Skocz do zawartości

Co Po Ślubie !


since90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jutro jade zmienic nazwisko w ssn i mam pytanie co do zmiany nazwiska dokumenty ktore bede wysylal teraz mam wypisywac z nowym czy starym nazwiskiem . I co z karta szczepien musze ja isc przepisac do lekarza czy wysylajac pakiet dokumentow wysylalm tylko ta karte szczepien ?? I jakie dokladnie formy musze wyslac czytalem kilka rzeczy tu na forum ale niektore formy sie pozmienialy troche i dlatego tez pytam ! Z gory dziekuje za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow... przeczytalam kilka razy Twoj post i CHYBA wiem o co Ci chodzi, chociaz moze nie do konca...

1. Nie wiem jakie nazwisko chcesz uzywac - to, ktore chcesz uzywac, to wpisujesz.

2. Karta szczepien nie ma tu nic do rzeczy, bo ta karta z Polski bedzie zawsze taka sama, natomiast lekarz wpisze nazwisko z paszportu - takie sa zasady. Samej tylko karty szczepien sie nie wysyla - wysylasz badania lekarskie, ktore sa uzupelnione tutaj.

3. Nie wiem jakie formy musisz wyslac, bo nie wiem co potrzebujesz. Ja rozumiem, ze czytales posty na forum i nie masz pewnosci (czyli tak jak ja czytalam Twoj post i tez nie mam pewnosci o co Ci chodzi, chodziaz jezyk polski jest naszym jezykiem ojczystym...). Nie ma nigdzie zestawu dokumentow (form), bo to zalezy co komus jest potrzebne - sa osoby, ktore chca pozwolenie na prace i wtedy dolaczaja odpowiednia forme, sa osoby, ktore chca podrozowac - one takze dolaczaja osobna forme, sa osoby, ktore potrzebuje dodatkowego wspolsponsora - one takze wysylaja inne dokumenty niz te osoby, ktore nie potrzebuja joint sponsor. Zalezy co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga, my dzieci komuny, narzekalismy na szkole, na spis lektur, na nauczycieli... Ale jakims cudem nauczyli nas w tych beznadziejnych, panstwowych szkolach jak budowac zdania tak aby byly zrozumiale. Uczylismy sie stawiac kropki, przecinki, pytajniki. Pisalismy wypracowania, czytalismy ksiazki, nie mielismy netu. I wiecie co? Jak teraz mam do czynienia z ludzmi z lat 90 to nie moge wyjsc z szoku ile to sie w szkolnictwie zmienilo.... Ot, taka dygresja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj kilka ostatnich postow w watku - co po przyjezdzie w tym dziale, bo temat nazwiska byl omawiany.

A jezeli te formy o ktorych piszesz to AOS to szczerze watpie zeby cokolwiek sie zmienilo ostatnimi czasy. Tez jestem na etapie wypelniania i wszystko czego nie wiedzialam znalazlam tu na forum. Nie oczekuj, ze ktos Ci wszystko napisze jeszcze raz, tylko dlatego, ze nie chce Ci sie szukac. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga, my dzieci komuny, narzekalismy na szkole, na spis lektur, na nauczycieli... Ale jakims cudem nauczyli nas w tych beznadziejnych, panstwowych szkolach jak budowac zdania tak aby byly zrozumiale. Uczylismy sie stawiac kropki, przecinki, pytajniki. Pisalismy wypracowania, czytalismy ksiazki, nie mielismy netu. I wiecie co? Jak teraz mam do czynienia z ludzmi z lat 90 to nie moge wyjsc z szoku ile to sie w szkolnictwie zmienilo.... Ot, taka dygresja...

A gdy wczoraj poprosilem i jakis przecinek bo przy czytaniu tekstu mozna sie zapowietrzyc to jasnie pan nieuk jeszcze sie obrazil i grubym slowem odpowiedzial. B)

Takie beda Rzeczypospolite jakie....? (kto dokonczy?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...