Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowalismy, ze tegoroczne wakacje (dwa tygodnie) spedzimy w Oregonie. Andyopole, co polecasz zobaczyc? Najbardziej interesuje nas natura - lasy, gory, gorskie jeziora - czyli wszystko to, czego nie mamy na Florydzie :) Mniej miasta - chociaz na pewno zatrzymamy sie w Portland.

1/ Crater Lake - cud natury.

2/ Cala droga 101 poczawszy od polnocy. Astoria, tam m.in. Clatsop Fort, pozostalosc po panach Lewis & Clark, poszukaj w necie co oni za jedni. Ich pomnik stoi bardziej na poludnie w m. Seaside. Cala trasa biegnie nad Pacyfikiem I gwarantuje wspaniale widoki I ciekawe obiekty niemal wzdluz calej trasy, np. Oceanarium w Newport a takze oblezone outlets niedaleko.

3/ jesli lubisz hiking to mnostwo tras o roznych stopniach trudnosci w okolicach Portland, moja zona w tej dziedzinie jest bardzo aktywna I w ostatnia sobote byla na biegowkach oraz "snow shoes" a latem z buta zasuwa po gorkach mniejszych I wiekszych. Sa grupy na FB, ktore sie skrzykuja np. na weekend I ruszaja razem. Jak juz bedzie blizej Twojego przyjazdu to dam Ci namiary.

4/ grzyby ale nie latem, dopiero od wrzesnia lub raczej pazdziernika, zalezy kiedy spadnie pierwszy deszcz.

5/ Mt. Helen, wprawdzie juz w WA ale widac golym okiem z Portland, wygasly ale wciaz "pomrukujacy" wulkan. Ostatnia erupcja bodaj w 1983 roku.

6/ w polnocnej Californi, zaraz za granica Oregonu lasy z drzewami Redwood. Troche nizsze ale za to grubsze od sekwoi. w kilku miejscach mozna przejechac samochodem przez dziure wycieta u podstawy rosnacego drzewa.

To tak na szybko bo jeszcze troche pracy mam na dzis. Jak mnie sie cos przypomni to dopisze juz z domu. Pytaj "w razie cus".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Wiele lat temu uczylam sie w liceum w Oregonie jako "foreign exchange student", niestety moja "host family" nie byla zbyt mobilna i za duzo wtedy nie zwiedzilismy (zreszta bylam wtedy nastolatka i nie bardzo obchodzilo mnie zwiedzanie… he he). Na pewno chce powloczyc sie po Portland, gora dwa, trzy dni, natomiast reszte przeznaczyc na "teren". Crater Lake jest na liscie, tak samo wybrzeze. Oceanarium w Newport pamietam, w tamtych czasach mieszkala w nim orka z filmu "Uwolnic orke" i nawet udalo mi sie ja zobaczyc. Najbardziej wlasnie nastawiamy sie na hiking, bo to jest cos, co na Florydzie praktycznie nie istnieje - to znaczy istnieje, ale co to za atrakcja chodzic po plaskim. Moj maz ma obsesje na punkcie PCT (znajomy z pracy przeszedl calosc w "jedyne" pol roku), wiec pewnie bedzie nalegal na chociaz jednodniowe wycieczki, fragment prowadzi akurat wzdluz Crater Lake, wiec moze uda sie polaczyc jedno z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...