Skocz do zawartości

Traktowanie Polaków


BlackHawk

Rekomendowane odpowiedzi

jedyne zle opinie o polakach slyszalam z ust samej polonii - glownie tej juz naturalizowanej - w chicago

poza tym w reakcji na moje pochodzenie ludzie zazwyczaj zaczynaja mowic o swoich wlasnych polskich korzeniach - zawsze sie jakis zwiazek z polska znajdzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

poza tym w reakcji na moje pochodzenie ludzie zazwyczaj zaczynaja mowic o swoich wlasnych polskich korzeniach - zawsze sie jakis zwiazek z polska znajdzie;)

Też mi się często zdarzało jak mieszkałem w USA :) A co do miejsca to byłem w rejonach Santa Barbara więc Polaków tam było niewiele. W UK itp. opinia zapewne znacznie gorsza, ale skoro tam jeżdżą w dużej mierze ci polacy, którzy sobie w Polsce nie radzą i nadają się tylko na zmywak, to trudno się dziwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina bo tak jest :)

dopuki nie ma trzody jak kto ujelas to maja dobre slowa o Nas,,a jak jest wtedy zaczyna sie jazda i generalizowanie ,np Polonie co napisala jannapa

ciekawie sie robi jak jestes w pewnym miejscu i placisz cene za kogos kto zle zrobil,,udowadniasz ze nie jestes wielbladem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina bo tak jest :)

dopuki nie ma trzody jak kto ujelas to maja dobre slowa o Nas,,a jak jest wtedy zaczyna sie jazda i generalizowanie ,np Polonie co napisala jannapa

ciekawie sie robi jak jestes w pewnym miejscu i placisz cene za kogos kto zle zrobil,,udowadniasz ze nie jestes wielbladem..

Wiesz, trzoda zawsze narobi najwiecej smrodu, ktory bedzie sie dlugo utrzymywal w powietrzu. Mozesz spotkac 5 fajnych Polakow, ale ten jeden ktory zachowa sie w zly sposob bedzie Ci na mysl przychodzil najczesciej. Such is life ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina dokladnie

paru bedzie ok a 1 bedzie zly i bedzie problem ...dlatego ja staram sie zostawic dobre wrazenie :) raz ze tak zostalem wychowany i dla innych osob :)

bo wiem co to znaczy odpowiadac za czyjes winy i nie chce aby ktos za moje odpowiadal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

My jesteśmy od 3 miesięcy na Florydzie i nie zauważyliśmy, żebyśmy po informacji, że jesteśmy z Polski byli jakoś inaczej, źle traktowani. Tak jak mówili poprzednicy, Amerykanie reagują na to z zaciekawieniem. Są bardzo zainteresowani, dlaczego tu przyjechaliśmy, jak się żyje w Polsce itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie cierpie pytanie "how do you like it here ?"... Nigdy nie wiem co powiedziec, dla mnie tu jest normalnie, po prostu inne miejsce do zycia... A ze przyjezdzalem tu regularnie przez ponad 10 lat zanim sie przenioslem na stale, to dosc dobrze wiedzialem jak "here" wyglada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie cierpie pytanie "how do you like it here ?"... Nigdy nie wiem co powiedziec, dla mnie tu jest normalnie, po prostu inne miejsce do zycia... A ze przyjezdzalem tu regularnie przez ponad 10 lat zanim sie przenioslem na stale, to dosc dobrze wiedzialem jak "here" wyglada....

Ja tez nie lubie tego pytania, bo ogolnie miejscowosc w ktorej mieszkam urodą nie powala i podobnie z bezpieczenstwem, ale jesli to Amerykanin pyta lub osoba ktora mieszka w tej miejscowosci na stale, to zazwyczaj odpowiadam "Oh, it's a nice place. I like the weather" i takie tam banały. A kiedy pyta mnie ktos, o kim wiem, ze w tym miescie jest podobnie jak ja - tymczasowo, to odpowiadam "Oh you know... I've seen better places" ;) zwykle wtedy sie smieja i mowia to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...