Skocz do zawartości

O Początkach W Kanadzie Słów Kilka :)


Pacowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 30.03.2016 o 11:57, stypi napisał:

Jezeli chodzi i prowincje wybralbym Manitobe albo Alberta, w tej pierwszej najlatwiej zostac po IEC, jezeli chodzi o pieniadze to uwazam ze 2500$ to minimum, optymalnie wzialbym ze 4000$. Wynajmowalem kwatery z AirBNB polecam serwis napewno taniej niz w hotelu i czasem miesiac jak bedzie trzeba to cena nawet niezla. Ubiezpieczenie kupowalem bodajze z WARTA na caly rok troche ponad 400 zl.

Jeszcze dokładnie nie rozglądałem się za ubezpieczeniami, ale szukając w internecie natrafiłem na ceny ponad 3 tys zł ., mam nadzieję że w bardziej rozsądnych cenach można kupić jak wyżej. ubepieczenie ma pokryc leczenie i powrót do kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2016 o 08:12, xqmichal napisał:

witam, a nie jest tak, że w Manitobie jest taniej niż np w Toronto jeżeli chodzi o wynajem mieszkania np.?

Więc jakie oprócz cen (jeżeli to prawda) są zalety przybycia do Manitoby, a nie do np. Toronto?

 

Hej

jeśli chodzi o to gdzie możesz się zatrzymać na początek to zerknij też na https://www.homestay.com/. Ja znalazłem i opłacilem pokoj (zaliczkę) jeszcze w Polsce i wszsytko dobrze się potoczyło. Rodzinka odebrała mnie z lotniska i ugościla jak swojego. Do dziś mamy bardzo dobry kontakt i szczerze mogę nazwać ich "my friends" :) Oczywiście bądź czujny, to że mnie się udało nie musi oznaczać ze u Ciebie tak bedzie, ale życzę Ci jaknajlepiej ! Ubezpieczenie które kupilem było chyba z PZU i kosztowało mnie ok 2000 zł. Wiem, że ludzie kupywali inne - tańsze, za chyba 500 zł lub  tańsze w Planecie Młodych czy jakoś tak, ale wyszedłem z założenia, że nie chce ryzykować w razie "W" no i nie musiałem, a koszt polisy szybko się zwrócił.

Czytalem, trochę tego wątku i na podstawie mojej sytuacji gdybym miał przyjechać  raz jeszcze mogę powiedzieć że :

1. Bez samochodu da się żyć, miasto jest skomunikowane dość dobrze bilet miesięczny to jakieś 90 CAD. Ale jednak auto to i auto i jeśli nie ma ekonomicznych przeszkód to polecam zainwestować w swoje cztery kółka. Koszty utrzymania auta (ubezpieczenie ok 135 cad) paliwo ok 90 centów/litr i serwisowanie auta, jednak komfort znacznie wiekszy, zwłaszcza zimą. Dużą oszczędnością jest czas, a jak wiemy czas to pieniądz :)

 

2. Bank. Trudno stwierdzić który z nich najlepszy, ja kierowalem się bliskością placówek i bankomatów. Na początku bylem w Scotiabank a teraz w TD Bank i sobie chwalę. Sprawdź moze aktualne promocję i tym się kieruj a jak Ci się potem nie spodoba to zmień. Przykładowo kiedy zakładlem konto w Scotiabank zaaplikowalem o k.kredytową i w ramach promocji (za sam wniosek) dostałem 100 $. W td natomiast przy zakładaniu konta dostałem tablet samsung.

 

3. Gotówka na start. Osobiście zabrałem ze sobą 2,5k. Wszystko zależy kiedy znajdziesz pracę i jak szybko chcesz "wystartować" . Ja przylatując w marcu i korzystając z komunikacji miejskiej i mając pracę oddaloną godzinę od miejsca zamieszkania + dwa  przesiadki, szybko stwierdziłem, że chcę kupić auto szybciej niż wcześniej planowałem.

