Skocz do zawartości

O Początkach W Kanadzie Słów Kilka :)


Pacowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11/24/2016 o 00:25, sly6 napisał:

mnie ciekawi co bylo nie tak bo to pomoże innym zobaczyć jak np nie dać się lub ze da się wyjść z danej sytuacji nawet przy spakowanej walizce. Co do snow zone to racja i tych niuansach innych przy prawku. Co innego jak można takie prawo jazdy wymienić wtedy odchodzi zdawanie egzaminu.

 

Zatrudnilem sie poprzez agencje w pewnej firmie. Branza gazowa, najwieksza firma w Ameryce Pln chyba. Po 2 miesiacach pracy wiedzac ze szef mnie docenia powiedzialem mu otwarcie ze abym mogl zostac na dluzej - po wygasnieciu wizy, musze byc zatrudniuony na full time. Wyjasnilem tez na czym polega program z ktorego bede aplikowac i uswiadomilem ze firma musi za mnie zaplacic (powiedzialem tez ze moge to odpracowac bo to raptem 230 CAD). Szef przekazalsprawe do HR, ja dostalem full time, wszystkie benyfity, mnostwo szkolen itp. Po przepracowanych 6 miesiacach zlozylem dokumenty o MNP i czekalem. Wszystko szlo gladko do momentu kiedy w ostatnim etapie MNP poprosilo moja firme o wypelnienie aplikacji onnline. Wtedy sie zaczelo, raptem odmowiono mi pomocy podajac przy tym kilka powodow, gubili sie w zeznaniach. Firma ogromna, a glowna siedziba w Ontario.. kilkunastu dyrektorow , nie wiadomo z kim rozmawiac i co robic.. Ostatecznie zostalem na lodzie. Plusem bylo to ze MNP poszlo mi na reke i powiedzialo ze jesli znajde jakiegokolwiek pracodawce ktorey zagtrudni mie na full time i zachce dokonczyc proces dostane nominacje. Problem byl czas, bo mialem na to tylko 3 tygodnie, a tutaj w Kanadzie odpowiedzi na przeslane Resume splywaja baaardzo wolno. Mialem kilka rozmow o prace, ale w momencie kiedy zaczelem tlumaczyc sytuacje, pracodawcy zniechecali sie bo majas do wyboru zatrudnic mnie i grzebac sie z papierami woleli zatrudnic gotowego od jutra czlowieka. Kiedy juz mialem kupic bilet powrotny do POlski, znalazlem pracodawce (polskiego!) ktory dokonczyl proces, a ja zaczelem pracowac w zawodzie i tym co lubie.

 

Dzis ciesze sie ze tak sie to potoczylo, ale co sie nastresowalem to moje :)

Dla pocieszenia napisze, ze injni znajomi raczej przechodzili procesy gladko.  Warto jednak byc czujnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
17 godzin temu, xqmichal napisał:

Witam, czyli wynika z tego, pewnie nie zawsze, żeby brać udział w nominacji trzeba być zatrudnionym przez 6 miesięcy nie ważne czy u jednego pracodawcy i tego samego? można u kilku tylko ważne żeby był pełen okres zatrudnienia?

Oficjalnie trzeba pracować dla jednego pracodawcy i tego polecam sie trzymac. Wszak mnie sie udalo, podeszlido mojej aplikacji elastycznie, ale w przyszlosci moze byc roznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, z tego co się dowiedziałem jeżeli chodzi o banki, to najczęściej od przelewu na konto w Kanadzie biorą prowizję około 300 zł (niezależnie od kwoty) , więc różnie bywa, trzeba też uważać, bo niektóre banki blokują karty widząc, że ktoś wypłaca pieniądze poza krajem, więc należy poinformować przed wyjazdem bank.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...