Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

33 minutes ago, micham said:

Czy może mi ktoś wytłumaczyć  jak się oblicza APR? np. 5% na 48 miesięcy? Czy byłoby to np. pożyczając 1000 usd  na 5% na 4 lata, 200 usd odsetek ?

APR to jest rzeczywisty procent uwzgledniajacy wszystkie dodatkowe koszty, np. koszt otwarcia kredytu. Nie da sie go wyliczyc bez wiedzy za co jeszcze w kredycie placisz.

Odsetki tez sie tak nie licza prosto. To nie jest 5% calosci. Zazwyczaj (przy amortized loan, ktora Cie pewnie interesuje) uwzgledniasz to ze splacasz kredyt co miesiac. Tzn. pierwsza rata to bedzie 1/12 * 5% * $1000 = $4.16 odsetek. Druga rata to bedzie 1/12 * 0.05 * $979.17 = $4.08 odsetek i tak dalej.

W Twoim przykladzie calkowita wysokosc odsetek to: $105.41. Czyli zaplacilbys $1105.41 za $1000. Czyli dla dalszego przykladu, zakladajac ze za udzielenie kredytu zaplacilbys $100 na dzien dobry, to APR wyniosl by 5.135%...

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Roelka v.2 napisał:

A cos sie dzieje ze sprawdzasz obecnosc? :D

Ja tez obecna jakby co, w lokalnej silowni. Ciesze sie jak dziecko bo jestem w stanie nareszcie wykonywac ciezsze cwiczenia. Dochodzenie do siebie po 4 operacjach kolan nie jest fajne. 

W siłowni skoro świt? O matko! No ale jak się ma cztery kolana. ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa za nami. Nie sądziłem że Argentynczycy tak zdominują Francuzów. Druga bramka to był pokaz jak powinien grać zespół. :)

Pytanie do mających polską TV: czy jest tak jak podejrzewam że nasi komentatorzy doznają orgazmu za każdym gwizdkiem czy machnieciem chorągiewką przez sędziów?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, andyopole napisał:

Pytanie do mających polską TV: czy jest tak jak podejrzewam że nasi komentatorzy doznają orgazmu za każdym gwizdkiem czy machnieciem chorągiewką przez sędziów?  :D

Nie, raczej nie ;) Orgazmu dostają za każdym razem, jak jest szansa na gola :D 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...