Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.07.2017 o 09:55, sly6 napisał:

nie ma znaczenia ile lecz jakie leki i co. Miałeś szczęście i tyle. Bo poczytaj co pisze na stronie rządowej USA. Jeden lek na receptę i musisz mieć receptę.zaświadczenie.

Jeden lek na receptę? Ja biorę 8 tabletek dziennie. I jeśli się ma lek to recepta zostaje w aptece przecież. W USA jest o tyle lepiej ze na opakowaniu lekarstw jest moje nazwisko, adres, telefon apteki oraz nazwisko lekarza i chyba jego telefon też, nie chce mi się wstawać. Jeśli są ciekawi niech dzwonią do apteki i sprawdzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 26.07.2017 o 06:19, pelasia napisał:

Wędliny? Przecież cię z tym nie wpuszcza. Ja zawsze wożę flachę :D w nadanym bagażu i nigdy z tym problemu nie było ;)

Ostatnio wracałem z wesela mojej chrzesniaczki i wiozlem dwa litry bimbru w butelce po wodzie. Mocny był jak cholera i mógł popadać pod materiał latwopalny ale nikt się nie interesował. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie, lecąc z PL do US, czy należy zaznaczyć w formularzu CBP wartość prezentów, które nie przekraczają 100$ np. nowy zegarek z metką, kolczyki, kolia itp. ? Należy to zaznaczyć i zgłosić czy traktować to jak wartość osobistą pomimo, że posiadają metki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o leki to wysłałam przed swoim wyjazdem paczkę na adres już w USA pocztą polską 20 kg i połowa prawie 10 kg to były same leki. i przychodzą bez problemu paczkami, więc proponuję tak wysyłać jak ktoś się obawia w walizce. Natomiast w torbach też miałam i wszystko ok, przeszło na lotniskach, luzik. Co najwyżej to wyrzucą. Teraz znowu wysyłam sobie z Polski leki, i Polacy co tu mieszkają też tak robią, wszystko dochodzi, tylko czasem trzeba 2 miesiące poczekać na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy wprowadzili jakiś nowy przepis czy tylko w biurze SSA w Schamburgu il.  mają takie zasady ale kobieta nie przyjęła mojego wniosku o numer SS twierdząc, że jeżeli w kopercie na lotnisku wnioskowałem o numer to nie mogą przyjąć ponieważ wyrobią mi dwa numery. Jeżeli nie przyjdzie po 3 tyg. to mogę złożyć wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...