Skocz do zawartości

O Początkach W Kanadzie Słów Kilka :)


Pacowsky

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xqmichal napisał:

Witam,

Wojtek czy jak byłeś na lotnisku to mówiłeś urzędnikowi, że jedziesz na rok czasu czy nic nie wspominałeś? Bo urzędnik równie dobrze może dać wizę na 2 miesiące i co w ten czas krzyczeć na niego że moge rok :) (oczywiście żart), ale nie było by wesoło.

 

Podszedłem grzecznie do Pana, dałem paszport, POE i offer of employment. O nic nie pytał, oddał mi paszport zamknięty. Gdy wyszedłem po walizki, otworzylem paszport  i zobaczyłem ....2 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wykładaj dla urzednika wszystkich papierków jakie bedziesz mial. Zauważyłem, że ci, którzy całe akta wykładali urzędnikowi przed nos, odchodzili niezadowoleni. Daj urzednikowi to co musisz dac, a inne papierki jesli poprosi. Mi nie zadał nawet jednego pytania, czułem się jak na poczcie gdy zachodze z awizo i chce odebrac list. Dzień dobry -daje  awizo -dostaje list -do widzenia.    :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

Jak to jest z tym wymaganiem, że trzeba trzymać się jednej prowincji chcąc być nominowanym, czy jeżeli np. pracując przez miesiąc w Manitobie później jadąc np. do BC i tam pracując w pełnym wymiarze przez np 7 miesiecy mogę BC być nominowany? Rozumiem, że chodzi o to że trzeba z reguły (w zależności od prowincji) przepracować 6 miesiecy w pełnym wymiarze na stałe w jakies prowincji aby byc nominowanym, jeżeli przerwę ten czas do nominacji wyjeżdżając do innej prowincji to muszę zaczynac od nowa w nowej prowincji licząc czas od początku.

 

Drugie pytanie, na jakich stanowiskach trzeba pracowac aby byc nominowanym, z tego co czytalem to np. bedac kelnerem, czy pracujac przy przeprowadzkach nie mozna podejsc do nominacji, czy jest jakas lista stanowisk?

Są to teoretyczne przykłady, ale mogą się zdarzyć .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko, o nominację prowincji mogą ubiegać się osoby które: wyrażają chęć stałego osiedlenia się, w celu podjęcia  stałego zatrudnienia, rozwijania swoich kwalifikacji zawodowych, podjęcia dalszego kształcenia na rzecz rozwoju prowincji. Czyli dostając nominację w dowód wdzięczności nie uciekasz im, lecz znosisz trudy życia codziennego tam gdzie postanowiłeś się osiedlić. I tak na przykład zaczynając w Manitobie i uciekając do np BC zamykasz sobie drogę do nominacji. Dlaczego? Powód jest prosty - kombinatorstwo. Tutaj nie za bardzo lubią takie numery. British Columbia nie przyzna Ci nominacji ponieważ nie będą Ci ufać. Skąd mogą mieć pewność, że gdy wpadnie Ci coś innego do głowy to nie uciekniesz do Ontario. Dlatego jeśli nie jesteś doktorem medycyny to nie utrudniaj sobie życia. Jedź tam gdzie zamierzasz się osiedlić. Bo uwierz mi, że padnie pytanie dlaczego oraz ujemne punkciki się pojawią również. Bo nadal o nominacji decyduje suma punktów oraz oferta pracy. Co do drugiego pytania. Sprawa nie jest tak prosta ponieważ każda prowincja kieruje się własnymi przepisami. Ale podam Ci przykład. Kilka ładnych lat temu kiedy ja przyjeżdżałem to np. w Albercie sprzątaczki otrzymywały nominację prowincji natomiast w BC jeśli nie byłeś typowym jajogłowym to nie było żadnych sznas. Dlatego jadąc tutaj musisz mieć plan, oraz zapoznaj się z przepisami. Wszystko ciągle się zmienia i uwierz mi, że gdy tu będziesz w ciągu roku przepisy znowu ulegną zmianie. Jeżeli chcesz mieszkać w Toronto, Vancouver czy innym mieście poza Winnipeg to tam jedź i rób wszystko aby udało się zostać bo to co zaświtało Ci w głowie to bardzo zły pomysł. Ale może jesteś typem człowieka który lubi walczyć z przepisami i urzędnikami w takim razie pozostaje mi tylko życzyć powodzenia i oby wszystko zakończyło się pomyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...