Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

16 hours ago, Tirowiec1312 said:

Najnowsza decyzja sądowa a propos przeszukiwania urządzeń podróżujących do USA:

US border agents must get warrant before cell phone searches, federal court rules

https://mastodon.social/@zackwhittaker/112869441870299788

No wiesz, teraz my możemy nie pokazywać telefonu (w świetle prawa, jeżeli nie mają nakazu), a oni mogą nie dać nam pozwolenie na pobyt (jak nie pokażemy telefonu). Bo z tego co rozumiem, oni nie muszą się tłumaczyć dlaczego nam tego pozwolenia nie dają (złe przeczucie wystarczy :P). Ale może jestem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Zuza007 said:

No wiesz, teraz my możemy nie pokazywać telefonu (w świetle prawa, jeżeli nie mają nakazu), a oni mogą nie dać nam pozwolenie na pobyt (jak nie pokażemy telefonu). Bo z tego co rozumiem, oni nie muszą się tłumaczyć dlaczego nam tego pozwolenia nie dają (złe przeczucie wystarczy :P). Ale może jestem w błędzie?

Nie jestes. Wyrok ma znaczenie dla USC I nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Zuza007 said:

No wiesz, teraz my możemy nie pokazywać telefonu (w świetle prawa, jeżeli nie mają nakazu), a oni mogą nie dać nam pozwolenie na pobyt (jak nie pokażemy telefonu). Bo z tego co rozumiem, oni nie muszą się tłumaczyć dlaczego nam tego pozwolenia nie dają (złe przeczucie wystarczy :P). Ale może jestem w błędzie?

Tak będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakonczylem nareszcie remont "vacuum pump". W srode 23 lipca zamowilem czesci zamienne z dostawa "overnight" (z OH, nie z Australii). Paczka dotarla wczoraj, czyli po tygodniu. To byla jedna z dluzszych amerykanskich nocy.  :)

 

Zainstalowalem juz w naszym laboratorium, nawet dziala! Ciekawe jak dlugo?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, andyopole said:

Zakonczylem nareszcie remont "vacuum pump". W srode 23 lipca zamowilem czesci zamienne z dostawa "overnight" (z OH, nie z Australii). Paczka dotarla wczoraj, czyli po tygodniu. To byla jedna z dluzszych amerykanskich nocy.  :)

 

Zainstalowalem juz w naszym laboratorium, nawet dziala! Ciekawe jak dlugo?  :D

Co to ta vacuum pump?

Mnie dzisiaj zainstalowali zupelnie nowa klimatyzacje. Ulga przy 106F.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jannapa napisał:

Co to ta vacuum pump?

Mnie dzisiaj zainstalowali zupelnie nowa klimatyzacje. Ulga przy 106F.

 

U Ciebie 106 a u mnie tylko 38. :P Ciężko w tych temperaturach i tekturowych domkach bez klimatyzacji. Szybko się nagrzewaja i szybko stygną. Teraz AC a pod koniec września już trzeba grzać. 

 

Vacuum pump to pompa próżniowa, wytwarza podciśnienie potrzebne w instalacji przy syntezie związków chemicznych.  

Dodałem jakieś stare zdjęcie rozbebeszonej jednej z takich pomp. Mamy ich kilka, z tego w tej chwili trzy pracują 24/7.

IMG-20231207-WA0002.jpeg

20231207_093744.jpg

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, andyopole said:

U Ciebie 106 a u mnie tylko 38. :P Ciężko w tych temperaturach i tekturowych domkach bez klimatyzacji. Szybko się nagrzewaja i szybko stygną. Teraz AC a pod koniec września już trzeba grzać. 

 

Vacuum pump to pompa próżniowa, wytwarza podciśnienie potrzebne w instalacji przy syntezie związków chemicznych. 

Ze pompa prozniowa, to wykoncypowalam, ale wyobrazni mi braklo, po co komutaki wynalazek. Dzieks za wyjasnienie.

To 106 tutaj biore w ciemno w miejsce 90 i wilgotnosci w kosmos na midwescie. uffff.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jannapa napisał:

Ze pompa prozniowa, to wykoncypowalam, ale wyobrazni mi braklo, po co komutaki wynalazek. Dzieks za wyjasnienie.

To 106 tutaj biore w ciemno w miejsce 90 i wilgotnosci w kosmos na midwescie. uffff.

 

38 to jest teraz (19:27). A wilgotność w tej chwili 35%, w domu 41%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jannapa napisał:

Ze pompa prozniowa, to wykoncypowalam, ale wyobrazni mi braklo, po co komutaki wynalazek. Dzieks za wyjasnienie.

To 106 tutaj biore w ciemno w miejsce 90 i wilgotnosci w kosmos na midwescie. uffff.

 

38 (100,4F) to jest teraz (19:27). A wilgotność w tej chwili 35%, w domu 41%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, andyopole said:

38 (100,4F) to jest teraz (19:27). A wilgotność w tej chwili 35%, w domu 41%.

nie zazdroszcze. tutaj szczesliwie po zachodzie slonca temperatura spada znacznie. 8:30 i tylko 74F. po tygodniu w ABQ nie mam na co narzekac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...