Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje jak to jest z pułapką paszportową teraz? Wybieram się w odwiedziny niedługo, a paszport mam akurat tylko USA teraz.

o ile nie lecisz prosto do polski stąd, to cię to wali bo paszport będziesz tylko pokazywał przy przesiadce a później do PL to juz Schengen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelasia, o tym, ze zimno, to juz wszyscy tutaj w NC "wiedza" ;), bo NC to raczej ciepły stan i jak Polacy tu przyjezdzaja to zazwyczaj mowia "ojej, jak tu cieplo, 35 na plusie, a w Polsce o tej porze roku to juz jest 10 C" ;) Ale mniejsza o to...

Moja rozmowa z tesciowa wczoraj wygladala mniej wiecej tak... Pytała czy moi rodzice dostali wizy, ja mowie, ze tak i ze dobrze, ze dostali, bo duzo za nie zapłacili. Tesciowa na to zadaje mi pytanie dlaczego musieli placic i dlaczego musieli miec rozmowe itp. ja jej odpowiadam, ze tak sie robi zeby uniknac potencjalnych nielegalnych imigrantow, na co tesciowa wypalila z takim tekstem, ze dobrze, ze akurat siedzialam, bo chyba zrobilabym salto w tył... cytuje i tlumacze na polski - "bo wszystko przez to, ze polski rząd nie chce wypuszczać ludzi za granice, prawda?" ... Skąd ja k... jestem? z Korei Północnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast salta w tyl dałbym teściowej wychowawczego "liścia"...

Nie wiem jak to zrobic przez telefon, ale chyba uslyszala moje poirytowanie w glosie, bo szybko skonczyla rozmowe. :P Ale juz raz z nia przerabialam ten temat, bo pytala mnie czy z Polski trudno wyjechac, a ja mowilam ze nie. Moj mąż mówi, ze ona po prostu taka juz jest, ze w kolko trzeba jej to samo powtarzac a ona w kolko zadaje te same pytania/wali te same stwierdzenia i chyba dlatego moj maz ogolnie z nia nie chce gadac jak dzwoni i ja te teksty musze odpierac. Nie wiem, moze to juz taki wiek (tesciowa jest w wieku mojej babci lol) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, dziesiatki lat anty komunistycznej propagandy zrobilo swoje -- moj (wysoko wyksztalcony) tesc byl bardzo zdziwiony kiedy pojechal do Polski w 99m roku i zobaczyl autostrady.

Moja tesciowa tez jest wysoko wyksztalcona, tesc rowniez, ale widze, ze nie interesowalo ich zglebienie wiedzy na temat kraju, z ktorego pochodzi ich jedyna synowa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile nie lecisz prosto do polski stąd, to cię to wali bo paszport będziesz tylko pokazywał przy przesiadce a później do PL to juz Schengen.

No właśnie planowaliśmy prosto do Polski żeby się z dwójką dzieci nie przesiadać, ale najwyżej jak będzie trzeba to się przesiądziemy w Niemczech abo Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...