Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałam kilka wątków i w każdym wszyscy piszą "nie, nie, nie", "bez sensu", "nic się nie uda".

Wszyscy negują pomysły każdych i nie ma żadnych propozycji lub rozwiązań. Ludzie jednak pracują legalnie w Stanach, tylko pytanie jak to realnie zrobić w łatwiejszy sposób :)

Chciałabym legalnie podjąć się pracy i opisałam swoją sytuację - liczyłam na jakieś porady, wskazówki; ale widzę, że tu wszyscy strasznie negatywnie nastawieni do tematu wiz i Stanów.

Jestem ciekawa czy chociaż połowa z tych osób próbowała dostać wizę, zna kogoś z wizą :P

No wiec rozczaruje Cie - tak zna. Dawno przyjechalem tu na L-1B - poczytaj sobie co to za wiza. Dlaczego zakladasz ze jest latwiejszy sposob ? Jedyny w miare permanentny sposob to znalezienie pracodawcy (odpowiednie umiejetnosci / doswiadczenie / itd) i otrzymanie wizy. Nie ma magicznej drogi na okolo. Spedz moze 2 sekundy nad rozmyslaniem (o czym juz pisalem) dlaczego tych miliardow ludzi chcacych tu pracowac jeszcze nie ma. Powiedz co wymyslilas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wszycy jestesmy na nie, bo sami juz w Usa jestesmy i nie chcemy wiecej konkurencji tfu, tfu. A tak na serio. Zawsze ktos narzeka, ze ludzie na forum sa negatywnie nastawieni. To już robi sie nudne :P Do Stanow latwo wyjechac nie jest, wiec dlaczego chcesz zeby ktos kłamał i mówił, ze jest inaczej? A do pracy to juz w ogole ciezko, bo musisz spełniać szereg kryteriów. Wiesz mi, spora czesc użytkowników w Stanach byla/jest i zdaje sobie sprawe jak proces wizowy wyglada. Ani to latwe ani szybkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak czytasz to co chcesz ;)

Masz do tego prawo...teraz tak masz wiele firm które pośredniczą i za to się płaci dużo..w dwa miesiące tego możesz nie odrobić a bez pośrednictwa tych firm nie będzie wizy J1.

Chyba ze znajdziesz pracodawcę co to umie tylko ze takich osób jest malo.

Reszta wiz to dluzej schodzi..

PS wiesz czemu ludzie znajdują wyjścia...szukają pytają.ktos im pomaga itd i mają np trochę szczęścia

Sa tacy ze mimo ze maja bliskie osoby w USA to jadą w inne miejsce bo tam jest praca :) mieć prace blisko osoby i pracę to jest to..

Mam nadzieję ze jak znajdziesz prace i łatwy sposób to tym się z każdym podzielisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym legalnie podjąć się pracy i opisałam swoją sytuację - liczyłam na jakieś porady, wskazówki; ale widzę, że tu wszyscy strasznie negatywnie nastawieni do tematu wiz i Stanów.

Jestem ciekawa czy chociaż połowa z tych osób próbowała dostać wizę, zna kogoś z wizą :P

Zaskocze Cie, bo sama dostawalam wizy do USA i znam mnostwo osob, ktore wizy dostaly. Sama bylam studentka i dostalam dwokrotnie wize J1, z tymze aplikowalam na program nie miesiac przed udzialem tylko ponad pol roku przed. Jezeli rzeczywiscie chcesz pracowac to wyszukaj sobie programy, z ktorych mozesz skorzystac. Camp czy work and travel - ale tak jak pisalam, mozesz sie juz nie zalapac na ten rok. Au pair jest na programem na rok i jest dla ludzi, ktorzy chca sie opiekowac dziecmi, a nie uciekac z programu. I tutaj tez nie dostaniesz swojego placementu dzien po tym jak zlozysz aplikacje. Jezeli chcesz jechac odwiedzic znajomego w te lato to pozostaje Ci jedynie ubiegac sie o wize turystyczna i na tej wizie spedzic tutaj wakacje, bez mozliwosci podjecia legalnej pracy. Jezeli w przyszlosci bedziesz chciala podjac tu legalna prace na przeznaczonych do tego wizach - poczytaj o warunkach, zadaj sobie troche trudu i zobaczysz czy jest to takie latwe jak Ci sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio wydaje Wam się, że jedynym rozpoznaniem tematu był post tutaj na forum? <_<

Nie mogłam wcześniej szukać tam opcji programowych, gdyż nie wiedziałam, że będę wyjeżdżać. Od tygodnia przeszukuję internet, szukam wskazówek, rozmawiam ze znajomymi. Szukam jakiś praktycznych porad, które mogą okazać się kluczowe w wyjeździe ;)

Ilon czy masz jakieś organizacje godne polecenia?

https://1globe.pl/

Na tej stronie znalazłam informacje, że można samemu wyszukać pracodawcy do work and travel i się do nich zgłosić. Wiecie może jak szukać takiego pracodawcy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...