Jump to content

Wiza Dyplomatyczna G-1 - Proszę O Pomoc !


Recommended Posts

Witam

Na wstępie chciałbym się przedstawić i przywitać - nazywam się Marcin i jestem z Wrocławia. Forum czytam już od ponad pół roku, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować i zacząć udzielać ;)

Zacznę od mojego pytania, dot. wizy dyplomatycznej G-1.

Wiza została wydana osobie która ma odbyć praktykę / staż w polskiej placówce dyplomatycznej na terenie USA. Praktyka ta ma trwać miesiąc czasu. Osoba dostaje wizę G-1, różnica między datą wydania a datą ważności wynosi 5 lat, czyli wiza jest ważna przez 5 lat. Czy to oznacza że osoba ta może zostać w USA 5 lat ? Czy jest to okres w którym po prostu musi zrealizować wizę tzn. 'wlecieć' na niej? Rozumiem że wiza nie daje możliwości legalnej pracy, ale czy jest możliwość zostania na niej legalnie przez te 5 lat na które jest wydana ?

Dodam że wiza ma adnotację 'TDY', co oznacza (jak znalazłem w internecie) że jest przeznaczona 'na pobyt tymczasowy' - jeżeli pobyt zakłada krócej niż 90 dni - w tym przypadku zakłada miesiąc. Czy to znaczy że wiza jest ważna 90 dni od daty wlotu ? Jak to się ma do tego okresu ważności 5 lat ? Co w praktyce oznacza TDY ?

Wiem że jest to dość specyficzna wiza, ale może ktoś z Was posiada jakieś informacje, które mogą mi pomóc. W załączniku podaje link do skanu takiej wizy:

Z góry serdecznie dzięki !

image.png

Link to comment
Share on other sites

TDY masz już na tej wklejce w paszporcie - ostatnia linijka.

A to oznacza...

My visa is annotated with the symbol "TDY"; what does this mean?

If an A/G visa applicant is going to the United States for an assignment which is to last less than 90 days, the visa will be annotated TDY (Temporary Duty Assignment).

Link to comment
Share on other sites

No więc właśnie, wiza jest już z adnotacją TDY w momencie jej wydania. Adnotacja oznacza pobyt tymczasowy, tzn. poniżej 90 dni, zatem po przekroczeniu tego terminu już się jest nielegalnie tak ? Mimo że expiry date wynosi 5 lat ?

Jesli dostaniesz D/s to legalny pobyt bedziesz mial na czas trwania stazu (1 msc) plus spakowanie sie i wyjazd.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...