Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

srk ty za to wiesz lepiej... krytykujesz Polaka za to ze mowi jak tam jest (jak ma sie przyklad niemiecki z Polakiem do historii rodziny w usa?), podalem ci kilka przykladow ale wiesz lepiej.

Moj wuj jest ustawiona osoba i nie jest przedstawicielem roboli czy nizin społecznych jak to sugerujesz i on tez wg ciebie nie wie... tak samo jak moi koledzy tam mieszkajacy, ktorzy pracuja i mieszkają na stałe, oni tez nic nie wiedza, natomiast ty wiesz lepiej... Merkel tez nie jest winna temu potopowi muzlumanskiemu w europie (byc moze ci umknelo ale obiecala sprowadzic kolejny milion syryjczykow, by pozniej ich na sile upychac po europie w ramach laczenia rodzin).

Twoj szef za otwarta krytke polityki merkel wylecialby na zbity pysk z pracy, gdyz latwo mu zamknac gebe, mechanizm opisalem wczesniej, ponadto jego nie dotykaja problemy, ktore dotykaja szeregowych ludzi.

Poza tym, czego masz sie niby po niemcu spodziewac, ze bedzie lezal przed toba krzyzem, on swoje mysli a co innego mowi. Jest na tyle sprytny ze to ty robisz na niego a nie on na ciebie, wiec takie argumenty to moga przemawiac ale chyba do kogos z tych nizn spolecznych, o ktorych tu wspominasz. 

Mialem okazje poznac opinie niemcow na neutralnym gruncie (Irlandia) i moglem zaobserwowac ta chora poprawnosc polityczna, tylko gdy irlandczyk pytal niemca co on na to w w/w sprawie, to jak podszedlem blizej posluchac to niemiec (wiedzac ze jestem Polakiem) ucichl i zmienil temat (bal sie otwartej krytyki i co najwazniejsze przyznania do bledu przez jego wlasny kraj).

Tak się sklada ze mialem okazje wysluchac roznych opini przy okazji spotkan, szkolen czy konferencji, ktorych bylem uczestnikiem i mialem z niemcami kontakt zarowno na formalnych i na nieformalnych spotkaniach. Wiec nie wywyzszaj sie, lecz odpowiednio argumentuj w dyskusji. Odnoslem sie do twojej odp w watku bo krytykowales czyjas tam historie mozna powiedziec Polaka z nizin spolecznch emigrujacego do USA przytaczajac  jako argument polskiego rapera z ulicy niemieckiej, ktory notabene nie jest dla mnie zadnym autorytetem, ale zeby mowic ze cos jest zle to autorytetu nie potrzeba. 

Na koniec dodam ze glowne stanowiska w parlamencie europejskim pelnia osoby ktory powinny pozostac w tych nizinach spolecznych bo ich wyksztalcenie czy poziom nie pozwala na pelnienie tak zaszczytnych funkcji.  W polskim parlamencie tez mamy podobnych medrcow.

Co do ludzi ktorych chetnie tam widzę to mozesz zobaczyc tu majacych odpowiednie doświadczenie, reputacje tyle ze oni nie zajmuja wlasciwych ich pozycji zawodowej funkcji a sa przez tych tlumanow spychani na margines lub ignorowani.

 

 

 

A tak mielismy ksiegarza schultza ktory szczekal na nasz kraj, lub czerwonego nochala timermansa ktory robi to samo...z zewnatrz beton a w srodku pusto... takze wiecej pokory dla tych, w kwestii bycia patriota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oczywiscie ze ciezko offtop, admin moze to wyrzucic, ale ciezko nei reagowac na takie brednie.

Wycigasz czlowieku wnioski ze slow ktore nie padaja, sam je sobie wymyslasz i komentujesz. To jakas forma zabawy dla ciebie?Gdzie ja napisalem ze niemiec jest MOIM szefem?Mam w pracy Niemca, fajny facet, szef ekonomiczny. Zanotuj sobie teraz i wyobraz, że - szefem tego niemca jest Polak (w połowie, bo matka czeszka, zalozyciel owej firmy). Ty czytac nie umiesz ze zrozumieniem i tworzysz jakies bzdurne elaboraty na poziomie jak wyzej - na koniec jeszcze bardziej kretynskie filmiki od ktorych sie smiac chce. Ciezko ci wykoncypowac, ze ten niemiec pracuje w miedzynardowej firmie, a cala reszta nie zapieprza jak to mowisz na " sprytnego niemca"? Patrz, Niemiec robi dla Polaka:)) Gosc jest fachowcem na skale europejska Twoja wyobraznia nie siega poza waski horyzont jakim obejmujesz ten swiat. Ci zli, tamci niedobrzy - my najlepsi.

Pisalem ze nie bede kontynuowal jalowej dyskusji i to juz definitywny koniec bo wiem z jakim czlowikiem ma do czynienia, sam sobie laurke wystawiles i jest ok :D. Absolutnym dowodem na twe bzdurne tezy sa wybory jakie bedziemy lada chwila mieli i kto w nich kandyduje. I decyduja o tym wlasnie SZEREGOWI LUDZIE, o ktorych piszesz. Szeregowe, przepraszam  za wyrazenie "polactwo" moze myslec innaczej, ale na ich nieszczescie w Niemczech to szeregowi niemcy wybieraja sobie glowe panstwa, zobaczymy wiec czyje argumenty okaza sie prawdziwe i kto wygra wybory.

