Skocz do zawartości

Odmowa Wizy W Wieku 1-2 Lat, A Próba Ubiegania Się Teraz


Rekomendowane odpowiedzi

witam,
na początku lat 90tych mój ojciec przebywał w stanach nielegalnie (o ile wiem był około 1-2 lat). Niestety moja mama niedługo po jego wyjeździe próbowała otrzymać wizę dla siebie i mnie by go odwiedzić - oczywiście decyzja odmowna (nawet nie mam siły komentować tej sytuacji...).

Od tego czasu minęło ponad 20 lat, skończyłem studia w PL, prowadze tu dzialalność gospodarczą (choć dopiero od stycznia, wczesniej inne formy zatrudnienia z tym samym pracodawca) i zarabiam dość dobrze jak na mój wiek, sporo powyżej średniej. Mam dziewczynę z którą mieszkam i od dawna utrzymuje sie samodzielnie.

I tu pytanie: jak zachowalibyście się w mojej sytuacji? Jakie informacje ma konsul w systemie? Czy będzie w stanie sprawdzić, że dostałem odmowę*jako dziecko? Jeśli podam te informacje w formularz to boje się, że dostane decyzje odmowną, choć absolutnie nie mam zamiaru siedziec w USA dluzej niż 1-2 tyg. Po prostu uwielbiam podróżować (byłem kilkukrotnie w azji i afryce), a w ostatnim czasie tanich lotów do stanów jest pełno i fajnie byłoby polecieć, zobaczyć kilka miejsc.

Prosiłbym o informacje kogoś, kto miał podobny przypadek
dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój ojciec nadal przebywa w Stanach? Czy nadal nielegalnie?

Jeśli nie, to nie masz się czym przejmować.

Czy mają dane z początku lat 90-tych? To pewnie tylko oni wiedzą. Ja bym kłamstwa nie ryzykowała wypełniając wniosek. Ale to tylko ja :)

Nie, wrócił do kraju mniej więcej po 1-2 latach, czyli wróciło koło 92 roku. Z tego co widze w formularzu nie ma pytania o to, czy rodzina była nielegalnie. Jest jedynie o to, czy odmówiono mi kiedyś wizy i mam tu dylemat - bo nie zdziwie się, jeśli nie są w stanie tego sprawdzić. Również mogę nie miec o tym pojecia, bo miałem wtedy 2 lata a paszport odnalałem ostatnio przypadkiem (i szczerze mówiąc jeszcze niedawno faktycznie nie wiedziałem o tym, ze odmowiono mi wizy... wiedzialem tylko o tym, że ojciec był tam nielegalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak starych danych chyba nie maja. Gdy wjezdzalem do USA w 2008 roku pytali ,mnie w EWR kiedy bylem ostatnio. Powiedzialem ze w 1994 roku. Gdy pytal jak dlugo udalem ze nie bardzo pamietam. Zaczal zawziecie klepac w klawiature ale nie znalazl nic na temat tego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że wcale nie muszę podawać że ojciec był nielegalnie (szczerze mówiac sam nie wiem jak to dokładnie wyglądało, ale prawdopodobnie tak było). Tzn. mogę powiedzieć, że poleciał tam, ale mama+ja nie dostała wizy więc musiał wrócić (i nie znam więcej szczegółów). Może faktycznie to dobra droga ;)

PS. Czy da się zapłacić za wniosek wizowy w gotówce/w dolarach? Mam trochę odłożonych kupionych po dużo niższym kursie i średnio mi się uśmiecha płacić po obecnym kursie... choć pewnie tylko tak można? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

placisz tylko w zlotowkach :)

a co do rodzica to nalezy podac w ds 160 z jakiego powodu nie dostalo sie wizy a Ty jako 1- 2 latek skad mozesz wiedziec,mogles wiedziec ;)

a tych powodow troche jest i nie zawsze brak zwiazkow wchodzi zawsze w gre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...