Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam forumowicze,

Niedawno byłem w USA aktywować zieloną kartę loteryjną. Tuż przed terminem 6 miesiecy polecielismy(nie róbcie tego na ostatnią chwile - przez wybuch wulkanu na islandii jak byl pogbrzeb śp Kaczynskiego wiele osób straciło GC przez brak lotow) do USA na krotki okres czasu żeby GC nie przepadła. Na granicy dostalismy standardowy stempelek, że wlecielismy przed data wygasniecia 6 miesiecznej wizy. I teraz mam dwa pytania:

1. Wiem, że zielona karta w plastikowej postaci przychodzi na adres usa po kilku miesiacach, jak w takim razie teraz wlecieć do USA skoro ta wiza paszportowa DV w formie papierowej straciła ważność?

Dodam, że nie mogliśmy sie niczego dowiedzieć po przylocie bo Pan na granicy wydarł sie na nas jak uslyszal ze przylecielismy na razie na 2 tygodnie bo musimy w polsce wszystkie sprawy zamknac.

Stwierdził ze skoro przylecielismy na 2 tygodnie to on ma ochote nam odebrać GC bo nie rozumiemy do czego to sluży. Na nic tłumaczenie że to długi proces i na raty się bedzie odbywać bo to przeprowadzka na drugi koniec świata.

2. Jak jest z SSN ? Byłem w SSA office i powiedzieli mi że SSN powinny przyjść na adres USA w czasie do 3 tygodni i do tego czasu SSA office nic nie robi tylko trzeba czekać. Czy rzeczywiście tak jest ?

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiem, że zielona karta w plastikowej postaci przychodzi na adres usa po kilku miesiacach, jak w takim razie teraz wlecieć do USA skoro ta wiza paszportowa DV w formie papierowej straciła ważność?

To pytanie bylo tu zadane jakies 5 tysiecy razy. Pieczatka jest wazna przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiem, że zielona karta w plastikowej postaci przychodzi na adres usa po kilku miesiacach, jak w takim razie teraz wlecieć do USA skoro ta wiza paszportowa DV w formie papierowej straciła ważność?

Przeczytaj co jest napisane w sekcji "annotations" na tej wizie a wszystko stanie sie jasne.

2. Jak jest z SSN ? Byłem w SSA office i powiedzieli mi że SSN powinny przyjść na adres USA w czasie do 3 tygodni i do tego czasu SSA office nic nie robi tylko trzeba czekać. Czy rzeczywiście tak jest ?

To zalezy. Jezeli tak Ci powiedzieli, to tak jest. Przyjedz do nich za tydzien i zapytaj, czy numer masz juz nadany, i jezeli tak, to popros o wydruk numeru na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zielona karta może przyjść za miesiąc lub parę miesięcy. :)

Ważne aby ktoś sprawdzal skrzynkę

A co do tego urzędnika to mógł Wam odebrać karty i jak widać powoli się zmienia myślenie ze GC to nie wiza turystyczna. Pamiętaj o tym na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki wszystkim faktycznie nie zauważyłem w annotations.

sly, nie wiem czy się zmienia czy taki urzędnik jakoś może był nie w humorze może ma dość imigracji to gorący temat w usa teraz przed wyborami. Ewidentnie przyczepil sie ale nie mial za co, trudno żeby pierwszy raz zjechać z jakimiś tobołami od razu.

A co do GC i całej przeprowadzki to muszę powiedzieć, że polacy nadal żyją amerykanskim snem a Stany się zmieniły niestety, nie jest już tanio, podatki są wysokie, czasy są ciężkie o czym świadczy wybór Trumpa na kandydata GOP.

Wynajem mieszkania w NYC czy na obrzeżach z dobrym dojazdem to sa jakies kosmiczne pieniadze za jakieś smierdzące dziury. Wiem, że jest to trochę off topic ale radzę się wszystkim dobrze zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...