Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

50 minutes ago, Roelka v.2 said:

Jak dla mnie nie ma w ogole porownania. W USA mass shootings sa praktycznie co tydzien. Gdzies czytalam ze w Danii to pierwszy taki incident od 7 lat... 

Dokładnie tak. Tutaj strach w ogole wyjść gdzieś wieczorem w większym mieście. W Polsce nigdy nie miałam takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MeganMarkle said:

Tez zakupiliśmy i miałam podobne odczucia co do tego ściągania kasy z konta… no ale to już tak debilnie ta bankowość w USA działa. Masakra. Jednak ciężko się było nie skusić na te obligacje bo dobry deal :D

Kazdy w zasadzie moze sobie chyba sciagnac jak im sie poda "numer konta" ktory jest numerem czeku - caly ten system opiera sie na czekach i stad taki XIX wieczny sposob dzialania. Do Polski i Elixiru (ktory dziala od nie wiem ilu lat) -szczegolnie tego nowego blyskawicznego to US brakuje jakies 250 lat rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, margherita_s said:

Dokładnie tak. Tutaj strach w ogole wyjść gdzieś wieczorem w większym mieście. 

Wiekszosc strzelanin jest poza miastami -- w podmiejskich rejonach i dalej. Ta dzisiaj byla w takiej bardziej ekslusywnej dzielnicy poza Chicago. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, margherita_s said:

No nie wiem. Mieszkam w Columbus i co weekend jest strzelanina w samym środku miasta, dlatego już tam nie chodzę. 

Columbus to jedno z najbardziej niebezpiecznych miast w USA, wiec sie nie dziwie. Co nie zmienia faktu ze strzelaniny o jakich mowimy (to znaczy mass shootings z mysla o wybiciu duzo nieznanych ludzi) jest fenomenem bardziej suburbs/mialych miast i communities. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katlia said:

Columbus to jedno z najbardziej niebezpiecznych miast w USA, wiec sie nie dziwie. Co nie zmienia faktu ze strzelaniny o jakich mowimy (to znaczy mass shootings z mysla o wybiciu duzo nieznanych ludzi) jest fenomenem bardziej suburbs/mialych miast i communities. 

Columbus, OH ? Nie wydaje mi sie zeby jakos wyskakiwalo ponad norme chyba ze sie studenci nachlaja i rozrabiaja.... Juz chyba Cleveland / Cincinnati a szczegolnie Toledo sa gorsze... A strzelaniny to sa w tej chwili absolutnie wszedzie - bezpiecznych miejsc moim zdaniem nie ma - nawet mieszkajac w niezlym neighborhood gdzies raczej do domu nikt Ci sie nie wbije, do sklepu przeciez co jakis czas sie jezdzi. Walmart / Kroger to miejsca gdzie chyba najlatwiej skonczyc po srodku takiej strzelaniny.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, katlia said:

Columbus to jedno z najbardziej niebezpiecznych miast w USA, wiec sie nie dziwie. Co nie zmienia faktu ze strzelaniny o jakich mowimy (to znaczy mass shootings z mysla o wybiciu duzo nieznanych ludzi) jest fenomenem bardziej suburbs/mialych miast i communities. 

Absolutnie nie zgodzę się, że Columbus to jedno z najbardziej niebezpiecznych miast w USA. Gdyby tak było, nigdy byśmy się tu nie przeprowadzili. Mój mąż ma bzika na punkcie bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

Columbus, OH ? Nie wydaje mi sie zeby jakos wyskakiwalo ponad norme chyba ze sie studenci nachlaja i rozrabiaja.... Juz chyba Cleveland / Cincinnati a szczegolnie Toledo sa gorsze... A strzelaniny to sa w tej chwili absolutnie wszedzie - bezpiecznych miejsc moim zdaniem nie ma - nawet mieszkajac w niezlym neighborhood gdzies raczej do domu nikt Ci sie nie wbije, do sklepu przeciez co jakis czas sie jezdzi. Walmart / Kroger to miejsca gdzie chyba najlatwiej skonczyc po srodku takiej strzelaniny.

Zgadzam się. Statystyki są o wiele gorsze w Cleveland i Toledo. Nie wiem, jak w Cincinnati. Co nie zmienia faktu, że ostatnio w Columbus Downtown strzelaniny bardzo się nasiliły, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...