Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Maz zalapal sie na online renewal - mieli taki dostepny bodajze przez kilka miesiecy na probe. Nic nie trzeba bylo odsylac, zdjecie zrobione w domu... bardzo wygodne rozwiazanie i mam nadzieje ze bedzie ogolnodostepne.

Chcialabym zeby Polski konsulat mial opcje odnowy paszportu online. Konsulat pod ktory teoretycznie podlegam jest 11 godzin drogi Kde mnie... fajnie by bylo to zalatwic tak jak w przypadku gdy robilam N400 zza granicy- czyli zrobic biometrics np na poczcie a potem wyslac to wszystko razem do konsulatu i nie trzeba by bylo nigdzie jezdzic.

Mozna poczta odnowic US paszport - ale trzeba wyslac stary razem z aplikacja.  Z odnowienia PL paszportu zrobilem sobie w 2019 wycieczke do NYC, samolotem stad na LGA - polecam. 

Natomiast Ohio BMW pozwala na odnowienie prawka kompletnie on-line - bez zadnych zdjec i zawracania glowy. Pelna kultura.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Roelka v.2 said:

Sprawdzalam wlasnie ale jak chcialam sie umowic na godzine nie mieli wolnych terminow. A probowalam zrobic to z wyprzedzeniem. W tym momencie zalatwie to juz wszystko z Polski :p ale tak chce mi sie ponarzekac na ten system, w tych czasach powinno mozna takie sprawy zalatwic bez stawiania sie osobiscie i spedzeniu godzin w podrozy.

Nie wiem jak dlugo bedzies w Polsce ale zebys sie nie zdziwila ;) Ja probowalam odnowic w maju 22 i pierwszy dostepny termin mieli dopiero po koniec sierpnia.. nie mowiac o tym ze odebrac tez musisz osobiscie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, kzielu said:

Mozna poczta odnowic US paszport - ale trzeba wyslac stary razem z aplikacja.  Z odnowienia PL paszportu zrobilem sobie w 2019 wycieczke do NYC, samolotem stad na LGA - polecam. 

 

Niestety nie mozna

https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/have-passport/renew-online.html

i nawet w momencie kiedy to testowali, nie obejmowalo to nieletnich ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, agatenka said:

A jak juz jestesmy przy paszportach... to taki dzisiejszy newsik . Jak dla mnie mega pozytywne!

https://www.fly4free.pl/na-lotnisku-chopina-wyrobisz-paszport-w-kwadrans/

Ooooh! Dzieki za ten link. Moze uda mi sie zdobyc polski paszport w ten sposob :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, agatenka said:

Niestety nie mozna

https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/have-passport/renew-online.html

i nawet w momencie kiedy to testowali, nie obejmowalo to nieletnich ;-/

Mozna, mozna - zobacz ze nie napisalem on-line tylko poczta - wysylasz wszystko to DoS w kopercie -> https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/have-passport/renew.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, MeganMarkle said:

Dzięki wszystkim za porady. Na ten moment udało mi się umówić męża na wtorek w post office w jakiejś pipidówie 2h drogi od LA, bo tylko tam był dostępny appointment… a jak złoży to będziemy się starać o turbo przyspieszenie żeby się do PL udało jednak poleciec. A swoją ceremonie będę przekładać na po powrocie z PL i tyle. SSA załatwię przy okazji aczkolwiek nie wydaje mi się to pilne… pracodawcę mam stałego od 3 lat i nigdy się o mój GC nigdy nie upominał poza momentem zatrudnienia. Nie sadze by ich obeszło ze wbijam na obywatela :p 

Moj boss tez nie, chyba zapomnial. Ale po cichu szukam nowej lepszej pracy i uaktualniony SSN na bank sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kzielu said:

Mozna, mozna - zobacz ze nie napisalem on-line tylko poczta - wysylasz wszystko to DoS w kopercie -> https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/have-passport/renew.html

my bad! sorry, myslalam ze napisales online ( w sensie ze nic nie musisz wysylac) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/20/2023 at 11:48 AM, kzielu said:

Natomiast Ohio BMW pozwala na odnowienie prawka kompletnie on-line - bez zadnych zdjec i zawracania glowy. Pelna kultura.

Mam nadzieje ze zaczną wprowadzac wiecej takich ulatwien. 

Na FL mozna odnowic rejestracje samochodu w ... supermarkecie :lol: - szybko, latwo, bez zadnych problemow czy inspekcji. 

Wczesniejszy samochod mialam zarejestrowany w Delaware i tam inspekcja to istny cyrk. Mega kolejki, Godziny czekania, sprawdzaja i przyczepiaja sie do absolutnie wszystkiego.  Ostatni raz nie przeszlam bo mialam 4 male naklejki na szybie przyklejone dokladnie tam gdzie trzeba ( i wszystkie ważne! ) miastowy annual Beach Parking, Delaware State Park Annual Pass, FL State Park Pass i Sunpass :wacko:

 

IMG_5695.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...