Skocz do zawartości

Bilet W Jedną Stronę


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 miesiące później...

Hej!

Witam wszystkich serdecznie

Mam następując pytanie. Razem z siostrą planujemy we wrześniu kilkumiesięczną podróż do Ameryki Północnej a dokładnie na Alaskę i do Kanady, potem może inne państwa Ameryki Południowej i Europy. Wizy turystyczne mamy. Chcemy kupić bilet do Anchorage z Polski a następnie bilet z Alaski do Kanady (ALASKA AIRLINES). Jeżeli urzędnik wbije nam 6 miesięcy, prawdopodobnie przedłużymy pobyt na Alasce (zakładamy, że zostajemy na ok. 2,5 mies.)  i odwołamy bilet (ALASKA-KANADA). Moje pytanie jest następujące…

Czy bilet do Kanady jest wystarczającym dowodem na to że chcę opuścić USA? W naszym przypadku, kiedy wyjazd na Alaskę jest częścią dłuższej podróży, a po USA  chcemy lecieć do Kanady, kupno biletu powrotnego do Polski odpada.  Szczerze mówiąc w ogóle nie miałyśmy zamiaru kupować biletów (USA-KANADA), tylko zastanowić się na miejscu czy polecimy samolotem, czy zrobimy to w inny sposób. Nie chcę wracać z USA do Polski, Kanada jest częścią podróży. Ponadto chcę zapytać czy ktoś z tutaj obecnych miał już styczność z ALASKA AIRLINES? Wyczytałam, że istnieje możliwość bezpłatnego odwołania biletu co najmniej 60 dni przed odlotem i wykorzystanie odzyskanych pieniędzy (my wallet) przy kolejnym locie tymi liniami.

Liczę na jakieś rady. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wjeździe do Kanady będziemy mieć już kolejny bilet...na tę chwile nie wiem jeszcze gdzie...tak, żeby widzieli, że to jest po prostu epizod dłuższej podróży

Podbijam pytanie o to czy takie coś wystarczy żeby uniknąć problemów na granicy :) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że brak biletu z Kanady do innego Państwa może zainteresować urzędnika z USA? Szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego tak miałoby być. Mam bilet powrotny z USA? Mam. Chcę opuścić Państwo? Chce. Hmm...liczę, ze nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...