Skocz do zawartości

Legalizacja Pobytu - Narzeczona Z Gc


Rekomendowane odpowiedzi

Dowiadywalem sie w agencji i u adwokata i podobno najlepszym i jedynym wyjdziem jest wlasnie czekac az przyszla zona zostanie obywatelstwo.

Podatki placi juz 2 lata, nie byla nigdy karana, mysle ze spelnia wszystkie wymagania.

Czyli pewnosci nie ma dzieki poslubieniu obywatela dostane "od razu" papiery?

Mam 23 lata. Czytam ze aby zarejestrowac sie w Selective Service to trzeba byc rezydentem lub obywatelem.

Co mozecie mi poradzic w tej chwili? Jakie wyjscie byloby najlepsze? Kiedy moglbym najwczesniej otrzymac zielona karte?

Juz Ci przeciez pisalismy - wyjscia masz dwa.

1. Czekac na obywatelstwo narzeczonej i modlic sie zeby Cie nie zgarnelo ICE i nie odeslalo do domu, narzeczona dostala od reki obywatelstwo (sam proces on zlozenia N-400 trwa co najmniej 3-4 miesiace) i zeby nie znalazla sobie kogos innego ;-)

2. Wziac slub, wyjechac grzecznie do PL (lub gdziekolwiek), narzeczona niech sklada I-130 w kategorii F2A i za niecale dwa lata dostalbys zielona karte - co jest najszybszym wyjsciem, zakladajac ze nie przesiedzisz dluzej niz 6 miesiecy i nie bedziesz sie w takim wypadku kwalifikowal na 10-letniego bana.

Wybor jest Twoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci przeciez pisalismy - wyjscia masz dwa.

1. Czekac na obywatelstwo narzeczonej i modlic sie zeby Cie nie zgarnelo ICE i nie odeslalo do domu, narzeczona dostala od reki obywatelstwo (sam proces on zlozenia N-400 trwa co najmniej 3-4 miesiace) i zeby nie znalazla sobie kogos innego ;-)

2. Wziac slub, wyjechac grzecznie do PL (lub gdziekolwiek), narzeczona niech sklada I-130 w kategorii F2A i za niecale dwa lata dostalbys zielona karte - co jest najszybszym wyjsciem, zakladajac ze nie przesiedzisz dluzej niz 6 miesiecy i nie bedziesz sie w takim wypadku kwalifikowal na 10-letniego bana.

Wybor jest Twoj

Raczej wersja pierwsza. Przyleciał w zeszłym roku i przesiedział wizę( czas leci i mamy juz czerwiec) prawdopodobnie juz sie na bana łapie , wiec chyba lepiej siedzieć cicho, czekać i być razem. Moja opinia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...