 

W przypadku kiedy planujesz zostać  po IEC, powiadom i wytłumacz pracodawcy i zapytaj co o tym sądzi, to ważne aby po 6 miesiącach kiedy możesz aplkowac, okazało się że nie będzie chciał Ci w tym pomóc. Inna sprawa, że potem może powiedzieć i tak że nie, ale przynajmniej próbowałeś. 

Śmiało pisz w przypadku jakiś pytań, a jak przyjedziesz to się odezwij obgadamy wszystko przy piwku :)

15152522_1322482454450826_312883001_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pacowsky dawno Cie tu nie było.

Dzięki za informację Pacowsky, chętnie na piwko się umówię :) już na miejscu.

Właśnie się dowiadziałem jeżeli chodzi o ubezpieczenie, więc w warcie kosztuje w granicach 1400 zł u agenta lub 1000 zł przez internet na kwotę 80 tys zł koszty leczenia,  5000 zł nww posiada również koszty transportu do kraju. Oczywiście jest to ubezpieczenie turystyczne i zawiera to czego będą oczekiwali na granicy, pewnie dodatkowy pakiet ubezpieczenia w pracy był by większy, ale myślę ,że nie będzie potrzebny.

 

Teraz pytania,

1) Pacowsky czy ciężko było zdobyć prawo jazdy kanadyjskie ? bo rozumiem że takie już posiadasz

2) Karta telefoniczna, być może pytanie bez sensu, ale może coś doradzisz, bo wiadomo trzeba mieć numer kanadyjski

3) Agencje pracy, wiadomo są różne, może masz z jakąś miłe doświadczenie

Tyle miałem pytań, a jak co do czego to nie mam pomysłu :) może później coś się przypomni.

 

Ważne jest to żeby znaleźć pracodawcę który bedzie chętny do pomocy przy zostaniu po IEC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytaj się o danej Prowincji prawo jazdy np Manitoby. Co do ubezpieczenia w sprawie pracy to zobacz co Ci da dany pracodawca lub firma ubezpieczeniowa np wypadkowe.

bo jak będziesz w Kanadzie i powiesz kanadyjskie to ktoś Ci powie jakie miał w Ontario a taka informacja jest zbyteczna chyba ze lecisz do Ontario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2016 o 12:59, xqmichal napisał:

Witam, Pacowsky dawno Cie tu nie było.

Dzięki za informację Pacowsky, chętnie na piwko się umówię :) już na miejscu.

Właśnie się dowiadziałem jeżeli chodzi o ubezpieczenie, więc w warcie kosztuje w granicach 1400 zł u agenta lub 1000 zł przez internet na kwotę 80 tys zł koszty leczenia,  5000 zł nww posiada również koszty transportu do kraju. Oczywiście jest to ubezpieczenie turystyczne i zawiera to czego będą oczekiwali na granicy, pewnie dodatkowy pakiet ubezpieczenia w pracy był by większy, ale myślę ,że nie będzie potrzebny.

 

Teraz pytania,

1) Pacowsky czy ciężko było zdobyć prawo jazdy kanadyjskie ? bo rozumiem że takie już posiadasz

2) Karta telefoniczna, być może pytanie bez sensu, ale może coś doradzisz, bo wiadomo trzeba mieć numer kanadyjski

3) Agencje pracy, wiadomo są różne, może masz z jakąś miłe doświadczenie

Tyle miałem pytań, a jak co do czego to nie mam pomysłu :) może później coś się przypomni.

 

Ważne jest to żeby znaleźć pracodawcę który bedzie chętny do pomocy przy zostaniu po IEC.

