Skocz do zawartości

I-864 Joint Sponsor Odpowiedzialny Za Imigranta, Czy Jego Całą Rodzine, Mimo Posiadanego Przez Nich Obywatelstwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

próbowałem odnaleźć odpowiedzi na trapiące mnie pytania w związku z moją sprawą na forum, ale bezskutecznie.

Postaram się opisać mój problem, z nadzieją że znajdzie się ktoś, kto udzieli mi odpowiedzi.

Kilkukrotnie przebywałem w stanach na wizie turystycznej, za każdym razem w wyznaczonym terminie opuszczałem kraj. Wszystko po to, by utrzymać jak największy kontakt z moją narzeczoną (była nią w tamtym czasie :), która otrzymała jakiś czas temu GC i oczywiści chcąc ją utrzymać, większą cześć roku przebywała w USA. W tamtym roku urodziła nam się córeczka i postanowiliśmy, że tym razem nie opuszczę kraju. W tym roku moja żona (jeszcze wtedy wciąż moja narzeczona ;) zdała egzamin na obywatelstwo i w końcu mogliśmy się pobrać. Chcemy zalegalizować mój pobyt, dlatego rozpoczynamy przygodę z wypełnianiem odpowiednich wniosków. Niestety, problem zaczyna się przy Affidavit Of Support. Żona nie pracowała w okresie ciąży, a po porodzie została w domu z naszą córeczką. Ja nie mając pozwolenia, nie rozliczałem się z nielegalnej pracy (nie jest tajemnicą, że mąż musi zarabiać ;)

Z pomocą (być może) przyjdzie mój wujek, dlatego chciałbym upewnić się w kilku kwestiach.

1. Żona i córka mają obywatelstwo, wniosek i-130 składa moja żona na mnie, ja wypełniał i-485. Oczywiście to ona jest głównym sponsorem (i-864). Jako że nie pracowała i nie rozliczała się w dwóch poprzednich latach, czy musi dołączać jakieś wyjaśnienie lub pismo z irs (o ile taki istnieje)?

2. Wujek będąc joint sponsorem (kolejna forma i-864) wspólnie z jego żoną (i-864a), podczas wypełniania formularza, w punkcie 5. Sponsor's Houshold Size, do swojego domostwa (tj. on sam, jego żona i dwójka dzieci) dolicza tylko mnie (łącznie 5 osóB), czy też bierze pod uwagę również moją żonę i nasze dziecko (łącznie 7 osóB)?

3. Żona i córka posiadają stanowe ubezpieczenie (medicaid) oraz EBT/SNAP. Czy muszą z nich zrezygnować skoro jesteśmy formalnie rodziną, czy może jednak ich obywatelstwo nie jest powiązane w żaden sposób z moim staraniem się o GC. Co za tym idzie, odpowiedzialność Joint Sponsora ogranicza się tylko do mojej osoby?

Pozdrawiam

KD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

próbowałem odnaleźć odpowiedzi na trapiące mnie pytania w związku z moją sprawą na forum, ale bezskutecznie.

Postaram się opisać mój problem, z nadzieją że znajdzie się ktoś, kto udzieli mi odpowiedzi.

Kilkukrotnie przebywałem w stanach na wizie turystycznej, za każdym razem w wyznaczonym terminie opuszczałem kraj. Wszystko po to, by utrzymać jak największy kontakt z moją narzeczoną (była nią w tamtym czasie :), która otrzymała jakiś czas temu GC i oczywiści chcąc ją utrzymać, większą cześć roku przebywała w USA. W tamtym roku urodziła nam się córeczka i postanowiliśmy, że tym razem nie opuszczę kraju. W tym roku moja żona (jeszcze wtedy wciąż moja narzeczona ;) zdała egzamin na obywatelstwo i w końcu mogliśmy się pobrać. Chcemy zalegalizować mój pobyt, dlatego rozpoczynamy przygodę z wypełnianiem odpowiednich wniosków. Niestety, problem zaczyna się przy Affidavit Of Support. Żona nie pracowała w okresie ciąży, a po porodzie została w domu z naszą córeczką. Ja nie mając pozwolenia, nie rozliczałem się z nielegalnej pracy (nie jest tajemnicą, że mąż musi zarabiać ;)

Z pomocą (być może) przyjdzie mój wujek, dlatego chciałbym upewnić się w kilku kwestiach.

