Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Przestan się myc, bo to woda, jej ogrzanie pradem, elektrownie, gazy cieplarniane, strach pomyslec. Oddaj samochod do Goodwilla a kup rower bo wiadomo... Kosmetyki - do smieci - testy na zwierzętach. Normanie strach wyjść z domu... :D

nie zamierzam popadac w skrajnosci. Plus wiekszosc moich kosmetykow jest nietestowana na zwierzetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic złego w segregacji, czy staraniu sie być bardziej przyjazdnym środowisku, tylko wszystko w granicach rozsądku. Pamietam w zeszłym miesiącu poznałam kobietke, która tez była za wszystkim naturalnym. Ładna, mądra, atrakcyjna, inteligentna ale ledwo dało sie z nią wytrzymać w jednym pomieszczeniu. Nie uznawała dezodorantów czy podobnych produktów ze względu na chemię i środowisko. Po jej wyjściu trzeba było cały budynek ( praca) wypryskac pachnacymi produktami, bo dosłownie nie dało sie znieść. Nawet facet po całym dniu, pracujący na budowie tak nie leciał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic złego w segregacji, czy staraniu sie być bardziej przyjazdnym środowisku, tylko wszystko w granicach rozsądku. Pamietam w zeszłym miesiącu poznałam kobietke, która tez była za wszystkim naturalnym. Ładna, mądra, atrakcyjna, inteligentna ale ledwo dało sie z nią wytrzymać w jednym pomieszczeniu. Nie uznawała dezodorantów czy podobnych produktów ze względu na chemię i środowisko. Po jej wyjściu trzeba było cały budynek ( praca) wypryskac pachnacymi produktami, bo dosłownie nie dało sie znieść. Nawet facet po całym dniu, pracujący na budowie tak nie leciał. :)

Nie wiem skad Wam do glowy przychodza takie skrajnosci ;) jak juz mowilam jestem daleka od tego ;) nie zamierzam przestawac uzywac dezodorantow czy perfum (choc jesli sa tu faceci uzywajacy Brutala, to prosze, odstawcie go i kupcie inny, bo to smierdzi, a nie pachnie ;)) i czegokolwiek co uniemilałoby drugiej osobie przebywanie ze mna :D Bardzo lubie ladne zapachy, a poniewaz slyszalam, ze po praniu w orzechach pioracych ubrania niczym nie pachna, to bede kombinowac z olejkami eterycznymi np. z pomaranczy. Glownie zamierzam sie skupic na ograniczaniu uzywania plastiku (zamiast kupowac np. wode w pojemnikach plastikowych, kupuje w szklanych - cena za pojemnosc ta sama, uzywanie toreb płóciennych zamiast sklepowych workow foliowych, ktore ci wciskaja na kazdym kroku bez pytania) i jego recyklingu. Powodem do wprowadzenia bardziej powaznych zmian byly moje zajęcia z marine biology na studiach, praca koncowa, ktora pisalam m.in. o Great Pacific Garbage Patch. Jesli ktos jest zainteresowany bardziej tym tematem, to moze obejrzec dwa bardzo ciekawe filmy dokumentalne na Netflix: Plastic Paradise (ten szczegolnie polecam) oraz Addicted to Plastic.

I tak jak wspominalam, wczesniej tez segregowalam surowce wtórne, ale teraz bardziej sie na tym skupiam. np. nie wyrzucam np. papierowych opakowan czy butelek do byle smietnika, ktory akurat mam po drodze, tylko zabieram swoje papierki ze soba i w domu segreguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowce się segreguje, żeby Wasze i Moje dzieci nie żyły w syfie i żeby można było coś z nich odzyskać. Takie jest założenie i mam nadzieję, że w niedługiej przyszłości będzie to realizowane zarówno ze strony śmieciotwórców i śmiecioodbiorców, a ludzkości będzie się żyło lepiej

Amen.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowce się segreguje, żeby Wasze i Moje dzieci nie żyły w syfie i żeby można było coś z nich odzyskać. Takie jest założenie i mam nadzieję, że w niedługiej przyszłości będzie to realizowane zarówno ze strony śmieciotwórców i śmiecioodbiorców, a ludzkości będzie się żyło lepiej

Amen.

:)

dokladnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim stanie sie nie segreguje - wrzuca sie caly recycling do jednego kubla - gazety, plastik, szklo - i jest segregowane przez miasto.

przynajmniej oddziela sie surowce wtorne od zarcia itp. To tez nie jest glupi pomysl, bo dzieki temu ze Ty nie segregujesz - ktos ma prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej oddziela sie surowce wtorne od zarcia itp. To tez nie jest glupi pomysl, bo dzieki temu ze Ty nie segregujesz - ktos ma prace.

Ta segregacja w duzej mierze odbywa sie automatycznie. Pamietam jakie bylo oburzenie w Polsce przylapano smiecarke na oproznianiu posegregowanych smieci do wspolnego kontenera. Odpowiedz byla, ze to sie segreguje potem automatyczne. Mialem jakies zajecia na studiach o recyklingu i tam byly rozne techniki, wiec raczej nie ma co sie martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...