt%20Jun%202013.pdf )

2. Cut-off dla Europy byl 33000 (zrodlo: http://www.dv-info.site40.net/)

3. Na tym forum nie znalazłem żadnej osoby która "chwaliła by się" wyższym numerem niż 30514 w loterii DV2013.

4. Są ludzie na forum którzy wygrali w październikowym "dolosowaniu", co chyba mozna uznac ze potwierdza ze wszyscy z pierwszego losowania mieli szansę na rozmowę.

Wnioski:

- wszyscy wylosowani zostali dopuszczeni do rozmów (o ile dopełnili formalności).

- z tego mi wychodzi ze "current" w Visa Bulletin oznacza ze wszystkie Case Numbery biorą udział w rozmowach, zresztą tak też odbieram oficjalną instrukcję losowania opublikowaną tutaj: http://travel.state.gov/content/dam/visas/Immigrant%20Visa%20Control%20System_operation%20of.pdf

Obecnie przeprowadzane są rozmowy z loterii DV2014 i:

1. W maju mamy już zaproszony na rozmowę numer 2014EU30681 a zapewne w czerwcu liczby te bedą większe.

2. Zostają jeszcze kolejne miesiące (lipiec, sierpień, wrzesień), choc patrząc na DV2013 to w tych miesiącach przeprowadzane były "zaległe" rozmowy z niższymi numerami. W tym roku niekoniecznie musi tak byc.

3. Jaki jest największy Case Number ktory zglosil sie na forum tego jeszcze nie zgłębiłem - moze ktos inny podpowie?

4. Obecnie widzę na http://dv2014.tumblr.com/ ze wiz wydano 24682szt. na 50,000szt., wiec z tego wynika ze jeszcze sporo przed nami - jestesmy dopiero na półmetku?

Zobaczymy jak pójdą kolejne miesiące. Bedziemy obserowali listę rozmów na czerwiec i lipiec oraz kolejne Visa Bulletin. Zobaczymy kiedy pojawi się "current". Miejmy nadzieję że po wizycie najwyższego numeru na rozmowie kwalifikacyjnej. To potwierdzi ze wszystkie numery są dopuszczane do rozmów.

Moje pytania do Was:

1. Czy moje powyższe rozumowania są "ok"? Jakieś uwagi?

2. czy na forum wypowiadał się ktoś kto miał wysoki numer w loterii która się zakończyła i nie został dopuszczony do rozmowy?

3. Powiem szczerze, ze nie za bardzo rozumiem na jakiej podstawie niektórzy wnioskują ze w tym roku wyjątkowo szansę na rozmowę mają wyższe numery. Na jakiej podstawie to wnioskujecie? Nie widzę aby były jakieś znaczące różnice między DV2013, a DV2014 i DV2015. Przecież pula wiz jest taka sama (50.000), prawda?

Loteria DV2014 nie jest taka sama jak DV2013. W DV2013 nie wykorzystano wszystkich wiz. Największy numer to właśnie było lekko ponad 33k. Tym razem największy numer z EU to 56k. Podobnie z Afryka, Azja i Oceania gdzie wylosowano prawie dwa razy wiecej niż poprzednio. W 2014 roku do puli 55k wiz wraca prawie dodatkowe 5k wiz z programu NACARA - 5000 wiz oznacza conajmniej 10-15k numerów CN zeby wydać te wizy. Dodatkowo KCC przykręcilo korek na terrorystów i fałszywe wnioski wiec teoretycznie jest wiecej dziur miedzy numerami CN i to wróży dobrze. W 2013 wylosowano 105 000 ludzi a w DV2014 i 2015 125 000 wiec KCC zakłada ze conajmniej tyle będzie potrzeba na zapełnienie dostępnych wiz.

W tym roku EU jest nadal miesiąc "do przodu", najwyższy numer w DV2015 dla EU to na razie 47XXX (Rosja), dodając wszystkie powyższe okoliczności myśle ze jest szansa dla wysokich numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przeczytałam całą info poza HAS NOT :). Czy wszyscy niewylosowani w tym roku mają taki komunikat?:

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.

W poprzednich latach nie było nic o poprawności danych - chyba, że źle pamiętam. Może ktoś potwierdzić, że to ogólny komunikat czy może coś u mnie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przeczytałam całą info poza HAS NOT :). Czy wszyscy niewylosowani w tym roku mają taki komunikat?:

W poprzednich latach nie było nic o poprawności danych - chyba, że źle pamiętam. Może ktoś potwierdzić, że to ogólny komunikat czy może coś u mnie nie tak?

ja to rozumiem tak ze w tym oknie w ktorym wpisujesz date urodzenia, nazwissko i numer mogłas popełnic bład daltego mowia ze mozna sie cofnac do poprzedniej strony i wpisac jeszce raz. tez mam taki komunikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...