1. Żona i córka mają obywatelstwo, wniosek i-130 składa moja żona na mnie, ja wypełniał i-485. Oczywiście to ona jest głównym sponsorem (i-864). Jako że nie pracowała i nie rozliczała się w dwóch poprzednich latach, czy musi dołączać jakieś wyjaśnienie lub pismo z irs (o ile taki istnieje)?

ZONA MUSI NAPISAC WYJASNIENIE DLACZEGO NIE PLACILA PODATKOW.

PODCZAS INTERVIEW OFICER MOZE WAS ZAPYTAC W JAKI SPOSOB SIE UTRZYMYWALISCIE.

2. Wujek będąc joint sponsorem (kolejna forma i-864) wspólnie z jego żoną (i-864a), podczas wypełniania formularza, w punkcie 5. Sponsor's Houshold Size, do swojego domostwa (tj. on sam, jego żona i dwójka dzieci) dolicza tylko mnie (łącznie 5 osó B), czy też bierze pod uwagę również moją żonę i nasze dziecko (łącznie 7 osó B)?

WUJEK NIE BIERZE POD UWAGE TWOJEJ ZONY ANI CORKI. BIERZE POD UWAGE INNE OSOBY JESLI ON BADZ JEGO ZONA PODPISYWALI KIEDYS KOMUS SPONSOROWANIE, KTORE NIE WYGASLO.

3. Żona i córka posiadają stanowe ubezpieczenie (medicaid) oraz EBT/SNAP. Czy muszą z nich zrezygnować skoro jesteśmy formalnie rodziną, czy może jednak ich obywatelstwo nie jest powiązane w żaden sposób z moim staraniem się o GC. Co za tym idzie, odpowiedzialność Joint Sponsora ogranicza się tylko do mojej osoby?

NIE MUSZA Z NICH REZYGNOWAC. ALE, JESLI TWOJA ZONA BRALA JAKIEKOLWIEK BENEFITY ZANIM BYLA OBYWATELKA, A TERAZ TO WYJDZIE, TO POWINNISCIE SIE ZASTANOWIC JAK TO TERAZ ROZEGRAC. JESLI BENEFITY NALEZALY SIE JEJ JAKO REZYDENTOWI - WTEDY NIE MA SPRAWY; JESLI NIEKONIECZNIE JEJ SIE NALEZALY, ALE STAN NY W SWOJEJ DOBROCI DAL JEJ BOG WIE CO - WTEDY MOZECIE MIEC SPORE PROBLEMY.

GENERALNIE NIE JEST TO PROBLEMEM, W WASZYM PRZYPADKU PYTANIE, KTORE SIE NASUNIE BEDZIE: KTO TU OSZUKUJE? BO ALBO TY PRACUJESZ I NIE PLACISZ PODATKOW I MACIE ZA CO ZYC, ALBO TY NIE PRACUJESZ I PYTANIE ZA CO ZYJECIE.

TAJEMNICA POLISZYNELA JEST, ZE URZEDNICY POROWNUJA FORMULARZE I JESLI COS NIE MA SENSU WTEDY ZACZYNAJA SIE SCHODY...

TWOJ WSPOLSPONSOR NIE MA TUTAJ NIC WSPOLNEGO Z TYM, ZE TWOJA RODZINA NIE MA ZA CO ZYC - BO TAK TO WYGLADA. CZYLI SKAD MACIE PIENIADZE ?

ZANIM COKOLWIEK WYSLECIE, I ZANIM KTOS WAM POWIE, ZE SKORO MACIE DZIECKO TO MUSISZ DOSTAC GREEN CARD, ZASTANOW SIE JAK TO WYGLADA.

PS. MOZNA PLACIC PODATKI JESLI NIE MA SIE POZWOLENIA NA PRACE.

Pozdrawiam

KD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...