Skocz do zawartości

Problem Z Uzyskaniem Wizy, Please Help !


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam maly problem mianowicie, 2 dni temu byłem na spotkaniu w ambasadzie w zwiazku z aplikacją o wize turystyczną B2.

Kilka lat temu zostałem zatrzymany za posiadanie UWAGA - 0,1 g marihuany ... dostałem karę grzywny oczywiście zapłaciłem. ( Czyn niskiej szkodliwości społecznej ) Śmiech na sali ogólnie.

Ok przy wypełnianiu formularza DS-160 oczywiście napisałem że byłem karany, na rozmowę przyniosłem wszystkie papiery + przetłumaczone na angielski wszystko pięknie i cudownie.

Pani konsul była bardzo uśmiechnięta rozmowe prowadziłem w języku angielskim, mam dobrą pracę pracuję w branży reklamowej.

Pani wzieła odemnie wszystkie dokumenty po czym wydała mi kartkę z napisem "Administration processing".Po czym powiedziała że bardzo dobrze że jestem uczciwy.

Dzisiaj zadzwoniła do mnie Pani konsul i poinformowała mnie że niestety wiza nie może być rozpatrzona pozytywnie.Po czym od razu zacząłem się denerwować i nie skupiłem się dokładnie co do mnie mówiła.

Wspominała coś o "waiver" i że jest jeszcze szansa i "jesteśmy w kontakcie"

Gdy wchodzę na UStravel po zalogowaniu się widzę w informacji zwrotnej :

hold case/221g & refusals/214b

status : escalated

NIe rozumiem teraz za bardzo sytuacji.

Czy to oznacza że wiza została nie przyznana definitywnie i jedyne co teraz mogę to przechadzać się ludzikiem po ulicach New York na Google street view

czy też moje dokumenty są dalej procesowane i wysłane do USA gdzie mogę jeszcze liczyć na decyzję pozytywną ?

Jak to wygląda ?

Dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jesli poprawnie uslyszales waiver to zapewne jest to zly znak. Aczkolwiek, proponowalbym abys zadzwonil do ambasady i zapytal ponownie o status swojej sprawy. Mozesz rozmawiac w jezyku polskim. Powinni udzielic Ci wszelkich informacji ktore sa dla Ciebie niejasne.

Jak bedziesz cos wiedzial - daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa jest "escalated" to znaczy, ze nie mogla zostac wydana decyzja w konsulacie/ambasadzie i sprawa poszla wyzej. Nie znaczy to wcale, ze wize dostaniesz, ale sam fakt, ze Ci jej nie odrzucili od razu to dobry znak. Znam pare osob, ktore mialy taka sytuacje. Napisz do nich e-mail i dopytaj co to znaczy, ze sprawa jest "escalated" i moze ktos Ci odpisze. Powinni Ci niedlugo odeslac paszport bo nie moga go trzymac w nieskonczonosc.

Refusal under Section 221(g) means that essential information is missing from an application or that an application has been placed on administrative hold. The consular officer who interviews you will tell you at the end of your interview if action on your case is being suspended under 221(g) pending further information. The officer will either tell you that the case has to undergo administrative processing, or will ask you to submit additional information.

If further information is required, the officer will tell you how to submit that information. As part of this process, the applicant is given a written letter and will have 12 months from the date of application to submit the requested documents without having to pay a new application fee. After one year, an application refused under Section 221(g) is terminated per Section 203(e).


Some visa applications require further administrative processing, which takes additional time after the visa applicant’s interview by a Consular Officer. Applicants are advised of this requirement at their interview. Most administrative processing is resolved within 60 days of the visa interview. When administrative processing is required, the timing will vary based on individual circumstances of each case. Visa applicants are reminded to apply early for their visa, well in advance of the anticipated travel date.

Important Notice: Before making inquiries about status of administrative processing, applicants or their representatives will need to wait at least 60 days from the date of interview or submission of supplemental documents, whichever is later. Please be patient. The call center will contact you (at the phone number or e-mail we verified with you during your interview) as soon as this processing has been completed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa jest "escalated" to znaczy, ze nie mogla zostac wydana decyzja w konsulacie/ambasadzie i sprawa poszla wyzej. Nie znaczy to wcale, ze wize dostaniesz, ale sam fakt, ze Ci jej nie odrzucili od razu to dobry znak. Znam pare osob, ktore mialy taka sytuacje. Napisz do nich e-mail i dopytaj co to znaczy, ze sprawa jest "escalated" i moze ktos Ci odpisze. Powinni Ci niedlugo odeslac paszport bo nie moga go trzymac w nieskonczonosc.

Ale tutaj jest mowa o sekcji 214b czyli o braku wystarczających więzi z krajem, chyba że się mylę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie śmiech na sali dzwoniłem 3 raz na infolinię i Pan nie umie mi odpowiedzieć co się teraz dzieje z moją sprawą, kazał mi wejść na stronę departamentu stanu i zobaczyć status wizy.Na tejże cudownej stronie widnieje mi ogromny piękny napis "Refuse" po wpisaniu mojego case number.I nadal nie wiem czy to refuse jest na poziomie spotkania w ambasadzie bo z tego co czytałełem jest taka procedura i wysyłają dokumenty do Waszyngtonu na dalsze administrative processing i odpowiedz druga jest po 60 dniach.Traktują człowieka jak jakiegoś idiotę, smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...