Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

najpier mnie obrazasz ze bylem leser na fizyce a teraz sie pytasz skad bedczie miala woda energie potencjalna. ano z tego ze jest na takiej wysokosci na jakiej jest.

pompe mozna ruszyc nawet z akuulatora a potem przejsc na zasilanie z generatora. zamiast szydzic napisz gdzie mam bledne myslenie. bo mnie sie to klei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpier mnie obrazasz ze bylem leser na fizyce a teraz sie pytasz skad bedczie miala woda energie potencjalna. ano z tego ze jest na takiej wysokosci na jakiej jest.

pompe mozna ruszyc nawet z akuulatora a potem przejsc na zasilanie z generatora. zamiast szydzic napisz gdzie mam bledne myslenie. bo mnie sie to klei

Probuje Cie naprowadzic na wlasciwy trop..

Załóż że wodą jest na wysokości 0 npm i nie ma żadnej energii potencjalnej związanej z wysokością (bo poza elektrowniami wodnymi generalnie to jest prawda ewentualnie tras energia jest nieistotna) i budujesz pierwszą elektrownie nas świecie, żadnych źródeł energii nie ma.

Pompowanie wody pompa zasilana z generatora koncepcyjnie miałoby sens poza tym że nie jest to w żaden sposób inne niż podgrzewanie wody węglem poza tym że jest tysiąc razy mniej wydajne i potrzebujesz początkowego zrodla energii tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na poczatkowe sie znajdzie i to nie jest problem. pomysl bardziej o efekcie dla srodowiska. powiedzmy taka elektrownia bylaby 50 procent mniej wydajna od zwyklej. a ile te weglowe maja emisji i odsiarczania i roznego rodzaju syfy. koszty takich dwoch elektrowni bylyby duzo mniejsze niz jednej weglowej

tylko oczywiscie pojawiaja sie pytania. na ile efektywne bylyby te generatory i ile pochlonely by pompy. nawet innej konstrukcji niz zwykle np podajnikowe. TAKIE SOBIE gdybanie :D

pozatym widzialem wlasnie schemat takiej elektrowni cieplnej i wlasnie wykorzytuje sie energie potencjalna. doprowadza do wrzenia wode i potem skrapla i pada na turbine. ile to musi kosztowac "zanieczyszczonego powietrza" to nawet nie chce myslec.

wiec co ? pol nobla mi sie nalezy :D nie no zartuje pewnie takie rozwiazania sa znane ale lobby i gospodarka mowi ze wiecej pracy jest przy weglu.

tego wywodu z 0 npm morza to zupelnie nie rozumiem. mam myslec ze w depresjach enklawach nie ma grawitacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam myslec, ze trolujesz...

doprowadza do wrzenia wode i potem skrapla i pada na turbine. ile to musi kosztowac "zanieczyszczonego powietrza" to nawet nie chce myslec.

Mozesz wytlumaczyc po co doprowadzac wode do wrzenia, jezeli pozniej ma zostac skroplona?

Powtarzam, to para wodna zawsze napedza turbine generator w elektrowniach cieplnych. Potrzebujemy cos spalic, aby wode zamienic w pare - np wegiel.

wiec co ? pol nobla mi sie nalezy :D nie no zartuje pewnie takie rozwiazania sa znane ale lobby i gospodarka mowi ze wiecej pracy jest przy weglu.

To nie przez lobby Twoj pomysl nigdy nie bedzie wykorzystany, ale przez parszywe prawa fizyki, przez ktore jest to niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony - podstawowej rzeczy ktorej nie lapiesz ze elektrownia tylko transformuje energie - z jednej w druga i po drodze sa tylko straty (bo nie ma urzadzen o 100% sprawnosci). Nie da sie zrobic czegos z niczego. Probuje sie wykorzystywac energie sloneczna, wiatrowa i wodna ale wydajnosc tych rozwiazan jest drastycznie mniejsza niz konwencjonalnej elektrowni - weglowej czy jadrowej.

Natomiast pomijajac juz kwestie elektrowni - te ktore sa w PL nie potrzebuja tyle wegla i zdaje sie moga i tak go kupic taniej za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam myslec, ze trolujesz...

Mozesz wytlumaczyc po co doprowadzac wode do wrzenia, jezeli pozniej ma zostac skroplona?

widizalem schemat tylko takiej elektrowni. do wrzenia i parowania zeby sie uniosla a potem to skraplalil. serio takie cos widzialem tylko ze to byl schemat. pewnie wiele rzeczy ominiete.

zielony - podstawowej rzeczy ktorej nie lapiesz ze elektrownia tylko transformuje energie - z jednej w druga i po drodze sa tylko straty (bo nie ma urzadzen o 100% sprawnosci). Nie da sie zrobic czegos z niczego. Probuje sie wykorzystywac energie sloneczna, wiatrowa i wodna ale wydajnosc tych rozwiazan jest drastycznie mniejsza niz konwencjonalnej elektrowni - weglowej czy jadrowej.

Natomiast pomijajac juz kwestie elektrowni - te ktore sa w PL nie potrzebuja tyle wegla i zdaje sie moga i tak go kupic taniej za granica.

no jadrowa to jadrowa tylko ile przy tym syfu. ze sa straty to rozumiem. jak grzeja wode w cieplowni to straty sa ok 80% w zimie . jakby oplywowych ogrzewaczy nie mozna bylo uskutecznic.

co do rozwiazania ktore napisalem to nobel to to nie jest. kazdy wie ze tak moze byc ale sie tego nie robi i na tym skonczmy. z elektrowniami slonecznymi jest inny problem. skladowania tej energii. akumulatory maja swoja zywotnosc i sam w nich syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widizalem schemat tylko takiej elektrowni. do wrzenia i parowania zeby sie uniosla a potem to skraplalil. serio takie cos widzialem tylko ze to byl schemat. pewnie wiele rzeczy ominiete.

no jadrowa to jadrowa tylko ile przy tym syfu. ze sa straty to rozumiem. jak grzeja wode w cieplowni to straty sa ok 80% w zimie . jakby oplywowych ogrzewaczy nie mozna bylo uskutecznic.

co do rozwiazania ktore napisalem to nobel to to nie jest. kazdy wie ze tak moze byc ale sie tego nie robi i na tym skonczmy. z elektrowniami slonecznymi jest inny problem. skladowania tej energii. akumulatory maja swoja zywotnosc i sam w nich syf

Jakikolwiek schemat to byl, to zupelnie go nie zrozumiales. Jak Ci sie wydaje ze doprowadzili wode do wrzenia i skroplili zeby sie "uniosla" to bez jaj ale zupelnie nic nie kapujesz :) Jadrowe sa nieporownywalnie czystsze niz cokolwiek innego w kwestii NOx i wszystkich innych emisji, pozostaje drobny problem co ze zuzytym paliwem zrobic... Mowic szczerze to bardzo komiczne jest czytanie ze cos sie da uskutecznic przez kogos kto ma problemy z czajeniem podstaw fizyki. Serio, elektrownie to jest high-tech, rozwijaja je od ponad 100 lat. I jak wszystko - da sie je zrobic lepiej, tylko kupujacego jeszcze musi byc na to stac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...