Jump to content

Jaką Szkołę Średnią Wybrać Jeśli Mam Zamiar Wyemigrować Do Usa


KubaQ

Recommended Posts

Witam

Jestem akurat w 3 klasie gimnazjum i zbliża się czas wyboru następnej szkoły. Z założenia miałem iść do technikum logistycznego i następnie już od dawna planuje wyemigrować do Stanów ale nie wiem czy nie lepiej iść do liceum na 3 lata ? Czy to że skończę technikum a nie liceum ułatwi mi tam znalezienie pracy ? Gdyby ktoś pytał to mam możliwości aby tam wyjechać, mam tam sporo rodziny.

Link to comment
Share on other sites

Tak czytałem o prawie wizowym i w przypadku technikum w 3 lub 2 klasie (w 2018 r.) zacząłbym się ubiegać o zieloną kartę żeby po ukończeniu mieć już papier na wykształcenie średnie. A z rodziny to w stanach mam sporo wujków,cioci i kuzynów.


Link to comment
Share on other sites

Ucz się angielskiego i jak pojedziesz odwiedzić rodzinkę (na wizie turystycznej) będziesz miał jak znalazł. Na sponsorowanie emigracyjne niestety nie masz szans przy takich stopniach pokrewieństwa. Pozostaje loteria wizowa do której musisz mieć 12 lat szkoły.

Link to comment
Share on other sites

Liczyć się będzie doświadczenie bo możesz skończyć dobre technikum i nie dostać pracy

Po technikum to raczej nie ma sie zbyt duzego doswiadczenia. A prace bez doswiadczenia tez mozna dostac, ale to w jakims mcdonaldzie czy cos takiego. :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...