 

Pacowsky czy ciężko było zdobyć prawo jazdy kanadyjskie ? bo rozumiem że takie już posiadasz

 

Nie ale nie mozna dac sie zlapac na czyms glupim. Warto poczytac troche o malych niuansach jakie tutaj panuja a jakich w Polsce brak. Np. robiac zatoczke i podjezdzajac do przodu zanim rozpoczenimy manewr nalezy zasygnalizowac stopem (chyba) 3 razy zanim siego wykona. Nie mozna tez jezdzic zbyt wolno, jesli jest 50 to lepiej nie schodzic ponizej 45.Uwaga tez na school zone, w danych godzinach jest tam ograniczenie do 30 i to jest bardzo wazne. Zima nie parkowac na snow route itp. Polskie prawo jazdy zabieraja ci przy pierwszym podejsciu (mnie zabrali chyba ze cos sie zmienilo, dlatego lepiej zrob sobie miedzynarodowe i te im daj a plastik zostaw i nie pokazuj) Beda chcieli tlumaczenia na angielski, ja tlumaczylem sam, choc plotki chodza ze ma byc notarialnie, ale to pewnie zalezy na jakiego urzednika sie trafi. Jesli nie zdasz za pierwszym razem bo mozesz jezdzic ale tylko z osoba ktora ma juz prawko w pelnej klasie 5. Ja nie zdalem za pierwszym razem z uwagi wlasnie na brak "tapniecia" przed zatoczka. Na drugi raz pojechalem zdawac sam, ijak mnie tylko zobaczyli to zanim zdazylem sokolwiek powiedziec to powiedzieli zeegzamin nie zaliczony (czy tez nie odbedzie sie) bo prowadzilem auto sam.. i co z tego ze prawko mam 10 lat :)

 

2) Karta telefoniczna, być może pytanie bez sensu, ale może coś doradzisz, bo wiadomo trzeba mieć numer kanadyjski 

 

Kanadysjki nr mysle ze bardzo wazny w kontekscie szukania pracy (lepiej wyglada i wiadomo jak sie dzownina "swoj numer"  nizprzez jakis kierunkowy do Polski. POlecam zaczac od karty na kontrakt z mozliwoscia rozwiazania w dowolnym momencie. Wiem ze rogers tak ma, ale mysle ze i inne tez. Najpopuilarniejszy to wlasnie chyba rogers i bell, ale sprawdz jakie beda aktualne promocje. Zwroc uwage na ilosc daty, bo na poczatku bedziesz duzo uzywal gps i google przy poznawaniu miasta jak mniemam :)s

 

3) Agencje pracy, wiadomo są różne, może masz z jakąś miłe doświadczenie

 

Temat rzeka...W kontekscie uzyskania pozniej nominacji trzeba wiedziec ze temat nie jest jsny (przynajmniej nie byl jeszcze rok temu) Plotki mówily, ze pracujac poprzez agencje ten czas nie liczy się dla wymaganych 6 aby rozpoczac proces nominacji. Na wlasnej skórze przekonalem sie ze to nie prawda , zastanawiam sie tylko czy to tylko w moim przypadku tak stwierdzono czy jest tak dla wszystkich. Na poczatku jednak mysle ze nie ma co wybrzydzac i zeby nie przejadac oszczednosci warto zlapac sie czegokolwiek i caly czas szukac. Miej jednak na uwadze ze trzeba bedzie gdzies zakotwiczyc aby z dana firma rozpoczac proces MNP. Trudno polecic jakas konkretna agencje, ja pracowalem przez Manpower, a pózniej pracodawca "przejal" mnie i dal caly etat. Oj mialem tez przygody i prawie spakowana walizke na powrot, dluuuuga historia :) Jest jednak ok i liczę że w przyszlym roku bede miec juz PR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi co bylo nie tak bo to pomoże innym zobaczyć jak np nie dać się lub ze da się wyjść z danej sytuacji nawet przy spakowanej walizce. Co do snow zone to racja i tych niuansach innych przy prawku. Co innego jak można takie prawo jazdy wymienić wtedy odchodzi zdawanie egzaminu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...