A reszta naszych polskich krytykow niech dalej robi w niemczech na niemieckie PKB (lub w innym karju na pkb innego kraju i je krytykuje) :D  dodaje im to faktycznego autorytetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srk bzdury to ty wypisujesz i masz typowa mentalnosc osob ktorymi tu gardzisz. Brak ci argumentow to wsiadasz na osobe personalnie, bo umiesz dyskutowac Wychodzi tu jaka tak naprawde postawe reprezentujesz.

Napisalem ci opinie osob ktore tam zyja i maja wiecej wiedzy i doswiadczenia w temacie a nie przedstawiaja jalowa jak twoja opinie, przedstawiaja tez oni opinie niemcow, ktorym sie to nie podoba ale, ktorzy niestety boja sie o tym glosno mowic ze wzgledu na w/w.

Przykładowo taki "nielegalny uchodzca" idzie sobie do opieki społecznej i mowi ze stracil uzebienie podczas wojny a prawda tak jest ze nigdy brudas nie dbal o stan swojego zdrowia i uzebienia i przez ta  glupia niemiecka polityke panstwo (ludzie uczciwie pracujacy) placi(ą) mu za wstawienie zebow za free. Natomiast pracujacy tam legalnie obywatel musi za to zaplacic bardzo duze kwoty. Te osoby wlasnie krytykuja taka polityke i inne patologie z tym zwiazane. Taki cwaniak uchodca pozniej smieje sie im w twarz ale ty tego nie rozumiesz bo g...o w zyciu widziales jak widac. 

 

Ja rowniez temat wyczerpalem i nie zamierzam dalej tracic czasu na dyspute z toba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie odpisalem pewnej osobie na jej poziomie, bo nie chciala merytorycznie dyskutowac tylko uczepila sie mojej osoby uzywajac tego za argument w toczacej sie dyskusji, a ja jej personalnie w ten sposob nie atakowalem.

Pisalem o niemczech przytaczajac opinie ktore uslyszalem od osob tam zyjacych, a nie spodobalo sie mnie to, ze szkaluje sie rodaka mieszkajacego w usa przkladem rodaka z niemiec, ktory de facto, byl zapraszany do mediow bo byl wstanie mowic, o tym o czym w poprawnosci politycznej innym nie wolno.

Mowil on o absurdach niemieckiego prawa i roznych aspektach niesprawiedliwosci jaka spotyka obcokrajowcow ktorzy tam postanowili zamieszkac w stosunku do tego co robi polityka merkel,

dlaczego brudasy? Dlatego: 

oraz dlatego:

czy tak to ma wygladac czy my Polacy robimy taki burdel w jakim kolwiek kraju czy jestesmy dzikusami?

Absurdy niemieckiej polityki beda nas jeszcze dlugo dotykac, pomysl o tym co ponizej:

https://ndie.pl/takie-samie-zasilki-dla-uchodzcow-w-calej-unii-tego-chce-niemiecki-minister/

Czy Polske stac na cos takiego? Znasz polskie realia jak jest ciezko, ile jest zasilku, czy niemiecki polityk spowoduje to ze niemieckie firmy obecne w Polsce oraz pozostale zaczna nam placic w euro? Co z pozostalymi podmiotami? Jak wyobrazasz sobie 600 zlotych zasilku wyplacane Polakowi ktory stracil prace a wypracowal prawo do zasilku do wypłacania ok5000zl dzikusowi ktoremu musisz zapewnic dodatkowo mieszkania ktory zaraz sciagnie tu cala gromade sobie podobnych jako rodzine braci itp i Ktory ma cie gleboko w powazaniu, polskie prawo, kulture i religie?

o  to chodzilo w tej calej dyskusji. Jak sobie wyobrazasz Polske rozdajaca pieniadze oszustom i beneficiarzom bo niemiec tak chce...

Nazywam tych ludzi tak jak na to sobie zasluzyli swoim zachowaniem i postepkiem w ramach wdziecznosci dla gospodarzy ktorzy ich mimo wszystko przyjeli i pomagali.

Nie uzylem tu zadnego rasistowskiego okreslenia, zreszta juz kiedys to wyjasnialem na forum.

Przeciez widzac menela w oplakanym stanie zapitego i brudnego nie bedziemy o nim mowic ze to artysta tylko nazywac adekwatnie do sytuacji i stanu w jakim sie znajduje, tak samo jak szamba nazywac perfumeria czy np. zlodziaja amarorem obcej wlasnosci... to mialem na mysli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2017 o 23:50, hubertck napisał:

Sorry ze sie wtrace do tej ciekawej dyskusji, ale mam pytanie. Doszedl mi dzisiaj SSN na adres ktory podalem urzednikowi na granicy, ale oprocz mojego nazwiska na kopercie jest tez nazwisko osoby ktora podalem w ds260 jak wypelnialem zaraz po wylosowaniu. Mial ktos kiedys taka sytuacje?

Tak na przesyłce z GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce jeszcze ostatni link z przeslaniem dla wszystkich kochajacych europejskie (niemieckie) wartosci i polityke stawiajacych Polske i Polakow nizej niz tych w/w-ch.

 

Mozna powiedziec ze stoimy na progu wojny domowej w europie i odpowiedzialnosc za to porednio a w zasadzie bezposrednio takze ponosi chora polityka merkel i tych baranow w peu, opamitaja sie oni dopiero jak ktoremus leb utna ale wtedy bedzie juz dla nich za pozno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...