Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już zdobyty tytuł inżyniera, jestem na studiach magisterskich na kierunku ścisłym związanym z rolnictwem i praca laboratoryjną. Moja wiza pracownica nie musi być na 2 miesiące - zaznaczyłam, że na tyle będzie mi potrzebna. Wszystkie opcje, które wymieniłam wiążą się z różnymi wizami:

Wiza

H-2B - praca tymczasowa lub sezonowa

H-3 - straż

B - służobowa

J - Au-pairs, stażyści, work and travel

Tylko zastawiam się czy jak np. dostanę wizę J na work and travel lub au paris, to czy mogę nie wziąć udziału w programie, a podjąć pracę w innym miejscu.

Zapomnnij o kazdej z ten opcji - na H i J juz za pozno, B nie pozwala na prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chodziło mi raczej o szukanie rozwiązania i propozycje, a nie negowanie wszystkiego ;)

Mój chłopak wyjechał na wizę B (służbową) i się szkoli zarabiając pieniądze (legalnie).

Au-pair uciekniesz i masz nie ciekawie na przyszłość

B1 to tez wolontariat ..tylko ze zarabiania..

Co masz na myśli pisząc "uciekniesz i masz nieciekawie"?

Chodziło mi o zapisanie się na program i nie skorzystanie z niego, a pracę w charakterze opiekunki (au pair) znaleźć na własną rękę w mieście, którym będę mieszkać. Tylko nie wiem czy to jest legalne. Chciałabym trochę zarobić, ale nie kosztem łamania prawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o zapisanie się na program i nie skorzystanie z niego, a pracę w charakterze opiekunki (au pair) znaleźć na własną rękę w mieście, którym będę mieszkać. Tylko nie wiem czy to jest legalne. Chciałabym trochę zarobić, ale nie kosztem łamania prawa :)

Wszystkie Twoje propozycje sa na pograniczu lamania prawa albo wprost lamaniem prawa. Mozliwosc w pracy w US jest scisle kontrolowana.

Szkolenie na B1 - jezeli zostal wyslany przez pracodawce na szkolenie i oni mu w tym czasie placa, to nie ma z tym problemu. Natomiast pracowac na B1 po znalezieniu pracodawcy sie nie da.

Jak pisalem tysiac dwiescie razy - miliardy ludzi chca tu pracowac, wiec zanim zadasz pytanie, zastanow sie dlaczego tego jeszcze nie robia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaje kasę z Polski to czemu nie. ;)

Od kiedy żyje..kiedy lamiesz postanowienia to masz nie ciekawie..od zakazu wjazdu na pewien czas po pokazanie kolejnym razem ze będziesz się trzymać regul a przekonać kogoś jest trudno..

Na au pair musisz mieć rodzinę nim wyjedziesz którą możesz zmienić na miejscu jedynie rodziny organizacja muszą się zgodzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z work travelem to nie wiem czy maja jeszcze opcje rejestracji na te lato, wiec i ta opcja srednio mozliwa. Z au pair nie mozesz sobie po prostu uciec i znalezc inna rodzine. Byl ostatnio watek o ucieczce z programu, poczytaj sobie.

Poczytaj troche o wizach, zorientuj sie. Moze wtedy bedziesz wiedziec czemu wszyscy krytykuja Twoje pomysly. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam kilka wątków i w każdym wszyscy piszą "nie, nie, nie", "bez sensu", "nic się nie uda".

Wszyscy negują pomysły każdych i nie ma żadnych propozycji lub rozwiązań. Ludzie jednak pracują legalnie w Stanach, tylko pytanie jak to realnie zrobić w łatwiejszy sposób :)


Chciałabym legalnie podjąć się pracy i opisałam swoją sytuację - liczyłam na jakieś porady, wskazówki; ale widzę, że tu wszyscy strasznie negatywnie nastawieni do tematu wiz i Stanów.

Jestem ciekawa czy chociaż połowa z tych osób próbowała dostać wizę, zna kogoś z wizą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jednak pracują legalnie w Stanach, tylko pytanie jak to realnie zrobić w łatwiejszy sposób :)

Dolaczam sie do pytania. Tez chce pozwolenie na prace, ale w latwy sposob. Bez zadnych limitow, loterii, ceryfikatow z urzedow pracy i pracodawcy. Tylko bez negatywnych komentarzy prosze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze wzkazowki: poczytaj o wizach H1B, o programach au pair i o Work & Travel. To sa twoje jedyne opcje. Kazda ma najrozniejsze ograniczenia, limity, plusy i minusy. Zadna opcja nie jest szybka. To sa realia proby pracy w USA. Przypominamy: USA to nie UE... nie mozna sobie ot, tak pojechac i pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...