Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 godzin temu, sly6 napisał:

GC powinno dojść za to SSN zmień adres w lokalnym biurze . Czasami jest tak ze czekasz,czekasz a przesyłki brak.

Dzwoniłem też w tej sprawie do NCSC, to powiedzieli mi, żeby zmienić adres online na stronie USCIS oraz AR-11. Do 30 dni mają zaktualizować stary adres na nowy. Więc pozostaje czekać.

8 godzin temu, sly6 napisał:

pamietaj ze po 3 tyg zacznij szukac karty pod starym adresem jak do Ciebie nie przyjdzie.

Wiesz może po jakim mniej więcej czasie GC najczęściej przychodzi? W ambasadzie dostałem informacje, że do 2 miesięcy.

Dzięki @sly6 za pomoc i informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sly6 napisał:

moze przyjść i po 2 miesiącach. Takim czasem po którym należy szukać karty gdzie jest to 3-4 tygodnie. Poczytasz na forum o tym ze zmieniali ludzie adresy i jedni mieli ok a inni nie. Dlatego tego pilnuj.

Rozumiem. W takim razie będę to kontrolował i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeszcze raz dziękuję @sly6 za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam takie pytanie czy jeśli mam wpisane w imimigrant data summary first name a tam moje dwa imiona z tym, że oddzielone odstępem (spacją) to w późniejszym czasie na zielonej karcie w first name and middle name, imiona będą one oddzielnie? Proszę o jakieś informacje czy większość osób tak ma bo boje się o pomyłkę a jest czas jeszcze zainterweniować wylot do USA mam 28 kwietnia ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ponieważ miną już prawie miesiąc odkąd przekroczyłem granice USA ale na podany adres jeszcze nie dostałem SSN oraz GC,jak rozumiem SSN powinni mi wysłać automatycznie ? ponieważ teraz przeglądam screeny z mojego wniosku DS i widzę ze w części SSN Information na pytanie Do you want the Social Security Administration to issue a Social Security number and a card? dałem NO i na Do you authorize disclosure of information from this form to the Department of Homeland Security,
the Social Security Administration, and such other U.S. Government agencies as may be required
for the purposes of assigning you a social security number (SSN) and issuing you a Social Security
card and do you authorize the Social Security Administration to share your SSN with the
Department of Homeland Security? też dałem NO ( byłem tak przejęty wtedy wypełnianiem tego wniosku że zjeb.... i teraz jak rozumiem mam sam do nich napisać żeby mi taki nr wystawili? najgorsze jest to że nie ma mnie w USA i wrócę tam dopiero za 4 miesiące a mam obowiązek do 30 dni po przekroczeniu granicy zgłosić się do selective service gdzie potrzebny jest ssn a ja go nie mam, jakieś rady co robić ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Roelka napisał:

Skoro we wniosku napisałeś że nie chcesz ssn no to ci nie dadzą. :P musisz iść do lokalnego biura i złożyć wniosek o ssn już na własna rękę. 

I tu zaczynają się schody, jestem już w Polsce bo byłem tylko aktywować GC z resztą ta karta to nie problem a selective service (wojsko) ponieważ jak się nie zgłoszę to będę miał problemy a potrzebuje do tego ssn, jedyny sposób to chyba wydrukować wniosek wysłać papiery do usa i żeby tam znajomy to przepakował i wysłał do nich moje papiery i wtedy będę miał kartę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...