Skocz do zawartości

Pierwszy Wylot Do Usa Na Wizie Turystycznej


fredy

Rekomendowane odpowiedzi

Tesciowa zna tu taka osobę co zalatwiala juz różne papiery, podobno jest obyta w temacie i pewnie nic za te informacje nie będzie chciała, rozumiem że wygląda to tak, składam papiery w usa wraz żona następnie czekamy te powiedzmy 1,5 roku po tym czasie jak wniosek będzie pozytywnie rozpatrzony dostane informacje ze mam się zgłosić do ambasady w Krk i w tej ambasadzie czeka mnie rozmowa taka jak w przypadku wizy ? tzn konsul może od tak sobie powiedzieć przykro mi ale nie dostanie pan zielonej karty ?

Teraz mam jeszcze pytanie z innej beczki, jest możliwość złożenia wniosku o stały pobyt będąc w Polsce ? Tzn na zasadzie podobnej do wizy ze wypełniam formularz i idę na rozmowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jezeli bedziesz spelnial wszystkie warunki (zona tez) i nie bedzie watpliwosci co do prawdziwosci zwiazku to nie moga Ci odmowic wizy "bo tak".

Nie istnieje "wniosek o pobyt staly" ktory mozna sobie zlozyc w Polsce. Nie ma takiego pojecia. Wszystkie rodzinne wizy imigracyjne zaczynaja sie od petycji I-130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam jeszcze pytanie z innej beczki, jest możliwość złożenia wniosku o stały pobyt będąc w Polsce ? Tzn na zasadzie podobnej do wizy ze wypełniam formularz i idę na rozmowę?

Tak jak napisal kzielu, wniosek o wizę imigracyjną (która skutkuje zieloną kartą) składa osoba, która jest obywatelem lub rezydentem - so called petitioner/sponsor. Ty nic nie składasz (jedynie wypełniasz swoją połowę rubryk) - widniejsz we wnioski jako applicant/beneficiary. Ten wniosek jest procesowany przez USCIS i po odpowiednim czasie trafia do NVC. W NVC Ty wypełniasz wniosek ds260, dosyłacie kilka innych dokumentów i NVC procesuje wniosek. Później ustala Ci termin rozmowy w konsulacie. Po tym wszystkim rozmowa w konsulacie jest już raczej formalnością - w końcu muszą Ci zebrać odciski etc.

To w takim dużym skrócie.

W przypadku wizy nieimigracyjnej można to uprościć do tego, że petitioner=applicant oraz że decyzja w całości podejmowana jest w Ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...