Skocz do zawartości

Dv-2017 Wylosowany / Nie Wylosowany


Wyniki loterii DV-2017  

170 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w bie??cej (2017) edycji loterii DV?

    • Tak
      31
    • Nie
      138


Rekomendowane odpowiedzi

Chwilka jakie 18 lat? Nigdzie nie jest napisane, że trzeba mieć 18 lat, zanim wziąłem udział w loterii zbadałem temat i to dość solidnie, prezczytałem cały internet i w żadnym oficjalnym źródle nie było wzmianki o tym, że trezba mieć 18 lat, najważniejsze było spełniać warunki pod względem wykształcenia i pochodzenia, i tutaj było mnóstwo wątpliwości, ale mam 99.999% pewności, że do tego sie nie przyczepią ( dopiero od kilku dni mam wykształcenie średnie ) samo US Dapartment of State Consular Affair powiedzieli, że mam mieć średnie w dniu rozmowy z konsulem to nie jest tak samo jak z żoną czy mężem, że mimo spodziewanego rozwodu czy ślubu ma być stan na dzień wypełniania wniosku

ja juz mam metlik w glowie moze zamieszalem ci ze trzeba miec skonczone 18 lat jezeli tak to sorki-sprawdz na necie a najlepiej na stronie ambasady tam powinno byc wszystko napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 525
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Minimalny wiek pozwalający wziąć udział w programie nie jest określony, jednak wymóg posiadania przez głównego uczestnika wykształcenia średniego lub odpowiedniego doświadczenia zawodowego w dniu składania podania wizowego zdyskwalifikuje większość osób w wieku poniżej 18 lat.

Skopiowane z dokumntu PDF z instrukcji, pytanie nr 8 w NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA :)

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2017-Instructions-Translations/DV%202017%20Polish%20Translations.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No minimum age

There is no minimum age to apply for the diversity lottery program. However, because of the requirement of a high school education or work experience for each applicant at the time of application, it will effectively disqualify most persons who are under the age of 18 years."


Fajnie sie sledzi ten temat. Gratuluje wygranym, ale z radoscia lepiej poczekac az bedziecie miec Zielona Karte w reku. Od wylosowania do wyjazdu do USA jeszcze daleka droga. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilka jakie 18 lat? Nigdzie nie jest napisane, że trzeba mieć 18 lat, zanim wziąłem udział w loterii zbadałem temat i to dość solidnie, prezczytałem cały internet i w żadnym oficjalnym źródle nie było wzmianki o tym, że trezba mieć 18 lat, najważniejsze było spełniać warunki pod względem wykształcenia i pochodzenia, i tutaj było mnóstwo wątpliwości, ale mam 99.999% pewności, że do tego sie nie przyczepią ( dopiero od kilku dni mam wykształcenie średnie ) samo US Dapartment of State Consular Affair powiedzieli, że mam mieć średnie w dniu rozmowy z konsulem to nie jest tak samo jak z żoną czy mężem, że mimo spodziewanego rozwodu czy ślubu ma być stan na dzień wypełniania wniosku

W dniu skaladania wniosku na loterie nie miales, czyli nie spelniales warunkow, wiec moze byc problem.

Warunek #2 Uczestnik musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych zgodnie z jedną z podanych opcji:

• musi posiadać co najmniej pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie formalnego dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej);

LUB

• dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu stosowana będzie baza danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji o wymaganiach dotyczących doświadczenia zawodowego można znaleźć wśród Często Zadawanych Pytań

Nie należy wysyłać zgłoszenia, jeśli nie spełniają Państwo obu tych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu skaladania wniosku na loterie nie miales, czyli nie spelniales warunkow, wiec moze byc problem.

też jestem tego samego zdania, ale już nie nie odzywam bo zostaje atakowany a chce pomóc i uświadomić, żeby wszystko sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra znalazłem spoko nie martw sie jezeli masz ukonczone 12 klas nauki jest napisane ze nie trzeba miec ukonczone 18 lat ( wiec nie jest to konieczny warunek)ale w wiekszosci przypadków 12 lat nauki nie skonczysz w wieku lat 18 TAK wiec super gratki raz jeszcze-ponizej masz linki

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2017-Instructions-Translations/DV-2017%20Instructions%20and%20FAQs.pdf

a tutaj zdanie ktore jest dla ciebie najwazniejsze:

8. Is there a minimum age to apply for the E-DV Program? There is no minimum age to apply, but the requirement of a high school education or work experience for each principal applicant at the time of application will effectively disqualify most persons who are under age 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...