Skocz do zawartości

Wyjazd Turystyczny


Gość paramore

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paramore

witam wszystkich :)

jestem obecnie studentką geografii na 5 roku, a w maju mam zamiar obronić pracę magisterską.

w grudniu chciałabym wyjechać na 3 miesiące do USA, a dokładnie na Hawaje, w celu zwiedzenia wysp. Bardzo mi na tym zależy, ponieważ po roku przerwy chciałabym wrócić na uczelnię w celu podjęcia studiów doktoranckich, a jako temat przewodni chciałam wybrać własnie wyspy wulkaniczne. Jest to powód dla którego bardzo zależy mi na wyjeździe.

Stąd moje pytanie. Czy mam jakąkolwiek szansę dostania wizy turystycznej na okres 3 miesięcy? Nie mam stałej pracy, i będę po studiach magisterskich (dopiero po roku chcę wrócić na studia dr). Będę miała za to odłożone około 2-3 tys$ na podróż. Mam tam również znajomego (Amerykanina) u którego mogę się zatrzymać.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam wszystkich :)

jestem obecnie studentką geografii na 5 roku, a w maju mam zamiar obronić pracę magisterską.

w grudniu chciałabym wyjechać na 3 miesiące do USA, a dokładnie na Hawaje, w celu zwiedzenia wysp. Bardzo mi na tym zależy, ponieważ po roku przerwy chciałabym wrócić na uczelnię w celu podjęcia studiów doktoranckich, a jako temat przewodni chciałam wybrać własnie wyspy wulkaniczne. Jest to powód dla którego bardzo zależy mi na wyjeździe.

Stąd moje pytanie. Czy mam jakąkolwiek szansę dostania wizy turystycznej na okres 3 miesięcy? Nie mam stałej pracy, i będę po studiach magisterskich (dopiero po roku chcę wrócić na studia dr). Będę miała za to odłożone około 2-3 tys$ na podróż. Mam tam również znajomego (Amerykanina) u którego mogę się zatrzymać.

Bardzo proszę o pomoc.

Nikt Ci nie powie czy masz czy nie masz. Oczywiscie przy brakach zwiazkow z krajem Twoje szanse beda nizsze, ale nie zerowe.

$2-3k na trzy miesiace to dosc malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paramore

myslalam ze 2-3 tys. dolarów wystarczą... mieszkanie miałabym za darmo u znajomego. najbardziej obawiam się własnie faktu ze mogę nie dostać wizy przez brak pracy. Mogę jedynie argumentować się tym, że mam tu całą rodzinę, zero rodziny w USA oraz to że za rok chcę podjąć studia doktoranckie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3k to na ma na podróż. Sam bilet kosztuje miedzy $1.2-1.5k i to przy dobrej promocji. Powiem ci tak. Szanse małe, co innego jak byś była juz na tych studiach i wyjechała w ramach studiowania przyrody wulkanicznej. To jest jedno. Drugie to ze masz małe związki z krajem (brak stałej pracy, nic cie nie trzyma), po 3 to konsul moze uznać ze mozesz chcieć zostać z tym Amerykaninem. To nic złego ale jest na to inna procedura. A po trzecie to konsul moze cie wysłać na Kanary lub do południowych Włoch wpierw. Tam tez sa wulkany, we Włoszech nawet aktywne. I podejrzewam ze $2-3k ci spokojnie wystarczy.

A moze coś cie jednak trzyma w kraju? Rodzina najbliższa, coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paramore

W tym sęk że rodzina mnie tu trzyma i nie wyobrażam sobie żebym miała tu nie wrócić... Rodzice, 3 siostry, dziadkowie, jestesmy baaardzo dużą rodziną, z tym że to nie ma żadnego znaczenia dla konsula (moim zdaniem). Zależy mi na Hawajach ponieważ ten rok to będzie ostatni dzwonek żebym mogła je zobaczyć przed odwiedzeniem studiów. Do włoch mogę pojechać choćby jutro, czy w wakacje. Z Hawajami już nie jest tak prosto.. Odleglość, procedury wizowe, koszty itp.. Co do mieszkania z Amerykaninem, on pracuje w marynarce więc będziemy się widywać raz na jakiś czas, co tez raczej nie ma żadnego znaczenia :) Stąd te moje obawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paramore, nas nie musisz przekonywac, tylko ludzi w ambasadzie/konsulacie. Probuj o wize, badz zrelaksowana, patrz ludziom w oczy, usmiechaj sie i w ogole dawaj znac ze nie ukrywasz niczego. Jezeli popytaja o szczegoly, wytlumacz tak jam nam wytlumaczylas. Jezeli nie dostaniesz wizy, to pewnie zgadniesz dlaczego - brak wiezi itp - ale nie stawiajac sie po nia napewno nie pojedziesz, wiec carpe diem. No i good luck, bo to tez sie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paramore

dziękuję za słowa otuchy. :) mam jeszcze jedno pytanie. kiedy najlepiej ubiegać się o wizę? wyjazd planowałam końcem grudnia, a kupienie biletu we wrześniu. jeśli o wizę starałabym się np w maju to w dalszym ciągu miałabym jeszcze status studenta. miałoby to jakiekolwiek znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...