Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj aby udać się po numer SSN bo czasami nie przychodzi ;)

Co do samej karty może być za 3-4 tyg a może być i dłużej. Powyżej miesiąca zacznij się tym interesować co się stało. Czasami jest problem z aktualizacją danych i karta może przyjść na stary adres.

Możesz rozwinąć temat odbioru osobistego? Trzeba zgłosić, że chce odebrać osobiście i gdzie? W kwestii karty to też jest taka możliwość, żeby osobiście ją odebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Karta dostaniesz poczta :) i będzie wysłane listem zwykłym.

A co do numeru to poszukasz biur blisko Ciebie

https://www.ssa.gov/

I jak zlozysz formularz wtedy czekasz na numer i ten tez dostaniesz pocztą

Bywają nadal przypadki ze ktoś tak nie zrobi,ma przyjść numer a nie ma go.

Dlatego warto iść tam osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałam, wiec skrobnę parę słów. Mija już 2 miesiące jak jesteśmy w Usa. Osiedliśmy na stałe w New Jersey, gdzie mój mąż miał zapewnioną pracę. Numery social przyszły do nas same po około 10 dniach od przylotu ale zielonych kart jeszcze nie widać. Ktoś kiedyś pisał na forum,że przedłużyli wysyłanie zielonych kart do 90 dni. Więc czekam cierpliwie. Za karty zapłaciłam 2 miesiące przed wyjazdem. Czy ktoś wie gdzie można dowiedzieć się co do statusu i na jakim etapie jest nasza karta? Mam nadzieję, że niedługo dostaniemy. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy kiedyś stronę gdzie się sprawdza status zielonej karty.

Karta jest drukowana po przylocie na teren USA można płacić za kartę i 3 miesiące przed przylotem a i tak czas się liczy od daty przylotu ;).

Co do numer to max 2 tyg i powinien być a bywa nadal tak ze po 2 tyg i nie naja ludzie numeru nadal.

Dobrze ze Wam się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy kiedyś stronę gdzie się sprawdza status zielonej karty.

Karta jest drukowana po przylocie na teren USA można płacić za kartę i 3 miesiące przed przylotem a i tak czas się liczy od daty przylotu ;).

Co do numer to max 2 tyg i powinien być a bywa nadal tak ze po 2 tyg i nie naja ludzie numeru nadal.

Dobrze ze Wam się udało.

Witam wszystkich. Po moim ostatnim poście w sprawie zielonej karty, na drugi dzień znalazłam w skrzynce cztery koperty. Musiały być dostarczone przez kuriera bo była to sobota popołudnie. Bardzo się cieszymy bo te karty to są taką "kropką nad i ". Udało nam się przez dwa miesiące pobytu w Usa wszystko pozytywnie pozałatwiać i zacząć normalne życie. Juto nasze dzieci idą pierwszy dzień do szkoły, więc to też dla nas wydarzenie. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia dla wszystkich stawiających pierwsze kroki w Usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...