Skocz do zawartości

Odmowa Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja ta twoja wize to i tak marnie widziałem. Ale mniejsza z tym. Zwróciłem uwagę na panujący tutaj nadmierny optymizm związany z ustawa w kongresie ktora to niby miała by dodać Polskę do krajów visa waiver program. I tu was szanowni towarzysze zaskoczę.

1. Wjechać do USA na esta jest tak samo cieżko jak przy zwykłej wizie

2. Esta płaci sie raz na 2 lata, wize macie na 10 (tzn promesę). Jest taniej

3. Odsiew w ambasadzie upraszcza sytuacje takich osob jak Olo. I tak by ich nie wpuścili.

Podczas składania esta trzeba odpowiedzieć na kilka pytań. Potem system albo daje zielone światło na podróż do port of entry albo światło czerwone i odsyła do konsulatu. Dalej procedura taka sama jak przy wizie.

Lecąc na esta tak samo sie przechodzi rozmowę na lotnisku jak na wizie. Co prawda od niedawna jest niwa procedura, tzn osoby lecące kolejny raz na esta sa odprawiane jak rezydenci w maszynach. I tu tez was zdziwię, zbyt częste podróże powodują ze maszynka odsyła delikwenta do oficera w celu dalszego wyjaśnienia.

Tak wiec, spokojnie, nie galopowalbym tak ostro.

I na koniec. Czemu USA nie chce Polaków. Bo nadal jesteśmy w grupie potencjalnych imigrantów a USA jest w tej chwili zapchanie. Nie ma i pracy i miejsca.

I juz całkowicie na koniec. Osobiście ciekawi knie co USA zrobi w kwesti Grecji. Spodziewam sie ze niedługo wypadną z visa waiver.

Olo. Odpuść. W twoim przypadku bedzie to raczej strata kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też nikt nie dawał szans, ojciec nielegalnie był/jest w usa, we wniosku wpisałem, że nie ma(bo nie wiem czy dalej jest), na rozmowie wyszło na jaw, że oni o tym wiedzą, bo mają notatkę z poprzedniej rozmowy i tam niby powiedziałem dla konsula, że jest (nieprawda, to konsul go znalazł w bazie) i dlaczego wpisałem, że go nie ma więc powiedziałem, że nic takiego nie mówiłem i nie mam z nim kontaktu - wiza oczywiście przyznana i wszyscy w szoku ;) więc jak to już było tutaj wiele razy powtarzane nie ma na to reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko pokazuje jak amerykański system jest do d..y. Nigdy tego nie zrozumiem jak Amerykanie nie chcą przyjazny naród jakim jest Polska wpuszczać na swoje terytorium. Za to wpuszczają islamistów, którzy napewno bardziej zaszkodzą im niż Polak. Nie mówię już o hordach latynosów którzy tylko gangi MG13 umią zakładać. O innych z Afganistanu Pakistanu itd już nie wspomnę.

Byles tam kiedys w tej ameryce czy tylko tak sobie piepszysz glupoty, zwlaszcza o latynosach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo kiedys pisales ze idziesz z dziewczyna po wize a teraz ze kuzynka to jak wrescie jest-bylo ;)

jak cos tutaj nie gralo to jak mogliscie dostac wize.? w takich przypadkach jest NIE.tak sa tacy ze im sie udaje ,oni umieja rozmawiac :)

barkley widze ze TY masz super zycie,Ty kazdemu ufasz,wierzysz a spotkane osoby Tobie ufaja i wierza :),system wizowy jest podobny do spotkanego czlowieka

podobnie robisz,mowisz a jeden powie OK a inny bedzie krecic glowa,kazda z tych osob ma racje wedle siebie :)

a jesli ma byc inny to co ma sie zmieniec takiego w tym systemie>?ze dokumenty,papiery maja pokazac ze wrocisz?;)

prace,ziemie,czy cos mozna sobie zalatwic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...