Skocz do zawartości

President Obama To Announce Executive Action On Immigration Thursday


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zastanawiam sie jak będzie to wyglądać jeśli załapią sie osoby które wjechały nielegalnie? Czy podczas tego 3 letniego zalegalizowanego pobytu (jeśli oczywiście sie załapie) taka osoba może wziąć ślub z obywatelem USA i starać sie o zielona kartę?

EWI nie moga robic AOS. Niemniej jednak slyszalem o przypadkach, gdzie nielegalni, ktorzy aplikowali o DACA i dostawali EAD, aplikowali takze o AP. Wyjezdzali z USA, wracali (juz nie EWI a I-512 parole) i robili AOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej Pana Mecenasa Blocha znalazłem ciekawą odpowiedz cyt.

"Jedyne o czym się mówi to lepsza koordynacja pomiędzy USCIS a DOS, tak aby jak najmniej wiz imigracyjnych było utraconych podczas roku fiskalnego. Mniejsze straty, (które osiągały nawet 30% całej rocznej puli), oznacza krótsze kolejki wizowe." Jak myślicie skrucą się kolejki w wszystkich kategoriach rodzinnych?

Adres strony dla chętnych http://www.adwokatbloch.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Czyli to już pewne...

http://www.uscis.gov/news/alerts/uscis-begin-accepting-requests-expanded-daca-feb-18

Mam nadzieję, że się mylę, ale petycje, które wciąż są w USCIS bedą na rozpatrzenie musiały jeszcze sporo poczekać...?

Tak wszyscy przewiduja - moim zdaniem te ktore sa w Service Centre ktorego to bedzie obslugiwalo - tak. Petycje AoS ktore ida do lokalnych biur - watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy przewiduja - moim zdaniem te ktore sa w Service Centre ktorego to bedzie obslugiwalo - tak. Petycje AoS ktore ida do lokalnych biur - watpie.

Odciski pobierane sa w tych samych miejscach co oznacza wydluzenie kolejek. Juz jest wydluzony czas oczekiwania na interview np. przez malzenstwo z obywatelem (np. Chicago ok. 8-10 miesiecy vs. 4 miesiace nie tak dawno temu). Ludzie, ktorzy ida normalna droga ucierpia - bylo juz raz cos takiego kiedy USCIS "zakrecilo sie" z datami i otwarli droge dla ok. 350 tysiecy osob przez przypadek - teraz wyobrazmy sobie dla kilku milionow.

W Newarku urzednik imigracyjny powiedzial nam wprost: sponsorowanie matki przez syna-obywatela USA bedzie trwalo min. 2 lata (zakladajac, ze matka jest w Stanach). Mysle, ze on wie co mowi, bo urzednicy przechodza juz odpowiednie praktyki.

Sam tylko proces przyjecia dokumentow- wprowadzenia tego do systemu, wydrukowania receipts, wyslania, pozniej wezwania na odciski (ktore trzeba przeciez dla ludzi ustalic), zamowienie pozwolen na prace, wydrukowanie ich itd... Nie ma sily, zeby sie nie przeciagnelo...

DACA nie ma zadnych przywilejow, zadnych pierwszenstw itp. Poza tym dla DACA czas oczekiwania na pozwolenie na prace nie liczy sie od zlozenia formy I-765, tylko od zatwierdzenia I-821D. Tym sposobem hamuja wydawania pozwolen dla wszystkich - staraja sie jakos wszystko poukladac w kolejce do drukowania.

Wszystko okaze sie tak naprawde jak wejdzie w zycie to co ma wejsc. Na razie mozemy tylko gdybac i przypuszczac co sie bedzie dzialo....

Zastanawiałam się jak to będzie działało, czy te petycje DACA bedą miały nadany jakiś priorytet względem tych, które już oczekują na zatwierdzenie w Service Centers? Nie umiałam znaleźć żadnej informacji na ten temat.

z tego co ja wiem to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...