Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

38 minutes ago, mola said:

Miliony Amerykanów ewidentnie się z Tobą nie zgadzają...

Największy minus tutejszej opieki zdrowotnej to to, że nie wiesz na czym stoisz, dopóki nie dostaniesz rachunku. Znam przypadek gdy znajomi dalsi tak poród planowali, wszystko mieli przekalkulowane, żeby z ubezpieczeniem itd, aż się okazało, że ich noworodek potrzebuje monitorowania na OIOMie, a ten oddział się okazał osobnym bytem prawnym, bez umowy z ich ubezpieczycielem i ciach - byli ubezpieczeni, a i tak za pobyt na OIOMie zapłacili 100% z własnej kieszeni. Już nie wspominając o sytuacji, kiedy ubezpieczyciel zwyczajnie odmawia zapłaty za leczenie (osobiście mi się zdarzyło).

 

 

Ponoc cos sie zmienilo od stycznia tego roku. Jak to w praktyce wyglada niewiem

https://www.cms.gov/newsroom/fact-sheets/no-surprises-understand-your-rights-against-surprise-medical-bills

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Martt napisał:

JMasz rezerwe, jedziesz zatankowac samochód do pełna ile wynosi Twoj rachunek?

Mam nadzieję że pytanie jest zgodne z ideą postu.

Ja w Pl, namawiam męza na wyjazd.

Tankowałam dzis samochód do pełna- rachunek 424zł. I tak wszędzie. 

Oczywiście nie atakujcie wiem ze Ameryka nie płynie mlekiem i miodem... 

Podstawowy blad polega na przeliczaniu. U nas benzyna kosztuje 2 dolary za litr a u was dolara. Liczy sie sila nabywcza czyli ile benzyny kupisz za godzine pracy czy tam, ile godzin pracujesz zeby zatankowac zbiornik. Przy obecnych cenach zbiornik u mnie kosztuje ok. $70. Tankuje srednio raz w tygodniu. Dzis wlasnie po pracy musze napompowac bo juz mi swieci na czerwono. 

Ceny uslug "zdrowotnych" to zupelnie inna para kaloszy. Przed Bozym Narodzeniem 2020 wyladowalem w szpitalu na 14 dni. Po Nowym roku zaczely splywac rachunki. W sumie nazbieralo sie $8k, dlatego ze udalo mi sie chyba ze trzy tysiace utargowac. Przy okazji kazalem sobie przyslac szczegolowa rozpiske kosztow szpitalnych, jesli nie zapomne to w domu wrzuce na forum. I mam dobre ubezpieczenie, w calosci oplacane przez firme!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Xarthisius said:

A jedna z "wad" wyjazdu do USA wlasnie dzis rano sie objawila w NYC subway.

Niestety. 

Jak ktos mnie pyta o wady i zalety mieszkania w USA to jestem w stanie szybko wymienic wady. Co do zalet... cos co USA ma a zadne inne kraje nie, cos co jest fajnego w USA... uh...uh... podrozowanie jest fajne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Niestety. 

Jak ktos mnie pyta o wady i zalety mieszkania w USA to jestem w stanie szybko wymienic wady. Co do zalet... cos co USA ma a zadne inne kraje nie, cos co jest fajnego w USA... uh...uh... podrozowanie jest fajne? 

Chyba ze po Stanach. Bo do Europy. ...  Jak sobie pomysle ze pan Doba kajakiem Atlantyk przeplynal i to nie jeden raz to nie moge wyjsc z podziwu. Mnie sie nie chce wsiadac do samolotu.

 

30 minut temu, Xarthisius napisał:

A jedna z "wad" wyjazdu do USA wlasnie dzis rano sie objawila w NYC subway.

No wlasnie, przy porannym krzataniu widzialem cos w wiadomosciach katem oka ale nie mialem czasu sie skupic. Co tam sie stalo? Slyszalem tylko ze kilkanascie osob rannych. ...

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mola said:

kieszeni. Już nie wspominając o sytuacji, kiedy ubezpieczyciel zwyczajnie odmawia zapłaty za leczenie (osobiście mi się zdarzyło).

 

Albo taka sytuacja ze doktor przepisuje lek / terapie / whatever a ubezpieczyciel mowi ze wg. nich to zbedne i nie zaplaca - przypadek z pierwszej reki - od doktora - ktory walki z ubezpieczycielami prowadzi regularnie. Wg. niej "US health insurance is a scam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xarthisius napisał:

Jakis jelop, zalozyl maske gazowa, rozpylil dym/gaz i zaczal strzelac do ludzi na slepo.

Ohhh, jakie to amerykanskie. ...!!! Welcome to America!

To gdzies na Brooklynie bylo zdaje sie, musial trafic w jakiegos Polaka, nie ma to tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kzielu napisał:

Albo taka sytuacja ze doktor przepisuje lek / terapie / whatever a ubezpieczyciel mowi ze wg. nich to zbedne i nie zaplaca - przypadek z pierwszej reki - od doktora - ktory walki z ubezpieczycielami prowadzi regularnie. Wg. niej "US health insurance is a scam".

Mnie nie chcieli zaplacic za lek w jednej tabletce. Kazali mi w zamian brac trzy tabletki bo generyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...