Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Bo polscy fizjo w ogole sa super. Jak chcialam tutaj isc z dzieckiem na badanie bo podejrzewalam ze asymetrie ulozeniowa to rodzinna w ogole nie widziala problemu, a bez skierowania w ogole nie chcieli przyjac, tutaj mam wrazenie fizjo dopiero wkracza jak jest jakis uraz/niepelnosprawnosc, a np o takim czyms jak fizjo urogin (przynsjmniej w moim rejonie) w promieniu 500miles nie uraczysz!) natomiast w Polsce jest ogromny wybor, bardzo profesjonalna wiedza i opieka, fizjo czesto wiedza wiecej niz lekarze.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Patipitts said:

Bo polscy fizjo w ogole sa super. Jak chcialam tutaj isc z dzieckiem na badanie bo podejrzewalam ze asymetrie ulozeniowa to rodzinna w ogole nie widziala problemu, a bez skierowania w ogole nie chcieli przyjac, tutaj mam wrazenie fizjo dopiero wkracza jak jest jakis uraz/niepelnosprawnosc, a np o takim czyms jak fizjo urogin (przynsjmniej w moim rejonie) w promieniu 500miles nie uraczysz!) natomiast w Polsce jest ogromny wybor, bardzo profesjonalna wiedza i opieka, fizjo czesto wiedza wiecej niz lekarze.

Moja mama dostala kilka tygodni temu w Polsce skierowanie na fizjo. Umowiony termin? Najwczesniej w polowie grudnia 2022..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu tez robi sie trudno o spotkania z lekarzami. Od 3 lat nie mam annual exam z powodu Covida. W koncu chcialam sie umowic... moja lekarka dopiero mogla sie ze mna zobaczyc pod koniec czerwca. Umowilam sie wiec z "kimkolwiek" - i mam appointment szybko, bo w juz polowie kwietnia :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - zdecydowalam sie leciec do Polski - pierwszy raz z dwoma paszportami. I pytanko do was - jakie macie doswiadczenie? Moze glupie pytanie, ale jak przy check-inie trzeba podac numer paszportu i nationality to ktory mam dac? Ktory paszport pokazywac kiedy? Podzielcie sie radami z mniej doswiadczona kolezanka :P 

 

image.thumb.png.27fee3f431742a763e0c2545482dd6fd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, ilon said:

Kochani - zdecydowalam sie leciec do Polski - pierwszy raz z dwoma paszportami. I pytanko do was - jakie macie doswiadczenie? Moze glupie pytanie, ale jak przy check-inie trzeba podac numer paszportu i nationality to ktory mam dac? Ktory paszport pokazywac kiedy? Podzielcie sie radami z mniej doswiadczona kolezanka :P 

As a rule of thumb: w Ameryce amerykanski, a w Polsce polski. Nawet jeszcze prosciej: polskim tylko machasz przy przekraczaniu granicy Polski i tylko pogranicznikom. Wszedzie indziej, w liniach lotniczych, check-inach itp. uzywaj amerykanski.

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, ilon said:

Kochani - zdecydowalam sie leciec do Polski - pierwszy raz z dwoma paszportami. I pytanko do was - jakie macie doswiadczenie? Moze glupie pytanie, ale jak przy check-inie trzeba podac numer paszportu i nationality to ktory mam dac? Ktory paszport pokazywac kiedy? Podzielcie sie radami z mniej doswiadczona kolezanka :P 

 

image.thumb.png.27fee3f431742a763e0c2545482dd6fd.png

Amerykański chyba że lecisz z jakiegos niewiadomego powodu LOTem i będziesz przekraczać granice w PL wtedy (i tylko wtedy) pokazujesz polski (a dokładnie ma to znaczenie przy wyjeździe). Do wszelkich rezerwacji tylko i wyłącznie amerykański chyba że chcesz się tłumaczyć z wiz albo ESTY...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi! US paszport pokazywalam wszedzie poza hala przylotow w Krakowie.

Jesli chodzi o testy - niby Polska wymaga test na coronawirusa jesli przylatuje sie spoza Schengen. Ja lecialam z Waszyngtonu do Amsterdamu potem do Krakowa i w Krakowie musialam pokazac tylko ID i karte szczepienia. O test nawet nikt nie zapytal. Nie wiem czy te samoloty z Schengen laduja na innym terminalu niz te spoza Schengen i dlatego nikt nie pyta czy ogolnie jest im to obojetne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, ilon said:

Dziekuje za odpowiedzi! US paszport pokazywalam wszedzie poza hala przylotow w Krakowie.

Jesli chodzi o testy - niby Polska wymaga test na coronawirusa jesli przylatuje sie spoza Schengen. Ja lecialam z Waszyngtonu do Amsterdamu potem do Krakowa i w Krakowie musialam pokazac tylko ID i karte szczepienia. O test nawet nikt nie zapytal. Nie wiem czy te samoloty z Schengen laduja na innym terminalu niz te spoza Schengen i dlatego nikt nie pyta czy ogolnie jest im to obojetne :) 

Jak masz przesiadkę w Schengen to nie pytają - albo pytają skąd przylatujesz, odpowiadasz, że z Amsterdamu, i nic więcej od Ciebie nie chcą ;). Mój facet przylatuje na Wielkanoc bezpośrednio z NYC - mam nadzieję, że się do tej pory coś zmieni. Podobno od 28/03 mają znieść obowiązek noszenia maseczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...