Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jeszcze moze kogos zainteresuje - przysiega byla w sadzie (tzw. judicial ceremony - glownie takie tutaj robia bo ludzie zmieniaja sobie imiona / nazwiska), na zaproszeniach bylo wyraznie napisane zeby ubrac sie do ludzi (no sneakers, flip-flops, t-shirts, jeans) a kilku z afryki zdaje sie pojawilo sie w jeansach, jeden z koszulce i spodniach w kamuflaz - wygladal jak insurgent z somalii...

Caly proces od wyslania N-400 trwal 3.5 miesiace wiec generalnie super szybko - podobnie jak GC i RoC. Chyba local office jest jednym z luzniejszych.

Jezu, jak mi było głupio na moim obywatelstwie... Bo ja moje 'zaproszenie' dostałem już na miejscu i oczywiście byłem w t-shircie i dżinsach, myślałem, że się pod ziemię zapadnę...

Pani była bardzo miła i mówiła, żeby się nie przejmować, ale mimo wszystko...

Gratulacje kzielu! Zostawiasz sobie polskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, jak mi było głupio na moim obywatelstwie... Bo ja moje 'zaproszenie' dostałem już na miejscu i oczywiście byłem w t-shircie i dżinsach, myślałem, że się pod ziemię zapadnę...

Pani była bardzo miła i mówiła, żeby się nie przejmować, ale mimo wszystko...

Gratulacje kzielu! Zostawiasz sobie polskie?

Na miejscu? Tzn. masz na myśli zaraz po egzaminie?

Ja jestem szczegolnie przewrazliwiona swoim wygladem, bo jak by nie bylo przykuwam sporo uwagi... mam 180 cm wzrostu :P W Polsce mimo, ze slyszalam komentarze za plecami, to jednak spotykalam dziewczyny o podobnym wzroscie, a tutaj w USA jeszcze mi sie nie udalo znalezc drugiej takiej... no, moze co jakis spory odstep czasu widuje wysokie czarnoskore dziewczyny, ale tez rzadko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thnx, poki co tak, ale będę polował na pozycję wymagające security clearance (a trochę się ostatnio u nas dzieje) i wtedy zdaje się będę musiał pozbyć polskiego paszportu...

Pozbycie się polskiego obywatelstwa jest bardzo trudne a wlasciwie niemal niemożliwe. Wyrzucenie poskiego paszportu do smieci nie jest równoznaczne z brakiem obywatelstwa RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thnx, poki co tak, ale będę polował na pozycję wymagające security clearance (a trochę się ostatnio u nas dzieje) i wtedy zdaje się będę musiał pozbyć polskiego paszportu...

Gratulacje... Zdrajca! ;)

Pozbycie się polskiego obywatelstwa jest bardzo trudne a wlasciwie niemal niemożliwe. Wyrzucenie poskiego paszportu do smieci nie jest równoznaczne z brakiem obywatelstwa RP.

Sam zainteresowany sie wypowie, ale mam znajomych w wojsku i taki sam wymog mieli przy ofercie przejscia z E na O. Wszyscy mowili o paszporcie a nie obywatelstwie...

Chcialem rowniez powiedziec, ze uwielbiam spedzac sylwestra w Polsce... i miec to w d...ie. :) Te przygotowania, ubrania, fryzury... zeby skonczyc glowa w sedesie. :) Mnie to raczej depresja juz chwyta w tym dniu, ze kolejny rok minal... co nie oznacza, ze nie mozna ze znajomymi jakis % zrobic przy sylwestrze w jedynce, w tych samych spodniach co na codzien i z fryzura za $5. :)

Szescliwego Nowego Roku wszystkim! Zielonych kart, obywatelstw i wiz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem rowniez powiedziec, ze uwielbiam spedzac sylwestra w Polsce... i miec to w d...ie. :) Te przygotowania, ubrania, fryzury... zeby skonczyc glowa w sedesie. :)Mnie to raczej depresja juz chwyta w tym dniu, ze kolejny rok minal... co nie oznacza, ze nie mozna ze znajomymi jakis % zrobic przy sylwestrze w jedynce, w tych samych spodniach co na codzien i z fryzura za $5. :)

Szescliwego Nowego Roku wszystkim! Zielonych kart, obywatelstw i wiz. :)

To jest tzw dół egzystencjalny ;).

Ja już fryz mam zrobiony, zakupy już są w bagażniku, czekam tylko na koniec pracy i fru na domówkę do znajomych ;). Jeszcze tylko psa muszę do rodziców odtransportować, żeby się nie bał będąc sam w domu.

Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim, więcej dystansu do innych i samych siebie, więcej uśmiechu na twarzy i zadowolenia z życia :D. Sobie samej oczywiście też tego życzę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...