Skocz do zawartości

O Początkach W Kanadzie Słów Kilka :)


Pacowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Witam, ponownie. Termin ustalony, 25 stycznia wylatuje do Winnipeg. Lecę przez Montreal, pytanie czy majac godzinę czasu do odlotu do Winnipeg zdążę załatwić WP w Montrealu?

Jak wygląda zmiana prawa jazdy ma kanadyjskie w Manitobie?  czy muszę coś przygotować w Polsce wcześniej np. prawko międzynarodowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

            Godzina na przesiadkę to bardzo niewiele. Zwłaszcza, że czeka Cię wizyta u oficera imigracyjnego, sprawdzanie dokumentów i drukowanie wizy. Czyli godzinka to za mało. No ale cuda się zdarzają. Co do prawa jazdy to pierwsze trzy miesiące możesz prowadzić na międzynarodowych o ile masz. Później potrzebujesz zdać egzamin z wiedzy i jazdy. Posiadanie prawa jazdy upoważnia Cię do przystąpienia do egzaminu niemalże natychmiast z pominięciem tego dziwnego GDL. Ponieważ prawo się zmieniło od października twoje polskie prawko zostanie pocięte na kawałki. Wcześniej trzymali w archiwum na wypadek gdy będziesz wracał do kraju. Teraz mają to gdzieś. Nie polecam prowadzić bez tutejszego prawka po trzech miesiącach od przyjazdu, gdyż w razie wypadku nawet nie z Twojej winy poniesiesz wszelkie koszty naprawy pojazdu i leczenia tej drugiej osoby. Wiem z doświadczenia znajomego który prowadził bez prawka (nigdy nie miał), że sąd nałożył na niego karę tak ogromną, że do końca życia będzie to płacił. Oczywiście nie był winny wypadku. No ale takie tutaj jest prawo. I ostatnia sprawa. Przygotuj się na poważne mrozy rzędy -30 stopni przy wind chill do -50. To standard zimą. Prognozy na tę zimę mówią, że ma być bardzo brutalna. No i gratuluję podjętej decyzji i obranego celu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zimy zależy od wilgotności powietrza i np jak będzie suche powietrze to będzie ok przy -30 stp;)

pisałem kiedyś co należy załatwiać do prawa jazdy i co się może przydać np z ubezpieczalni Twojej.

 

co do godziny na przesiadkę to faktycznie jest malo. Bo rozmowa z oficerem itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sly6 napisał:

co do zimy zależy od wilgotności powietrza i np jak będzie suche powietrze to będzie ok przy -30 stp;)

pisałem kiedyś co należy załatwiać do prawa jazdy i co się może przydać np z ubezpieczalni Twojej.

 

co do godziny na przesiadkę to faktycznie jest malo. Bo rozmowa z oficerem itd

 

Ja pierdziu. W Oregonie termometry nawet nie sa wyskalowane do takich temperatur. Najwiekszy mroz jaki tu pamiętam to -8C, ale to wybryk natury, raz na kilka lat. Znajomy z Winnipeg po przyjeździe i zamieszkaniu tam zdziwil się ze prawie wszyscy maja elektryczne samochody (20 lat temu). Nie wiedział jeszcze ze tam na noc trzeba podlaczyc auto do grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To mnie zmartwiliście tym, dokładnie mam tak : do Montrealu przylatuję o godz 12:20 a wylot mam o 13:30 do Winnipeg. Może się uda ma nadzieję, chociaż pewnie nie tylko ja będę załatwiał pozwolenie na pracę.

A nie mogę tego pozwolenia załatwić w Manitobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco. Przylatujesz do Kanady i masz pierwszą odprawę celną. Czyli pytanie jak, gdzie kiedy i na jak długo. Pytań nie będzie gdy pokażesz swoje dokumenty z IEC, w zamian skierują Cię do oficera imigracyjnego po wizę. Kolejka na pewno będzie ponieważ idą tam również ludzie, którzy po prostu potrzebują wiz wjazdowych, imigracyjnych czy obecne tak modni uchodźcy.  Mógłbyś to załatwić w Winnipeg gdybyś miał lot bezpośredni powiedzmy z przesiadką w USA a nie w Montrealu. Dlatego zawsze polecam polski PLL LOT z przesiadką w Toronto. Dają Ci mnóstwo czasu (prawie 3 godziny). Nie wiem i nie praktykowałem tego ale czasami CBSA może Ci pomóc. Wiem, że zawsze mają miejsca zarezerwowane na wyjątkowe sytuacje w Air Canada. Ale jak to jest na prawdę? Jedna godzinka to bardzo mało. Poza wizytą u oficera imigracyjnego musisz odebrać bagaż i nadać go na lot do Winnipeg a to kolejne cenne minuty. Nie wiem co Ci na to poradzić, poza próbą wytłumaczenia pierwszemu oficerowi odprawy celnej że masz następny lot za godzinę. Naprawdę troszkę to napięte...  Polecam zastanowić się nad Pll Lot jeśli cenisz sobie spokój umysłu, masz jeszcze czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...