Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Iskierka napisał:

z teściem zostaw, mój mąż zaraz zaczął płynnie mówić, zajęło im to chyba ze 3 kieliszki cytrynówki :D 

i tata też się podszkolił. a co nie dali rady się wzajemnie nauczyć to smartphony i google translate im pomagał ;) 

Po ile w Oregonie? IL po 5$, kupiliśmy tuzin, mąż się śmieje, że bogaci jesteśmy :D 

$4+ ZA 18 sztuk. Juz mi się z łóżka nie chce zlazić ale paragon chyba w garażu leży, jutro napiszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, vlade said:

 ...Także jak rodzina sie na was wyzywa ze dzieci nie mówią po polsku - darujcie im bo nie wiedza co czynią. 

Ja jestem tego swietnym przykladem , kiedyś nie rozumiałam jak można tak "krzywdzić" dzieci nie wpajając im na sile dwoch jezykow od niemowlaka, przecież chłoną jak gąbka... :wacko: Wszystko piękne w teorii...

On 2/2/2023 at 12:13 PM, margherita_s said:

Mam miesięczne niemowlę w domu

Gratuluje!

 

On 2/2/2023 at 12:39 PM, mola said:

 ...Walka staje się stracona jak wjedzie przedszkole i koledzy. Potem też zauważył, że my umiemy po angielsku, kuzyni też umieją po angielsku...

 Dokladnie to! U nas to też moment gdzie polegliśmy kompletnie. Z drugiej strony wcale się nie dziwię że wolą mówić  pink vs różowy , happy vs szczęśliwy , księżniczka etc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Martt said:

Witam,

Czy czytam prawdziwe wieści że od 11 maja mają zostać zniesione wszystkie restrykcje covidowe na czele z obowiazkowym szczepieniem dla turystów? 

Na to wyglada. Administracja powiedziala, ze pozwoli tym zapisom wygasnac. Obecna data koncowa to wlasnie 11 maja. Jest drobne "ale". O ile obowiazkowe szczepienie dla turystow malo kogo obchodzi, to w te zarzadzenie wchodzi tez Title 42. To juz powoduje conundrum dla takich Republikanow, wiec kto wie jak to sie skonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Xarthisius napisał:

Na to wyglada. Administracja powiedziala, ze pozwoli tym zapisom wygasnac. Obecna data koncowa to wlasnie 11 maja. Jest drobne "ale". O ile obowiazkowe szczepienie dla turystow malo kogo obchodzi, to w te zarzadzenie wchodzi tez Title 42. To juz powoduje conundrum dla takich Republikanow, wiec kto wie jak to sie skonczy.

No, raczej nie podejmę ryzyka i nie zakupie biletów dopóki się to nie spełni, kolejne wakacje jeszcze nie tam. Jednak może uda się w grudniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xarthisius napisał:

"Zeszczelili" balon. Juz mozemy spac spokojnie.

Właśnie o tym przeczytałem. Niestety, chlupnął do Atlantyku. Szukają teraz szczątków, ciekaw jestem jakie urządzenia meteorologiczne (wg Kitajców) miał na pokładzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie  to dziwię się cały czas, że Ameryka zezwala Chińczykom cały czas kupować ziemie w US i robic tu  inwestycję......prawdopodobnie ze strachu o swoje inwestycje tam, ale jakby się bliżej temu spojrzeć to te inwestycje tam nie są w interesie państwa tak samo, więc czemu by nie wyrzucić ich z tutejszego rynku. Może przez kilka firm Apple czy Tesla, które traktują swój własny interes ponad interes państwa i nadal chcą tam robic deale a jednoczesnie mają duże wpływy w kolejnych rządach. Jednak trzeba przyznać, że jest tutaj więcej produktów nie z Kitaju niż w EU ale decoupling jest robiony zbyt wolno z winy takich graczy jak Niemcy, którzy nie chcą się opowiedzieć po właściwej stronie ze względu na swoje interesy (Sytuacja jak układy z Rosja) i wiążą ręce administracji. Kto by pomyślał, że Niemcy czasem mają większy wpływ i siłę  w polityce światowej niż US. Choćby sprawa z Leopardami ,,jak US da to my damy". Jednocześnie Niemcy i Francja płaczą ,że przez Ameryke przemysł w EU upadnie ze względu na nowe protekcjonistyczne przepisy uchwalane tutaj albo narzekanie ,że US korzysta z sytuacji i zarabia na gazie eksportowanym do EU. Szczyt bezczelności i hipokryzji. Niestety gadki o wartościach są okładką a liczy się tylko $. 

PL nie ma innej drogi jak być przyklejona do Ameryki, bo najsilniejsze państwa EU mają zupełnie inne interesy...



Ciszę się ,że obecna administracja utrzymała kurs poprzedników i nawet go zaostrza w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...