Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jedna wiza mniej :> Koleżanka już jest szczęśliwą posiadaczką wizy imigracyjnej.

Gratuluję wszystkim, którym jeszcze nie gratulowałem i życzę powodzenia tym których rozmowy się zbliżają

Ja mogę się tylko pochwalić, że jestem już Lawful permanent resident of the U.S. ;)

13 godzin temu, Takeru napisał:

.... mam nadzieje że nie będzie się pytał na ile zostanę :(
 

Mnie urzędnik na granicy nie pytał o nic tylko czy adres zmieniam, zdałem odciski dostałem pieczątkę i to wszystko. Całość zamknęła się pewnie w okolicach 120 sekund, ze względu na konieczność złożenia odcisków rozerwania koperty i wklepania czegoś do komputerka. Sądzę, że granica to formalność dla wlatujących z loterii wizowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Takeru napisał:

Cześć wszystkim, w środę lecę do NY na kilkanaście dni by aktywować kartę, jak wrócę to wam napiszę jak mi poszło, martwi mnie tylko ten urzędnik, mam nadzieje że nie będzie się pytał na ile zostanę :(
P.S.
Robiłem dzisiaj opłatę za kartę (220$) i muszę przyznać że usprawnili system płacenia, myślę że jest dużo wygodniejszy i co jest plusem po zapłacie kartą przychodzi mail z Receipt Number, a co do wprowadzania Numeru sprawy oraz A-Number tak jak reszta  przy A-numer dodawałem 0 a przy nr sprawy nie przechodziło z 01, tak jak miałem w paszporcie, przeszło dopiero bez 01 na końcu czyli tak jak mam na tej białej kartce, co jest razem z kopertą.

My co prawda 2 lata temu ale tez bylismy najpierw aktywowac zielona karte i nie bylo zadnego problemy. A jak juz na stale tu przylecielismy to wtedy nas bardziej przepytali dlaczego taka sytuacja, ale tez bez wiekszego klopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎15 o 17:53, raczko napisał:

 Już na ten moment wiem, że np. jak przyjadę przysługuje mi po 500$ na każde dziecko oraz przedszkole jest za darmo w wymiarze 4 h itp. Oczywiście się okaże na miejscu jak z tym będzie naprawdę Będę prowadzić bloga od momentu wylotu w którym mam zamiar zamieszczać podobne informacje, więc mogę w razie czegoś coś pomóc. A wylot mam za 37 dni jeszcze kuuuuupa czasu

hej !! mam pytanie.  czy mogę prosić o więcej informacji z jakiego tytułu przysługuje $500 na dziecko.  czy osoby z green card się na to kwalifikują. co do dzieci u mas sytuacja trochę skomplikowana bo dwójka najstarszych  jest urodzona w USA, najmłodsze w Polsce. 

czy jest to zależne od stanu?  będę bardzo wdzięczny za info.

 

przy okazji, miesiąc temu byliśmy w usa aktywować karty, wszystko na lotnisku bez stresu czy jakichkolwiek pytań czy dokładnego przeglądania dokumentów z koperty. wyjazd na stałe po zakończeniu roku szkolnego.

 

pozdrawiam wszystkich  :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...