Skocz do zawartości

Zakup Nieruchomosci


Sasklacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam pytanie, jak wygladaja mozliwosci zakupu nieruchomosci w Stanach przez osobe nie majaca ani Obywatelstwa ani GC?

Zalozmy ze osoba mieszkajaca na stale w Polsce chce sobie kupic dom na Florydzie. Wize turystyczna posiada. Ma taka mozliwosc? A co z przyjazdami potem ?

Nie chodzi tu o zdobycie GC ta droga. Po prostu majac dom w Stanach czy to wplywa w jakikolwiek sposob na mozliwosc przyjazdow do tegoz to domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób i tak nie zdobędzie się zielonej karty.

Odpowiedz sobie na pytanie, czy opłaca Ci się kupować dom, opłacać za niego podatki i utrzymywać przez cały rok, żeby raz czy dwa razy do roku wpaść do niego na dwa tygodnie?

A kto bogatemu zabroni? W kazdym razie w ten sposob prawa legalnego, stałego nie dostaniesz. Musialbys raczej kupic jakąś fabrykę za min. 500 000$. Działającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie, jak wygladaja mozliwosci zakupu nieruchomosci w Stanach przez osobe nie majaca ani Obywatelstwa ani GC?

Zalozmy ze osoba mieszkajaca na stale w Polsce chce sobie kupic dom na Florydzie. Wize turystyczna posiada. Ma taka mozliwosc? A co z przyjazdami potem ?

Nie chodzi tu o zdobycie GC ta droga. Po prostu majac dom w Stanach czy to wplywa w jakikolwiek sposob na mozliwosc przyjazdow do tegoz to domu?

Zasadniczo nie wplywa - ewentualnie w jakims niekorzystnym zbiegu okolicznosci moze byc potraktowane jako brak wiezi z krajem i skonczyc sie odebraniem turystycznej albo denied entry, natomiast sa ludzie ktorzy kupili domy na Florydzie na przyklad i przyjezdzaja na zime na przyklad...

Jak juz pisali inni - zadnego statusu imigracyjnego to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o zmiane statusu.

Mieszkam sobie w Polsce i chce miec dom na Florydzie. Mam wize turystyczna. Moge sobie jezdzic kiedy chce ?

Mozesz sobie jezdzic tak samo czesto jakbys tego domu nie mial - za czesto i zbyt dlugo i dom bedziesz ogladal tylko na zdjeciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcecie powiedziec ze jesli kogos stac, duzo podrozuje, chce sobie kupic dom w Stanach i przyjezdzac sobie do niego od czasu do czasu to tez moze miec problemy? Dwie, trzy krotkie wizyty rocznie w USA sa zle widziane? Jakos wierzyc mi sie nie chce...

Nie dla kazdego osiedlenie sie w Stanach to szczyt marzen i nie kazdy robi wszystko aby uzyskac GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcecie powiedziec ze jesli kogos stac, duzo podrozuje, chce sobie kupic dom w Stanach i przyjezdzac sobie do niego od czasu do czasu to tez moze miec problemy? Dwie, trzy krotkie wizyty rocznie w USA sa zle widziane? Jakos wierzyc mi sie nie chce...

Nie dla kazdego osiedlenie sie w Stanach to szczyt marzen i nie kazdy robi wszystko aby uzyskac GC.

Nie ma czarno-bialych przepisow, natomiast wiza turystyczna nie sluzy do mieszkania i kierujac sie to ogolna zasada i widzimisiem urzednika CBP mozna skonczyc z denied entry spedzajac zbyt duzo czasu lub przyjezdzajac zbyt czesto do US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...